Μετά το XR τι;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιάννη δεν πάμε συγκριτικά. Φυσικά το έχεις απορρίψει εμφανισιακά οπότε συζήτηση τέλος. Συνεχίζω να πιστεύω όμως πως πριν οδηγήσουμε κάτι... ποτέ να μη λέμε ποτέ. Το μοτερ της Yamaha είναι ίσως ένα από τα καλύτερα μοτερ της τελευταίας 20ετίας, πάντα συγκρινόμενο στη κατηγορία του. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι και απίστευτα διασκεδαστικό. Οι πωλήσεις κάτι σημαίνουν.

Έτσι για τη γνώση, οδήγησε ένα σε test ride. Ασχέτως έκδοσης, ότι βρεθεί διαθέσιμο..
Στην αγορά συμβαίνει ακριβώς το ανάποδο
Κατοχοι tracer πανε σε xr
Από xr σε tracer, πρέπει να υπάρχουν ειδικές συνθήκες.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Τα πρώτα Tracer 9 όντως δεν βλεπόντουσαν.. (IMHO) το τρέχων μοντέλο είναι σούπερ!
Ειδικά το plus (αν και δεν ξέρω πόσο πολύ παρεμβατικά είναι όλα του τα συστήματα ) πολύ θα το γούσταρα!

Αλλάζει του χρόνου;;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιάννη δεν πάμε συγκριτικά. Φυσικά το έχεις απορρίψει εμφανισιακά οπότε συζήτηση τέλος. Συνεχίζω να πιστεύω όμως πως πριν οδηγήσουμε κάτι... ποτέ να μη λέμε ποτέ. Το μοτερ της Yamaha είναι ίσως ένα από τα καλύτερα μοτερ της τελευταίας 20ετίας, πάντα συγκρινόμενο στη κατηγορία του. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι και απίστευτα διασκεδαστικό. Οι πωλήσεις κάτι σημαίνουν.

Έτσι για τη γνώση, οδήγησε ένα σε test ride. Ασχέτως έκδοσης, ότι βρεθεί διαθέσιμο..
Οδήγησα την πρώτη γενιά (εμφάνιση μου άρεσε πολύ πολύ από τα επόμενα, αυτό που έρχεται του χρόνου φαίνεται στις κατασκοπευτικές φωτό να έχει το ίδιο μούτρο με το R1). Θα ήταν καλύτερα να το ξεχάσω σαν εμπειρία. Τουλάχιστον οι επόμενες είχαν πολύ καλύτερη σέλα και θέση οδήγησης.
 
Reactions: STF

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο φίλος από Αγγλία ψηφίζει 1250gsa με λίγα χιλιόμετρα και ρέστα από Άφρικα και ίσως κάνω την αποκοτιά για να πω ότι τσεκαρα ένα κουτάκι των μοτοσικλετιστικών bucket list.



Σήμερα στον Παναγιωτόπουλο είχε ένα 1150gsa για σέρβις, ταλαιπωρημένο και θαμπό, έχει γοητεία το άτιμο παρά τα χρόνια του, το θαυμάσαμε, ασημί με την κόκκινη σέλα. Το θέμα είναι πόσο θα με ξενίσει το τρακτέρ, δεδομένου ότι το 1200 δεν με εντυπωσίασε. Ωραία τα παλιά τίμια ξύλα, δεν έχουν το refinement των καινούργιων. Δεν έχουν και τα λεφτά των καινούργιων βέβαια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αφου ktm θα παρεις .. τι το κουραζεις? παρε ενα 1290 adv να τελειωνει
Ωραίο εργαλείο είναι μωρέ, αλλά εγώ τον καταλαβαίνω τον τίτλο του θέματος σε αυτή την περίπτωση.
Έχει μπλέξει
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Γιάννη αν θέλεις να πάρεις 1150 , πάρε του Λευτέρη που το ξέρουμε από μέσα και από έξω .
Το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια αν ήθελα μηχανάκι τέτοιου είδους και τα χρήματα είναι καλά για αυτά που έχει κ για αυτά που έχει κάνει .

Από εκεί κ πέρα αν θες να κανεις βόλτα ένα συλλεκτικό gs , πάρε το δικό μου βολτα.
Καλό μοτέρ , σωστη ανάρτηση , φρέσκα λάστιχα για να δεις πραγματική διαφορά .

Για τα κυβικά σου πάρε adve αν πάρεις gs .

Oι gsakides μοιάζουν αρκετά με τους transalpakides .
Τους ρωτάς : έκανες σέρβις η αλλαγή στις αναρτήσεις ?
-Δεν τα πειράζεις αυτά τα πράγματα σε ένα gs .
-Εκεί ξέρεις ότι ετοιμάζεις ένα 2χιλιαρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Γιάννη αν θέλεις να πάρεις 1150 , πάρε του Λευτέρη που το ξέρουνε από μέσα και από έξω .
Το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια αν ήθελα μηχανάκι τέτοιου είδους και τα χρήματα είναι καλά για αυτά που έχει κ αυτά που έχει κάνει .

Από εκεί κ πέρα αν θες να κανεις βόλτα ένα συλλεκτικό gs , πάρε το δικό μου να δεις πραγματική διαφορά .

Καλό μοτέρ , σωστη ανάρτηση , φρέσκα λάστιχα για να δεις πραγματική διαφορά .

Για τα κυβικά σου πάρε adve αν πάρεις gs .

Oι gsakides μοιάζουν αρκετά με τους transalpakides .
Τους ρωτάς : έκανες σέρβις η αλλαγή στις αναρτήσεις ?
-Δεν τα πειράζεις αυτά τα πράγματα σε ένα gs .
-Εκεί ξέρεις ότι ετοιμάζεις ένα 2χιλιαρο.
Καποιος μου ελεγε… Γιατι να κανεις σερβις στις αναρτήσεις του gs.
Γι αυτο εχει την βίδα του rebound για να το «φέρνουμε» εμεις όσο παλιώνει.
Δεν ηξερα απο που μου ηρθε!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Ο φίλος από Αγγλία ψηφίζει 1250gsa με λίγα χιλιόμετρα και ρέστα από Άφρικα και ίσως κάνω την αποκοτιά για να πω ότι τσεκαρα ένα κουτάκι των μοτοσικλετιστικών bucket list.



Σήμερα στον Παναγιωτόπουλο είχε ένα 1150gsa για σέρβις, ταλαιπωρημένο και θαμπό, έχει γοητεία το άτιμο παρά τα χρόνια του, το θαυμάσαμε, ασημί με την κόκκινη σέλα. Το θέμα είναι πόσο θα με ξενίσει το τρακτέρ, δεδομένου ότι το 1200 δεν με εντυπωσίασε. Ωραία τα παλιά τίμια ξύλα, δεν έχουν το refinement των καινούργιων. Δεν έχουν και τα λεφτά των καινούργιων βέβαια.
Αβυσος η ψυχή του κύριου amyroukai
 
Top Bottom