Ε Ε Ερχεται!! ktm - yamaha - bmw?

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το εχω δει αυτο το μοτο εινσι πολυ κοντα μου
Πράγματι εχει πολλα χλμ !!
Αλλα και η τιμή που το δίνει έναντι του ποσο κανει κανει καινούργιο δεν ειμαι και άσχημη και με τόσα καλούδια που εχει !!!
Η γνώμη μου ειμαι σταθερή για το 690 δεν εχρι καμία σχέση με τους παλιούς κινητήρες
Το θεωρώ άθραυστο !!!
Ακομα πιστεύω οτι λογο χλμ δε θα φύγει εύκολα αρα μπορει στο μελλον και η τιμή να τροποποιειθη προς τα κάτω !!!!!!
Απο ενα ψάξιμο που έκανα όσο αφορά τα σέρβις !!!! Ειναι ολα στην ώρα τους και σε εξουσιοδοτημένο στην χαλκιδα !!!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Το εχω δει αυτο το μοτο εινσι πολυ κοντα μου
Πράγματι εχει πολλα χλμ !!
Αλλα και η τιμή που το δίνει έναντι του ποσο κανει κανει καινούργιο δεν ειμαι και άσχημη και με τόσα καλούδια που εχει !!!
Η γνώμη μου ειμαι σταθερή για το 690 δεν εχρι καμία σχέση με τους παλιούς κινητήρες
Το θεωρώ άθραυστο !!!
Ακομα πιστεύω οτι λογο χλμ δε θα φύγει εύκολα αρα μπορει στο μελλον και η τιμή να τροποποιειθη προς τα κάτω !!!!!!
Απο ενα ψάξιμο που έκανα όσο αφορά τα σέρβις !!!! Ειναι ολα στην ώρα τους και σε εξουσιοδοτημένο στην χαλκιδα !!!!
το συγκεκριμένο το έχει πολύ καιρό σε αγγελία, επίσης σε σχέση με τα υπόλοιπα στο καρ το δίνει ακριβά..
Ή αύριο ή μεθαύριο θα πάω να δω το άλλο στην Ηλιούπολη που μου είπατε..
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Το εχω δει αυτο το μοτο εινσι πολυ κοντα μου
Πράγματι εχει πολλα χλμ !!
Αλλα και η τιμή που το δίνει έναντι του ποσο κανει κανει καινούργιο δεν ειμαι και άσχημη και με τόσα καλούδια που εχει !!!
Η γνώμη μου ειμαι σταθερή για το 690 δεν εχρι καμία σχέση με τους παλιούς κινητήρες
Το θεωρώ άθραυστο !!!
Ακομα πιστεύω οτι λογο χλμ δε θα φύγει εύκολα αρα μπορει στο μελλον και η τιμή να τροποποιειθη προς τα κάτω !!!!!!
Απο ενα ψάξιμο που έκανα όσο αφορά τα σέρβις !!!! Ειναι ολα στην ώρα τους και σε εξουσιοδοτημένο στην χαλκιδα !!!!
Όχι ρε φίλε είναι μικρός για γάμο και οικογένεια !!:thinking:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Να σημειωθεί ότι πολλά από αυτά που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο καρ είναι αγορασμένα 5.800 καινούρια από το ξεπούλημα που έκανε η ktm στα 690 του '08 που δεν είχαν πουλήσει καθόλου. Μέχρι και το' 11 μπορούσες να βρεις του '08 με μηδέν χιλιόμετρα.
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Να σημειωθεί ότι πολλά από αυτά που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο καρ είναι αγορασμένα 5.800 καινούρια από το ξεπούλημα που έκανε η ktm στα 690 του '08 που δεν είχαν πουλήσει καθόλου. Μέχρι και το' 11 μπορούσες να βρεις του '08 με μηδέν χιλιόμετρα.
Έχει μείνει κάνα απούλητο να κάνουμε την τύχη μας? :D
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Alex δεν είναι καθόλου άσχημη πληροφορία....
Για πάρε κανένα τηλέφωνο σε αντιπροσωπείες να δεις τι υπάρχει στις αποθήκες και τι προσφορές θα σου κάνουν (όχι μόνο από το 08... γενικά...)

Stavrouliasp το είχα ξεχάσει αυτό το σκηνικό... σωστός...
:ok:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Εγώ πάλι διάβασα ότι το pr7 δεν θα κυκλοφορήσει ποτέ. Αν πάντως τελικά βγει, τότε θα κάνει πραγματικά το άλμα και τη διαφορά στην κατηγορία.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγώ πάλι διάβασα :) ,οτι θα κυκλοφορήσει ,αλλά όχι με τον κινητήρα της Minarelli ,λόγω του ότι δεν μπορεί να περάσει -λέει- προδιαγραφές ρύπων.
(Τώρα ,πως γίνεται αυτό ,αφού τα ΧΤ660X/R/Z συνεχίζουν κ πωλούνται ,δεν καταλαβαίνω)
Το μηχανάκι πλέον ,στήνεται για να βγεί στην αγορά ,με τον κινητήρα του Husky EDIT650 Terra630.

(Τώρα μην με ρωτήσετε που τα διάβασα αυτά ,γιατί είμαι κ μεγάλος άνθρωπας κ δεν θυμάμαι.
Αν τα ξανα-βρώ πουθενά μπροστά μου ,θα βάλω κ λίνκ πηγής)
Αν θεωρηθούν "αναξιόπιστα" ,μπορούν να σβηστούν απο τους mods ,χωρίς παραξήγηση. :friendship:

EDIT http://www.mototriti.gr/data/news/preview_news/EICMA-2015-AJP-PR7-sthn-paragwgh_107295.asp
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εγώ πάλι διάβασα :) ,οτι θα κυκλοφορήσει ,αλλά όχι με τον κινητήρα της Minarelli ,λόγω του ότι δεν μπορεί να περάσει -λέει- προδιαγραφές ρύπων.
(Τώρα ,πως γίνεται αυτό ,αφού τα ΧΤ660X/R/Z συνεχίζουν κ πωλούνται ,δεν καταλαβαίνω)
Το μηχανάκι πλέον ,στήνεται για να βγεί στην αγορά ,με τον κινητήρα του Husky 650 Terra.

(Τώρα μην με ρωτήσετε που τα διάβασα αυτά ,γιατί είμαι κ μεγάλος άνθρωπας κ δεν θυμάμαι.
Αν τα ξανα-βρώ πουθενά μπροστά μου ,θα βάλω κ λίνκ πηγής)
Αν θεωρηθούν "αναξιόπιστα" ,μπορούν να σβηστούν απο τους mods ,χωρίς παραξήγηση. :friendship:
Τα παλαιοτερα μπορουνε να κυκλοφορουνε.Οι νεοι ρυποι αφορουνε τα νεα μοντελα.

Εξαλλου αν ζοριστουνε στη Γερμανια υπαρχει η τεχνογνωσια,για ακομη χαμηλοτερους ρυπουσ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάλι διάβασα :) ,οτι θα κυκλοφορήσει ,αλλά όχι με τον κινητήρα της Minarelli ,λόγω του ότι δεν μπορεί να περάσει -λέει- προδιαγραφές ρύπων.
(Τώρα ,πως γίνεται αυτό ,αφού τα ΧΤ660X/R/Z συνεχίζουν κ πωλούνται ,δεν καταλαβαίνω)
Το μηχανάκι πλέον ,στήνεται για να βγεί στην αγορά ,με τον κινητήρα του Husky 650 Terra.

(Τώρα μην με ρωτήσετε που τα διάβασα αυτά ,γιατί είμαι κ μεγάλος άνθρωπας κ δεν θυμάμαι.
Αν τα ξανα-βρώ πουθενά μπροστά μου ,θα βάλω κ λίνκ πηγής)
Αν θεωρηθούν "αναξιόπιστα" ,μπορούν να σβηστούν απο τους mods ,χωρίς παραξήγηση. :friendship:
Κουβέντα κάνουμε. ......τι να σβήσουμε? :D

advφον!!
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Λοιπόν οι αποφάσεις έχουν ως εξής..
Το KTM 640 αποσύρεται για λόγους αξιοπιστίας, παλαιότητας και γενικά θέλω να επενδύσω περισσότερα λεφτά σε κάτι πιο καινούργιο (καλός ή κακός)

Μετά ήμουν ανάμεσα σε KTM 690 και TENEKE εεε ΤΕΝΕRΕ ήθελα να πω :D
Τελικά καταστάλαξα σε ΚΤΜ 690 για τους προφανείς λόγους που τους ξέρουν όσοι έχουν ΚΤΜ...

