"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650

staikosn1

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα, Κυψελη.
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW R 1100 GS, απ΄τα καλα ομως!
Πολυ καλη δουλεια!
Να ρωτησω ολους τους κατεχοντες αυτο το μηχανακι!

Σκεφτομαι την αποκτηση του για χρηση enduroβολτες και off road, οχι ομως hardcore καταστασεις!
Θα βολεψει πιστευετε;

Η σκεψη μου ηταν η αποκτηση του, μερικη ανακατασκευη οσο αναφορα τα ζωτικα της σημεια, πλαισιο, αναρτησεις, μοτερ(αν χρειαστει), φρενα κτλ!
 

Japos

Μέλος
Περιοχή
vyronas
Όνομα
giannis
Μοτό
xrv 650
Βάπτισμα πυρός εκτός συνόρων, 3.500 χλμ στα Δολομιτικά πάσσα. Η γριούλα δεν κώλωσε πουθενά, και το χαμόγελο ήταν μόνιμο στα χείλη.

Πραγμάτωση μιας νεανικής επιθυμίας - Stelvio Pass με Africa Twin 650 XRV.
The Bucket List gets shorter.............



Passo Giau



Passo Tonale



San Marino

 

Japos

Μέλος
Περιοχή
vyronas
Όνομα
giannis
Μοτό
xrv 650
Ωραιος φιλε παντα τετοια!!! οντως φαινεσαι πανευτυχης! εγω εχω δρομο ακομα....
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Πολυ καλη δουλεια!
Να ρωτησω ολους τους κατεχοντες αυτο το μηχανακι!

Σκεφτομαι την αποκτηση του για χρηση enduroβολτες και off road, οχι ομως hardcore καταστασεις!
Θα βολεψει πιστευετε;

Η σκεψη μου ηταν η αποκτηση του, μερικη ανακατασκευη οσο αναφορα τα ζωτικα της σημεια, πλαισιο, αναρτησεις, μοτερ(αν χρειαστει), φρενα κτλ!
Τι θα κερδιζες σε σχέση με ένα tenere 660 (το παλιο) ή ακόμη και με ένα πιο προσφατο transalp που δε θα χρειαζόταν να ρίξεις ούτε ευρώ;
 

staikosn1

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα, Κυψελη.
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW R 1100 GS, απ΄τα καλα ομως!
Επι της ουσιας τιποτα!
Το τενερε το εχω βαλει στα υποψιν, το τρανσαλπ δεν μου αρεσει καθολου!
Απλα η αφρικα ειναι ομορφη οπως και να το κανουμε, και φτιαχνοντας την οπως θες, την κανεις "δικη σου"!

Ο κρυφος μου ποθος φυσικα ειναι μια R 80 GS για τετοια δουλεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
Επι της ουσιας τιποτα!
Το τενερε το εχω βαλει στα υποψιν, το τρανσαλπ δεν μου αρεσει καθολου!
Απλα η αφρικα ειναι ομορφη οπως και να το κανουμε, και φτιαχνοντας την οπως θες, την κανεις "δικη σου"!

Ο κρυφος μου ποθος φυσικα ειναι μια R 80 GS για τετοια δουλεια!
:hailbig::friendship::yew::hailbig:
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
Βάπτισμα πυρός εκτός συνόρων, 3.500 χλμ στα Δολομιτικά πάσσα. Η γριούλα δεν κώλωσε πουθενά, και το χαμόγελο ήταν μόνιμο στα χείλη.

Πραγμάτωση μιας νεανικής επιθυμίας - Stelvio Pass με Africa Twin 650 XRV.
The Bucket List gets shorter.............



Passo Giau



Passo Tonale



San Marino


Εκπληκτικό μοτόρι,εκπληκτική ανακατασκευή,
ωραίο ταξίδι,μπουφανάρα,φανταστική διάθεση.
Μπράβο σου εν Χριστώ αδελφέ Παναγιώτη.
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Καλησπερα σε ολη την παρεα. Ειμαι κατοχος ενος κουρασμενου απο τα χρονια και ταλαιπωρημενου απο την ακινησια (και οχι μονο) ΑFRICA 650 1989. Αφου λοιπον πηρα την έγκριση απο τον "Στρατηγο" αποφασιστηκε η επαναφορα του στην ενεργο δραση.Το προτζεκτ έχει ως εξής:
α)Μηχανικα ειμαστε σε καλη κατασταση και δεν χρειαζονται πολλα πραγματα περα απο αλλαγή καποιων τσιμουχων(κεφαλής και συμπλεκτη ελεγχο και ρυθμιση βαλβιδων και καρμπυλατερ και αλλαγή αλυσιδογραναζα και τακακια εμπρος πισω λαδια ξυδια κλπ
β)Αλλαγή ολων των ντιζων της μοτο και ελεγχος και επισκευή αναρτησεων οπου χρειαστεί
γ)Αντικατασταση εμπροσ φλας και καθρεπτών φουσκων .
δ)Ραψιμο κουστουμιού(δεχομαι ιδεες για χρωμα.
ε)Αγορα νεων παπουτσιων (Μαλλον metzeler sahara)
Ειμαι ακομα στην αρχή και για να καταλαβετε διαβαζω τα παραπανω και πελαγωνω μονο που τα βλεπω. Επισης προσπαθώ να την βγαλω οσο ποιο οικονομικα γινεται αφου ο ''Στρατηγός" καραδοκεί.Εχω λοιπόν κολλησει για αρχη στο δοχείο νερού που δεν μπορω να βρω και ρωτω εαν κανει απο κανενα αλλο μοντελο;Επισης δεν μπορώ να βρω διακοπτες φωτων και μιζας όπως επισης και τα σφουγγαρακια του κοντερ.Αυτά για αρχη ευχαριστω για την υπομονή σας
Υ.Γ1 ειναι η πρώτη αναρτηση που κανω οπότε συγχωρεστε με εαν εχω κανει κατι λαθος.
Υ.Γ2 ΦΩΤΟ πως ανεβαινουν ;
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Αν δεν κανω λαθος τα αυτοκολλητα της Rothmans τα εχω εγω σε αρχειο cdr.....ανοιγμα αρχειου με coreldrow η καποιο αναλογο προγραμμα.Πολυ ευχαριστως οποιος τα θελει να του τα στειλω...ειναι του nxr750 Parisdakar
και για να μην γινει παρεξηγηση μιλαω για αυτα τις φωτο αυτες.
Στρατο και εγω τα θελω εαν μπορεις αδελφε προωθησε τα μου
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Υπομονή και ........υπομονή. Θέλει δουλειά αλλά το αποτέλεσμα θα σου φέρει χαμόγελο στα χείλη.
Για σφουγγαράκια, εγώ τα ψάχνω δύο χρόνια τώρα, το αριστερό το έχω βρεί καινούργιο στο σακουλάκι του, το δεξί δεν πρέπει να υπάρχει πουθενά παγκοσμίως, μέχρι και Silvio Manicardi, ο τέως επικεφαλής της Χόντα Ευρώπης το έψαξε για μένα αλλά πάπαλα. Μόνη λύση να βρεθεί παρόμοιο υλικό και να κατασκευαστούν, εδώ στην Καβάλα δεν βρήκα τίποτα, αν βρεις κάπου σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, count me in για παραγγελία.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ανεβάζουμε φωτο με το photobucket η με tapatalk
Αν δεν απατώμαι κάπου εχουμε αναρτήσει και τον τροπο που ανεβαζουμαι φωτο εκει που λεει κλικ κλικ ,φωτο!!!!
 

staikosn1

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα, Κυψελη.
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW R 1100 GS, απ΄τα καλα ομως!
Υπομονή και ........υπομονή. Θέλει δουλειά αλλά το αποτέλεσμα θα σου φέρει χαμόγελο στα χείλη.
Για σφουγγαράκια, εγώ τα ψάχνω δύο χρόνια τώρα, το αριστερό το έχω βρεί καινούργιο στο σακουλάκι του, το δεξί δεν πρέπει να υπάρχει πουθενά παγκοσμίως, μέχρι και Silvio Manicardi, ο τέως επικεφαλής της Χόντα Ευρώπης το έψαξε για μένα αλλά πάπαλα. Μόνη λύση να βρεθεί παρόμοιο υλικό και να κατασκευαστούν, εδώ στην Καβάλα δεν βρήκα τίποτα, αν βρεις κάπου σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, count me in για παραγγελία.
Πως και δεν βαζεις μεταλλικο dashboard?
Ξενοιαζεις μια και καλη απο τα σφουγγαρακια!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Πως και δεν βαζεις μεταλλικο dashboard?
Ξενοιαζεις μια και καλη απο τα σφουγγαρακια!
To θέλω ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ φίλε Νίκο, όσο πιο κοντά στο "όπως το έβγαλαν από το εργοστάσιο".
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Τα πάντα-όλα λέμε.... Αγόρασα και ένα σετ από απατεώνα στο car.gr που άλλα μου έδειχνε και άλλα μου έστειλε..........
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
'Οπως είπα και παραπάνω, εδώ (Καβάλα) δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Αν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει, θα ήμουν υπόχρεος.
 
Top Bottom