"Αναζωογόνηση" Africa Twin XRV 650

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Μπορείς να βγάλεις μια καλή φωτοτυπία τα σφουγγάρια ? Ένα- ένα Και πόσο πάχος έχουν ?
Αν δεν υπάρχουν καθόλου σφουγγάρια τότε αντίγραφο σε χαρτόνι ? Ίσως μπορέσω να βρω υλικό

www.filma.gr
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Για βάλτε μια εικόνα, πως είναι τα σφουγγάρια ?

www.filma.gr
Φιλε χαρη φωτο κοντινη απο τα σφουγγαρια δεν εχω κοντινη γιατι η μοτο ειναι στο χωριο που υπαρχει ο χωρος για το εγχειρημα.Θα προσπαθησω να ανεβασω μια που εβγαλα προσφατα μπας και μπορεσεις να καταλαβεις κατι παντως εαν εχεις τροπο να βρουμε υλικο ή οποιαδηποτε ιδεα μπορεί να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτη.Επισης ρε παιδιά δεν μπορω να βρω το δοχειο του νερού καθώς εχει σταματησει η παραγωγη απο την εταιρεια .Εχει κανεις καμια ιδεα εαν ταιριαζει απο κανενα αλλο μοντελο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Φιλε χαρη φωτο κοντινη απο τα σφουγγαρια δεν εχω κοντινη γιατι η μοτο ειναι στο χωριο που υπαρχει ο χωρος για το εγχειρημα.Θα προσπαθησω να ανεβασω μια που εβγαλα προσφατα μπας και μπορεσεις να καταλαβεις κατι παντως εαν εχεις τροπο να βρουμε υλικο ή οποιαδηποτε ιδεα μπορεί να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτη.Επισης ρε παιδιά δεν μπορω να βρω το δοχειο του νερού καθώς εχει σταματησει η παραγωγη απο την εταιρεια .Εχει κανεις καμια ιδεα εαν ταιριαζει απο κανενα αλλο μοντελο;
Τα σφουγγάρια θα τα φροντίσω εγώ εντός της ημέρας, ευχαριστούμε προκαταβολικά τον φίλο που θέλησε να ασχοληθεί.
Για παγουράκι, έχε τον νού σου σε Ε-ΒΑΥ, εμφανίζονται κατά καιρούς αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμος (να έχεις κάνει τις συνεννοήσεις σου) να σου το αγοράσει φίλος από το εξωτερικό και να σου το στείλει μιας και προς το παρόν από Ελλάδα δεν μπορείς να κάνεις αγορές.
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Ειμαι ακομα στην αρχή και για να καταλαβετε διαβαζω τα παραπανω και πελαγωνω μονο που τα βλεπω. Επισης προσπαθώ να την βγαλω οσο ποιο οικονομικα γινεται αφου ο ''Στρατηγός" καραδοκεί.Εχω λοιπόν κολλησει για αρχη στο δοχείο νερού που δεν μπορω να βρω και ρωτω εαν κανει απο κανενα αλλο μοντελο;Επισης δεν μπορώ να βρω διακοπτες φωτων και μιζας όπως επισης και τα σφουγγαρακια του κοντερ.Αυτά για αρχη ευχαριστω για την υπομονή σας
Υ.Γ1 ειναι η πρώτη αναρτηση που κανω οπότε συγχωρεστε με εαν εχω κανει κατι λαθος.
Υ.Γ2 ΦΩΤΟ πως ανεβαινουν ;
Αν εννοείς το δοχείο για τα υγρά του ψυγείου, μη το ψάχνεις έχει εξαντληθεί από το stock της Honda. Οπότε ή το επιδιορθώνεις ή καραδοκείς στο e-bay(όπως είπε ο Παναγιώτης) να βγει κανένα για πούλημα.

Διακόπτες φώτων και μίζας πάρε από τα επόμενα μοντέλα XRV 750. Είναι τα ίδια όπως και σε αρκετά άλλα μοντέλα της Honda. Κυκλοφορούν και universal σε χαμηλές τιμές και ανάλογη ποιότητα.

Επίσης έχε υπόψη σου αυτό το site:

http://www.hamart.at/shopG/

Έχουν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και κατά καιρούς δυαλύουν κάποιες και τις βγάζουν για πούλημα. Είναι αξιόπιστοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Τα σφουγγάρια θα τα φροντίσω εγώ εντός της ημέρας, ευχαριστούμε προκαταβολικά τον φίλο που θέλησε να ασχοληθεί.
Για παγουράκι, έχε τον νού σου σε Ε-ΒΑΥ, εμφανίζονται κατά καιρούς αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμος (να έχεις κάνει τις συνεννοήσεις σου) να σου το αγοράσει φίλος από το εξωτερικό και να σου το στείλει μιας και προς το παρόν από Ελλάδα δεν μπορείς να κάνεις αγορές.
Παναγιωτη σ' ευχαριστω ενημερωσε με οταν εχεις νεα
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Αν εννοείς το δοχείο για τα υγρά του ψυγείου, μη το ψάχνεις έχει εξαντληθεί από το stock της Honda. Οπότε ή το επιδιορθώνεις ή καραδοκείς στο e-bay(όπως είπε ο Παναγιώτης) να βγει κανένα για πούλημα.

Διακόπτες φώτων και μίζας πάρε από τα επόμενα μοντέλα XRV 750. Είναι τα ίδια όπως και σε αρκετά άλλα μοντέλα της Honda. Κυκλοφορούν και universal σε χαμηλές τιμές και ανάλογη ποιότητα.

