Μετά το XR τι;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έτσι....οπότε πουλάει αρκετά κατω
πλάκα κάνεις τώρα.

Απλά να θυμίσω ότι Αγγλία ξεκινάει στην ίδια αρχική (ελάχιστη διαφορά) και σήμερα που μιλάμε ψωνίζεις μοντέλα 19 στα ίδια μίλια από 13000 ευρωπουλάκια και με τα +2500 που έλεγε ο Κώστας κάπου αλλού, εδώ, δεν θυμάμαι, έρχεσαι στα 15500.

δεν πουλάει αρκετά κάτω. Πουλάει εκεί που είναι ελκυστικό σε αυτόν που βλέπει τα ΛΟΛ υπόλοιπα Ελληνικά και από πλευράς εμπόρου καλά κάνει και μεγιστοποιεί το κέρδος του.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Η κουβέντα αυτή θα είχε πολύ ,πάρα πολύ ενδιαφέρον αν πουλάγαμε εμείς....γιατί όλοι θέλουμε να ψωνίζουμε φτηνά αλλά όταν έρθει η ώρα πώλησης.......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πλάκα κάνεις τώρα.

Απλά να θυμίσω ότι Αγγλία ξεκινάει στην ίδια αρχική (ελάχιστη διαφορά) και σήμερα που μιλάμε ψωνίζεις μοντέλα 19 στα ίδια μίλια από 13000 ευρωπουλάκια και με τα +2500 που έλεγε ο Κώστας κάπου αλλού, εδώ, δεν θυμάμαι, έρχεσαι στα 15500.

δεν πουλάει αρκετά κάτω. Πουλάει εκεί που είναι ελκυστικό σε αυτόν που βλέπει τα ΛΟΛ υπόλοιπα Ελληνικά και από πλευράς εμπόρου καλά κάνει και μεγιστοποιεί το κέρδος του.
Πουλάει 10000 ευρώ κάτω απο καινουργιο....30% και παραπάνω κάτω?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να καταλάβω τα μαθηματικά σου.

Καινούριο μηχανάκι στον ίδιο εξοπλισμό (δεν ξέρω αν ισχύει αυτό δηλαδή γιατί το 19 μπορεί να ήταν άλλα τα πακέτα αλλά έστω) έχει 26000
Το συγκεκριμένο 19000

Αφαιρείς και τα βρίσκεις 10000

Καλά τα λέω;

Αν ρωτήσω την μικρή μετά το σχολείο θα μου πει 16000 (ελπίζω δηλαδή)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για να καταλάβω τα μαθηματικά σου.

Καινούριο μηχανάκι στον ίδιο εξοπλισμό (δεν ξέρω αν ισχύει αυτό δηλαδή γιατί το 19 μπορεί να ήταν άλλα τα πακέτα αλλά έστω) έχει 26000
Το συγκεκριμένο 19000

Αφαιρείς και τα βρίσκεις 10000

Καλά τα λέω;

Αν ρωτήσω την μικρή μετά το σχολείο θα μου πει 16000 (ελπίζω δηλαδή)
27 και 1.7. Έγραψες παραπανω
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε γενικά τιμές με Αγγλία, για τον απλό λόγο ότι ζούμε Ελλάδα.
Τρακαρω αύριο το xr και θα αποζημιωθω με τιμές Ελλάδας.

Θα πουλήσω με τιμές Ελλάδας, δεν είναι παραλογο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η κουβέντα αυτή θα είχε πολύ ,πάρα πολύ ενδιαφέρον αν πουλάγαμε εμείς....γιατί όλοι θέλουμε να ψωνίζουμε φτηνά αλλά όταν έρθει η ώρα πώλησης.......
Εννοείται. Γιατί όταν πουλήσεις (αυτό κάνουν όλοι δηλαδή) θα μπεις στο καρ ή όπου και θα δεις από-έως και θα πας αντίστοιχα.
Ως υποψήφιος αγοραστής έχω την δύναμη να κρίνω και εν προκειμένω κρίνω ότι το καινούριο συμφέρει.