Όμως στην λίστα έμεινε και το F800 gs το οποίο παίζει σε 1500 - 2000 παραπάνω..

Οπότε τώρα είμαι ανάμεσα σε KTM 690 enduro και BMW F800 GS. Το ξέρω είναι δύο ψιλοδιαφορετικά μηχανάκια... Αυτό που με χαλάει στην BMW είναι η μάρκα - η εικόνα της. Είναι πιο κυριλέ και όχι τόσο για την ηλικία μου.. Ενώ το 690 είναι πιο αλήτικο.. Όμως το μεγάλο συν που έχει η BMW είναι ότι είναι δικύλινδρη και είναι πιο άνετη στην άσφαλτο..
Αυτά για σήμερα..

Αύριο πάω να δω και αυτό στην Ηλιούπολη (KTM) .. :rolleyes:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Λοιπόν οι αποφάσεις έχουν ως εξής..
Το KTM 640 αποσύρεται για λόγους αξιοπιστίας, παλαιότητας και γενικά θέλω να επενδύσω περισσότερα λεφτά σε κάτι πιο καινούργιο (καλός ή κακός)

Μετά ήμουν ανάμεσα σε KTM 690 και TENEKE εεε ΤΕΝΕRΕ ήθελα να πω :D
Τελικά καταστάλαξα σε ΚΤΜ 690 για τους προφανείς λόγους που τους ξέρουν όσοι έχουν ΚΤΜ...

Όμως στην λίστα έμεινε και το F800 gs το οποίο παίζει σε 1500 - 2000 παραπάνω..

Οπότε τώρα είμαι ανάμεσα σε KTM 690 enduro και BMW F800 GS. Το ξέρω είναι δύο ψιλοδιαφορετικά μηχανάκια... Αυτό που με χαλάει στην BMW είναι η μάρκα - η εικόνα της. Είναι πιο κυριλέ και όχι τόσο για την ηλικία μου.. Ενώ το 690 είναι πιο αλήτικο.. Όμως το μεγάλο συν που έχει η BMW είναι ότι είναι δικύλινδρη και είναι πιο άνετη στην άσφαλτο..
Αυτά για σήμερα..

Αύριο πάω να δω και αυτό στην Ηλιούπολη (KTM) .. :rolleyes:

2 ετεροθαλή αδέρφια, το καθένα σε πάει εκεί που σε πάει και το άλλο αλλά με διαφορετικά σε πάει!!!Το ένα ποιο τράβελ το άλλο ποιο μονοπάτι...αν σκέφτεσαι να κάνει και upgrade σε κάποιο κιτ στο 690, τότε καλύτερα να πας σε 800ρι...τα χω ψαγμένα αρκετά και είναι καθαρά απόψεις αυτά και κάνεις ότι επιθυμείς!!!Εγώ πάντως προτίμησα το F800GS.. ;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Τώρα ρωτάμε εμείς εσένα...
Οκ όλοι σου δώσαμε τις δικές μας απόψεις, που άπτονται της λογικής μας...
Η καρδιά σου τι λέει; Ποιο ονειρεύεσαι το βράδια όταν πέφτεις για ύπνο; Ποιο θα χάζευες με τις ώρες;

Αν απαντήσεις, βρήκες την απάντηση από μόνος σου...
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Τώρα ρωτάμε εμείς εσένα...
Οκ όλοι σου δώσαμε τις δικές μας απόψεις, που άπτονται της λογικής μας...
Η καρδιά σου τι λέει; Ποιο ονειρεύεσαι το βράδια όταν πέφτεις για ύπνο; Ποιο θα χάζευες με τις ώρες;