Επίσης έχε υπόψη σου αυτό το site:

http://www.hamart.at/shopG/

Έχουν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και κατά καιρούς δυαλύουν κάποιες και τις βγάζουν για πούλημα. Είναι αξιόπιστοι.
Ευχαριστω Μανωλη και ολους τους φιλους για την βοηθεια
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Φώτη, έχω πληροφόρηση πως εντός των ημερών θα υπάρξει Άφρικα 650 από διαγραφή για ανταλλακτικά. Εννοείται πως θα πάω να ρίξω μια ματιά και να δώ για σφουγγαράκια (για μένα) και ίσως και μερικά ακόμη πραγματάκια. Αν υπάρχει το δοχείο διαστολής σε καλή κατάσταση, το θες και μέχρι πόσα να δώσω για να το πάρω και να σου το στείλω. (Στείλε φώτο το δικό σου να έχω και κριτήριο σύγκρισης).
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Φώτη, έχω πληροφόρηση πως εντός των ημερών θα υπάρξει Άφρικα 650 από διαγραφή για ανταλλακτικά. Εννοείται πως θα πάω να ρίξω μια ματιά και να δώ για σφουγγαράκια (για μένα) και ίσως και μερικά ακόμη πραγματάκια. Αν υπάρχει το δοχείο διαστολής σε καλή κατάσταση, το θες και μέχρι πόσα να δώσω για να το πάρω και να σου το στείλω. (Στείλε φώτο το δικό σου να έχω και κριτήριο σύγκρισης).
Παναγιωτη εαν θες το mail μου ειναι vragania@gmail.com στειλε μου το μαιλ σου γιατι εδω κατι κανω λαθος και δεν μπορω να ανεβασω φωτο .Απο οτι ρωτησα οσοι πουλουσαν μεταχειρισμενα στο car τα πουλησαν 10-15 ευρω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παναγιωτη εαν θες το mail μου ειναι vragania@gmail.com στειλε μου το μαιλ σου γιατι εδω κατι κανω λαθος και δεν μπορω να ανεβασω φωτο
Στείλε σε αυτό το μειλ την φώτο, για να ενημερώσουμε το θρεντ, που εξελίσσεται σε ένα πολύ όμορφο θεμα.
Kdelaportask@yahoo.gr

advφον!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Βάπτισμα πυρός εκτός συνόρων, 3.500 χλμ στα Δολομιτικά πάσσα. Η γριούλα δεν κώλωσε πουθενά, και το χαμόγελο ήταν μόνιμο στα χείλη................
"Ψιλοκυνηγητό" με δικάβαλo GS 1200 LC και Banbit 650 στην Βόρεια ανεβασιά του Passo Giau:

 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Στείλε σε αυτό το μειλ την φώτο, για να ενημερώσουμε το θρεντ, που εξελίσσεται σε ένα πολύ όμορφο θεμα.
Kdelaportask@yahoo.gr

advφον!!
Ειναι ηδη στο mail Kdelaportask@yahoo.gr.Παντως παιδια ειναι πρωτη φορα οπως σας ειπα που γραφω και εχω ενθουσιαστει απο το ενδιαφερον . Super μονο αυτο εχω να πω
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Μια χαρά είναι το δοχείο. Απότι δείχνουν οι φωτό δεν έχει σπασίματα ούτε είναι πολυμερισμένο από τον ήλιο. Καθάρισμα θέλει και τα λαστιχάκια του που υπάρχουν σαν ανταλλακτικά.
 

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Μια χαρά είναι το δοχείο. Απότι δείχνουν οι φωτό δεν έχει σπασίματα ούτε είναι πολυμερισμένο από τον ήλιο. Καθάρισμα θέλει και τα λαστιχάκια του που υπάρχουν σαν ανταλλακτικά.
Δυστηχως για μενα ειναι σπασμενο λες να μπορει να φτιαχτει; Δοκιμασα να ανεβασω και φωτο με αλλο τροπο αλλα μαλλον τζιφος
 

Attachments

VRAG

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΦΩΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ
Μοτό
GS 1150
XRV 650
Μια χαρά είναι το δοχείο. Απότι δείχνουν οι φωτό δεν έχει σπασίματα ούτε είναι πολυμερισμένο από τον ήλιο. Καθάρισμα θέλει και τα λαστιχάκια του που υπάρχουν σαν ανταλλακτικά.
Δυστηχως για μενα ειναι σπασμενο
Μια χαρά είναι το δοχείο. Απότι δείχνουν οι φωτό δεν έχει σπασίματα ούτε είναι πολυμερισμένο από τον ήλιο. Καθάρισμα θέλει και τα λαστιχάκια του που υπάρχουν σαν ανταλλακτικά.
Δυστηχως για μενα ειναι σπασμενο
Αυτή είναι η πίσω πλευρά, το πάχος του υλικού είναι 10 mm.



Μια χαρά είναι το δοχείο. Απότι δείχνουν οι φωτό δεν έχει σπασίματα ούτε είναι πολυμερισμένο από τον ήλιο. Καθάρισμα θέλει και τα λαστιχάκια του που υπάρχουν σαν ανταλλακτικά.
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Επειδή είναι πάρα πολύ δύσκολο να.βρεις δοχείο κάνε το άλλο για να μην ανεβάζει θερμοκρασία βάλτου στο ίδιο σημείο ψυγείο λαδιού.....το έχω δει σε rd03 και δουλεύει αψογα...

Στάλθηκε από το C6802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom