ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θέλω να πιστεύω ότι είναι το tutoro.Το είχα 1 εβδομάδα χωρίς ποδιά και δεν είδα πουθενά σταγόνα.Ξαναέβαλα την ποδιά τώρα.Νομίζω ότι η αλυσίδα πετάει τα λάδια κοντά στην αριστερή μεριά και μαζεύονται εκεί.Όταν το παρκάρω στάζει λίγο απο την ποδιά,απο την ποσότητα που μαζεύεται.
Και εγώ ένας λόγος που το έβγαλα ήταν αυτός.
Ξαναγυρισα στο παλιό καλό καθαρισμό με παραφινελαιο κάθε 1000χλμ και γρασάρισμα με γρασσο της denicol καθε 500.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Και εγώ ένας λόγος που το έβγαλα ήταν αυτός.
Ξαναγυρισα στο παλιό καλό καθαρισμό με παραφινελαιο κάθε 1000χλμ και γρασάρισμα με γρασσο της denicol καθε 500.
Πω ρε φιλαράκι, τι ταλαιπωρία είναι αυτή;;;; :hungover:
Ξαναβαλε το επανω αμέσως μόλις επιστρέψεις! :happy:

Εγώ στο Kawasaki πρέπει να βάζω βενζίνη κάθε 200 με 220 χλμ, και το σκέφτομαι...... :laugh::laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πω ρε φιλαράκι, τι ταλαιπωρία είναι αυτή;;;; :hungover:
Ξαναβαλε το επανω αμέσως μόλις επιστρέψεις! :happy:

Εγώ στο Kawasaki πρέπει να βάζω βενζίνη κάθε 200 με 220 χλμ, και το σκέφτομαι...... :laugh::laugh:
:roflmao::roflmao:

Σου έχω τη λύση Νικόλα!
Toyota Prius Hybrid.
Ερχεται και με περίοδο :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αλντεμπαράν στην κορυφή του Μπάρου:

Λοιπόν παιδιά στάση, έχουμε κάνει 500, πρέπει να γρασάρω αλυσίδα, μισό να βγάλω γάντια, τάπερ, πινελάκι, χαρτί κουζίνας, κάντε ένα τσιγάρο εσείς, βγάλτε και τον σπαστό τον καφέ γιατί πρέπει να περιμένουμε να "κάτσει" λίγο στην αλυσίδα, μην μου δίνετε σημασία, απολαύστε τοπίο ΠΟΥΣΑΣΕΦΕΡΑΟΑΤΙΜΟΣΠΑΛΙ, μισή ωρίτσα είναι η διαδικασία, τι είναι μισή ώρα, εδώ θέλει τέσσερις για να αλλάξεις λάδια, λίγη ησυχία μόνο για να μην χαλάτε το hugge, ναι;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αμπεμπαμολομ μαζί με Μανιακ σε κάτι κατσαβραχα
Στάση για τσιγάρο και ο Γκάντι να στάζει λάδια σαν δούκα, μετά από άνοιγμα με σκληρό στην αυρα

Πετάς Τουρουτουτου σε ένα κουτί και το στέλνεις στον κόρακα, μετά από ένα σεβαστό χρονικό διάστημα

Αναμονή για σιχτιρια του κόρακα μετά το τροφυ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια χαρά είναι τα Τουρουτουτου... Για κανένα σταρμπακς, γκουντις κλπ ραλλυ :p

Πέρα από την πλάκα, για να κρατήσει στα χώματα, πρέπει να έχεις χώρο να το κρύψεις και να το λύνεις-δένεις μετά από κάθε βόλτα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μια χαρά είναι τα Τουρουτουτου... Για κανένα σταρμπακς, γκουντις κλπ ραλλυ :p

Πέρα από την πλάκα, για να κρατήσει στα χώματα, πρέπει να έχεις χώρο να το κρύψεις και να το λύνεις-δένεις μετά από κάθε βόλτα.
Να το έχεις προστατευμένο ναι! Για το λύσε δέσε τι εννοείς;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να το έχεις προστατευμένο ναι! Για το λύσε δέσε τι εννοείς;
Μετά από κάθε σοβαρή χωμάτινη βολτα, σπάνια δουλεύει καλα
Όλο και κάτι θα έχει βουλώσει, κοπεί κλπ κλπ
Ενώ κάνει πολύ καλή δουλειά, εμένα με αγανακτησε
Ότι κρατάει την αλυσίδα σε πολύ καλή κατάσταση... Να το πουμε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μετά από κάθε σοβαρή χωμάτινη βολτα, σπάνια δουλεύει καλα
Όλο και κάτι θα έχει βουλώσει, κοπεί κλπ κλπ
Ενώ κάνει πολύ καλή δουλειά, εμένα με αγανακτησε
Ότι κρατάει την αλυσίδα σε πολύ καλή κατάσταση... Να το πουμε
Σε μένα πάντως από την στιγμή που μπήκε πάνω δεν σταμάτησε να λειτουργεί ούτε έκανε κάποια δυσλειτουργία μετά τις χωματαδες...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε μένα πάντως από την στιγμή που μπήκε πάνω δεν σταμάτησε να λειτουργεί ούτε έκανε κάποια δυσλειτουργία μετά τις χωματαδες...
990, είναι τέλειο ακόμα και για το τουτορο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ουπς.... Λες να νομίζει ότι πήρε 990 :brr:
Θα το διαπιστώσει ιδίοις όμμασι όταν δεν θα έχει να κάνει τίποτα της τριτοτετάρτες...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φταίνε τα αυτοκόλλητα του γκλαμ στραφταλιζέ πέρλα LOL suprise κυρίου onroad του πιο Φλωρινιώτη κατόχου ΚΤΜ, πρώην δηλαδή. Κανονικά έχει ένα νούμερο ίσα με το μπόι του Φρόντο στο πλάι το μηχανάκι.

Εν τω μεταξύ ο θεούλης έχει περάσει το σωληνάκι του τουτόρο ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που πρέπει να βάλεις πόδι για το κεντρικό σταντ. Όπου, συνηθισμένος από το πενφέ που ανεβαίνει στο κεντρικό με προφορική εντολή ενώ αυτό θέλει λίγο "χάδι", πάω να βάλω βενζίνη και μου λέει η βενζινού "να βοηθήσω": Αυτό το ρεζιλίκι, όπως και το ότι νόμιζα ότι η θερμοκρασία είναι στάθμη βενζίνης και μετά κατάλαβα ότι όπου να'ναι μένει και με πέρασε ΤΡΑΝΣΑΛΠ στην εθνική οδό, είναι τα μικρά αστεία της ημέρας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τον φάγατε τον άνθρωπο....και να μην ήταν να χαλάσει τωρα θα χαλάσει :p:p
Έχουμε και μπαλαντέρ το ξεμάτιασμα ρε 'σύ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φταίνε τα αυτοκόλλητα του γκλαμ στραφταλιζέ πέρλα LOL suprise κυρίου onroad του πιο Φλωρινιώτη κατόχου ΚΤΜ, πρώην δηλαδή. Κανονικά έχει ένα νούμερο ίσα με το μπόι του Φρόντο στο πλάι το μηχανάκι.

Εν τω μεταξύ ο θεούλης έχει περάσει το σωληνάκι του τουτόρο ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί που πρέπει να βάλεις πόδι για το κεντρικό σταντ. Όπου, συνηθισμένος από το πενφέ που ανεβαίνει στο κεντρικό με προφορική εντολή ενώ αυτό θέλει λίγο "χάδι", πάω να βάλω βενζίνη και μου λέει η βενζινού "να βοηθήσω": Αυτό το ρεζιλίκι, όπως και το ότι νόμιζα ότι η θερμοκρασία είναι στάθμη βενζίνης και μετά κατάλαβα ότι όπου να'ναι μένει και με πέρασε ΤΡΑΝΣΑΛΠ στην εθνική οδό, είναι τα μικρά αστεία της ημέρας.
:hlb: κλαίω...:roflmao:
 
Top Bottom