27 και 1.7. Έγραψες παραπανω
έγραψα ότι 27320 έχει ΜΕ το πακέτο φωτισμού και 1240 αφαιρείς το πακέτο γιατί το 19άρι δεν ξέρω αν έχει το αυτόματης οριζοντίωσης (ξεχνάω το όνομα). Άρα ξεκινάς από 26000.

θύμισέ μου από που ήρθε αυτό το μηχανάκι, έτσι γιατί ξεχνάω μερικές φορές και να μάθω με τι συγκρίνουμε και από ποιές τιμές ξεκινάμε γιατί πλάκα έχει αυτό.

Τράκαρα και θα αποζημιωθώ τιμές Ελλάδας ναι. Με κάμποσα XR Αγγλίας στις αγγελίες με τα οποία βγάζει ο πωλητής ΠΟΛΥ καλό μεροκάματο αν τα δώσει εκεί που τα έχει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα πουλήσω με τιμές Ελλάδας, δεν είναι παραλογο
Εννοείται και αυτό γιατί θα βγάλεις ΚΑΙ εσύ καλό μεροκαματάκι.

Οπότε εξήγησέ μου γιατί να πάρει ο οποιοσδήτε το δικό σου σε Ελληνική τιμή και να μην φέρει ένα ίδιο από εκεί που το πήρες σε... άλλη τιμή όπως έκανες εσύ.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ελεύθερη αγορά παιδιά, τι ψαχνόμαστε? Εν έτη 2023 με ιντερνετ, ψάχνεσαι και αν έχεις το κασέρι κινείσαι ανάλογα. Αν δεν το έχεις ή αν έχεις ανταλλαγή πας στον έμπορο και θα βγάλει το κέρδος του και αυτός.
Το θέμα είναι τα μηχανάκια να είναι σωστά και όχι φόλες, από εκεί και πέρα ότι θέλει ο καθένας ζητάει.

Έντιτ: amyroukai πάρε το Norden expedition αφού σου αρέσει, το Africa δεν ξέρω.... Για μένα πάντως, θα το ξαναπώ για 1235 φορά, είσαι για 1290 Adv. Άντε και Tiger 1200 Rally Explorer. GS είναι η σίγουρη επιλογή αλλά δεν σε κόβω να θες την εύκολη λύση....
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Να πω κι εγω την παπαρα μου μιας και ειχα πανω κατω τους προβληματισμους του Γιαννη. Αφου με συνοπτικες διαδικασιες απεκλεισα τα ευρωπαικα, πηρα ενα αφρικα 1100 dct του 20' φορτωμενο με €13500, του βαλα και 3Κ σε ολινς μπρος/πισω και couldnt be happier.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εννοείται και αυτό γιατί θα βγάλεις ΚΑΙ εσύ καλό μεροκαματάκι.

Οπότε εξήγησέ μου γιατί να πάρει ο οποιοσδήτε το δικό σου σε Ελληνική τιμή και να μην φέρει ένα ίδιο από εκεί που το πήρες σε... άλλη τιμή όπως έκανες εσύ.
Όποιος μπορεί το κάνει βρε Γιάννη....τι συζητάμε?
Επειδή οι Άγγλοι έχουν πιο εύκολα τα ευρώ και δεν τους νοιάζει να χάσουν αυτά που εμάς μας καίνε, δεν γίνεται να τους ακολουθήσουμε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πλάκα κάνεις τώρα ή απλά έχεις πλήρη άγνοια (δεν υποχρεούσαι κιόλας).

ΟΚ τέλος πάντων, τα είπαμε για τα μεταχειρισμένα, τα είπαμε και για τα καινούρια, μάθαμε και μερικά πράγματα ακόμα γενικότερα, όλα καλά.

Θεωρώ ότι δεν έχει νόημα η συζήτηση για το θέμα, έχουμε πει τα



θερμές ευχαριστίες στους εκλεκτούς συμμετέχοντες.
 
Top Bottom