Αν απαντήσεις, βρήκες την απάντηση από μόνος σου...
Η αλήθεια είναι ότι το βράδυ ονειρεύομαι προβατάκια πάνω σε ΚΤΜ και γενικά πιστεύω ότι αυτό μου ταιριάζει καλύτερα στην ηλικία που είμαι. Το θέμα είναι όμως για πόσα χρόνια θα μου ταιριάζει..? Για πόσα χρόνια θα το βολευτώ? Εκεί κολλάω λίγο... Αλλά ξεκολλάω όταν βλέπω ότι όλα μπορείς να τα βελτιώσεις (άνεση, ανεμοθώρακα, κτλ) εκτός από το μοτέρ..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Η αλήθεια είναι ότι το βράδυ ονειρεύομαι προβατάκια πάνω σε ΚΤΜ και γενικά πιστεύω ότι αυτό μου ταιριάζει καλύτερα στην ηλικία που είμαι. Το θέμα είναι όμως για πόσα χρόνια θα μου ταιριάζει..? Για πόσα χρόνια θα το βολευτώ? Εκεί κολλάω λίγο... Αλλά ξεκολλάω όταν βλέπω ότι όλα μπορείς να τα βελτιώσεις (άνεση, ανεμοθώρακα, κτλ) εκτός από το μοτέρ..
Και....για ποιόν λόγο ακριβώς κολλάς;;;
Δεν το κατάλαβα....
Μια μεταβίβαση θα κάνεις ,δεν θα την παντρευτείς κιόλας.(ασε που κι αυτό διορθώνεται)
Οταν θα την βαρεθείς ,ή θα κοιτάς μιαν άλλην ,τότε θα κάνεις άλλη μια μεταβίβαση.
Τόσο απλό είναι.

Το "μπλέξιμο" σου είναι ψυχολογικό κ ουχί χρηστικό.
Να σε βοηθήσω λίγο σαν γηραιότερος να τα ξεμπλέξεις;

Το λοιπόν (παραβολή):
Βλέπεις καθημερινά ,μια θεο-γυναικάρα ,μια καρακατακουκλάρα ,την οποία την θέλεις τρελλά ,κ ξέρεις οτι μπορείς κ να την έχεις κιόλας ,αν το αποφασίσεις.
Αλλά ...κολλάς ,με το σκεπτικό οτι σε φοβίζει το...."για πόσο θα κρατήσει" το νταραβέρι μεταξύ σας.....
Αρπαξέ την ωρέ απο τα μαλλιά κ ζήσε την τρέλλα σου σήμερα ,που μπορείς.
Το αύριο είναι άγνωστο σε όλους ,κ θα μας οδηγήσει εκεί που θέλει εκείνο.
;)
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Και....για ποιόν λόγο ακριβώς κολλάς;;;
Δεν το κατάλαβα....
Μια μεταβίβαση θα κάνεις ,δεν θα την παντρευτείς κιόλας.(ασε που κι αυτό διορθώνεται)
Οταν θα την βαρεθείς ,ή θα κοιτάς μιαν άλλην ,τότε θα κάνεις άλλη μια μεταβίβαση.
Τόσο απλό είναι.

Το "μπλέξιμο" σου είναι ψυχολογικό κ ουχί χρηστικό.
Να σε βοηθήσω λίγο σαν γηραιότερος να τα ξεμπλέξεις;

Το λοιπόν (παραβολή):
Βλέπεις καθημερινά ,μια θεο-γυναικάρα ,μια καρακατακουκλάρα ,την οποία την θέλεις τρελλά ,κ ξέρεις οτι μπορείς κ να την έχεις κιόλας ,αν το αποφασίσεις.
Αλλά ...κολλάς ,με το σκεπτικό οτι σε φοβίζει το...."για πόσο θα κρατήσει" το νταραβέρι μεταξύ σας.....
Αρπαξέ την ωρέ απο τα μαλλιά κ ζήσε την τρέλλα σου σήμερα ,που μπορείς.
Το αύριο είναι άγνωστο σε όλους ,κ θα μας οδηγήσει εκεί που θέλει εκείνο.
;)
Νομίζω με έπεισες πίστεύω.. :D
Συν ότι περισσέψει από λεφτά θα κανονίσω μία γαμάτη ταξιδάρα με την πρώτη ευκαιρία..! :hailbig:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom