Μετά το XR τι;

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εννοείται στο τέλος λέει για 1250gs. Δεν είδα όλο το βίντεο, τα τελευταία δύο λεπτά
 
Reactions: STF

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Χωρίς να σε ξέρω και επειδή τυχαινει να διαβαζω το θέμα σαν αναγνώστης απλά θα σου πω ότι από ότι προτείνεις το πιο καλό είναι το 1290 adventure χωρίς τόσο παιδικές ασθένειες,αρκετά οικονομικό στο θάμα βενζίνης και το μόνο κακό είναι ότι έχει στις 30κ το μεγάλο σέρβις που αν το ψιλό μαζεύεις εσύ σου βγαίνει αρκετά πιο κάτω από 500.ολα αυτά τα λεω καθότι ήμουν πριν κάτοχος!
Γιατί όλοι είναι πρώην κάτοχοι?
Και δεν τα κρατάει κανείς πολύ αυτά?
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
"Ο κολλητός μου λέει ότι το βλέπω λάθος "πάρτα όλα με την σειρά και πούλα όπως κάνει ο άλλος με τα ΚΤΜ, με το που θα μπει σπίτι βάλε το αγγελία"

Ποιόν εννοείς Βίρνα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατί όλοι είναι πρώην κάτοχοι?
Και δεν τα κρατάει κανείς πολύ αυτά?
Νομίζω ότι η λαθος χρήση κάνει κάποιον να πουλήσει.
Αν κάνεις σωστή χρήση βλέπεις αν σου κάνει ή δεν σου κάνει μια μηχανή και ανάλογα την κρατάς ή την πουλάς
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αφού πιασαμε τους λόρδους, ακόμα και το γνήσιο το τακαρισιο να φέρεις ....θέλεις νεφρό

Το λιγουρευομαι!!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Νομίζω ότι η λαθος χρήση κάνει κάποιον να πουλήσει.
Αν κάνεις σωστή χρήση βλέπεις αν σου κάνει ή δεν σου κάνει μια μηχανή και ανάλογα την κρατάς ή την πουλάς
Εγώ δυσκολεύομαι να πουλήσω γιατί μου κάνει οοοολα τα κέφια αλλά ,καθαρά οικονομοτεχνικα ,
με ένα φθηνότερο θα κάνω περισσότερα (για χώμα πάντα)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ δυσκολεύομαι να πουλήσω γιατί μου κάνει οοοολα τα κέφια αλλά ,καθαρά οικονομοτεχνικα ,
με ένα φθηνότερο θα κάνω περισσότερα (για χώμα πάντα)
Είδες....για χρήση μιλας
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είδες....για χρήση μιλας
Δεν μιλάει για χρήση.

Μιλάει για το ότι αν βάλει χώμα αυτό και το σημαδέψει θα χάσει λεφτά από τον κουμπαρά.

Είναι άλλο πράγμα το δεν μου ταιριάζει σε αυτά που κάνω, είναι άλλο το μου τα κάνει όλα σούπερ αλλά θα πέσει η αξία του.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν μιλάει για χρήση.

Μιλάει για το ότι αν βάλει χώμα αυτό και το σημαδέψει θα χάσει λεφτά από τον κουμπαρά.

Είναι άλλο πράγμα το δεν μου ταιριάζει σε αυτά που κάνω, είναι άλλο το μου τα κάνει όλα σούπερ αλλά θα πέσει η αξία του.
Το λες με άλλα λόγια, το μου κάνει δεν μου κάνει.....αλλά νομίζω το ίδιο λέμε.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δεν μιλάει για χρήση.

Μιλάει για το ότι αν βάλει χώμα αυτό και το σημαδέψει θα χάσει λεφτά από τον κουμπαρά.

Είναι άλλο πράγμα το δεν μου ταιριάζει σε αυτά που κάνω, είναι άλλο το μου τα κάνει όλα σούπερ αλλά θα πέσει η αξία του.
Στο μυαλό μου είσαι !
Στο 990 το στεφάνι εμπρός στοίχιζε 250€ με το πλέξιμο.
Στο 1290 έχει 500€ η μία ζάντα!
Δεν είναι μόνο οι γρατσουνιές ;)
Όταν δεν υποστηρίζει η τσέπη είναι ακριβό για χώμα!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το έχω υπόψη το μηχανάκι, ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Έχω και μερικές απορίες βέβαια, γιατί πήρε γουρούνι αφού ήθελε γεράκι. Κοινά γράμματα έχουν τα ονόματα, καμία σχέση σαν ζώα.
Το ντεπόζιτο θα το έβαζα, οι περισσότεροι ντίλερ γράφουν ότι δίνουν έξτρα στην τιμή καταλόγου όπως το κεντρικό σταντ, ποδιά, κάγκελα, εργοστασιακό top case (το οποίο θα αντάλλαζα με QS) και θα προτιμούσα αυτά από την ολόσωμη ακράποβιτς, το πρόγραμμα του τυχαίου μάστορα και εργοστασιακές πλαϊνές που δεν μπαίνουν σε άλλο μηχανάκι (ιδανικά παίρνεις ένα σετ που μπορείς να βάλεις και σε επόμενο ή σε υπάρχον). Καινούριο και όπως το θέλω έχει την ίδια τιμή με το δικό του. Λόγος αγοράς μηδέν και επιπλέον μένεις με σαμπρέλες που για εμένα δεν έχουν νόημα.

Ο Σαρακάκης ακόμα να βγάλει τιμές, παίζει να είμαστε η μόνη χώρα (από όσες έχω δει ΕΕ) με.... άτιμο Άφρικα. Δυστυχώς είμαστε χώρα που δεν θα φέρει Adventure Sports με "αναλογικά" στην ανάρτηση και κιβώτιο. Θες το big tank θα πληρώσεις EERA και DCT.

edit
Το άλλο που με χαλάει τώρα στην φάση Άφρικα είναι ότι δεν θα προτιμούσα μαύρο μηχανάκι μετά από 10+ χρόνια με μαύρο μηχανάκι (το XR σκούρο μπλε ήταν τόσο-όσο ανεκτό). Και στην απλή έκδοση της ΑΤ η επιλογή είναι μόνο σε μαύρο γιατί δεν μου αρέσει το κόκκινο και το λευκό το κράτησαν για την έκδοση με το EERA.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι. Είναι πολύ εντυπωσιακό από κοντά, κρύβει τον όγκο της μοτοσικλέτας.
Και ήταν γεμάτο "αράχνες" στο βερνίκι πριν καν βγει από την έκθεση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι. Είναι πολύ εντυπωσιακό από κοντά, κρύβει τον όγκο της μοτοσικλέτας.
Και ήταν γεμάτο "αράχνες" στο βερνίκι πριν καν βγει από την έκθεση.
Φρουρααααα
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Γιατί όλοι είναι πρώην κάτοχοι?
Και δεν τα κρατάει κανείς πολύ αυτά?
Εγώ προσωπικά τα χαίρομαι πολύ κάνω γύρω στις 10.000 τον χρόνο απλά μετά δεν θέλω να χάνω λεφτά.αν κάποια στιγμή βρω κάποιο σε πολύ καλη τιμή με αρκετά χιλιόμετρα θα το κρατησω για πάντα…
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φρουρααααα
Αν έχετε την ευγενή καλωσύνη, εξηγήστε στο πόπολο τον λόγο που γελάτε.

Φαντάζομαι γιατί το φινίρισμα της μαμάς Χόντα αποκλείεται να μην είναι καλό; Σε εκείνα τα πρώτα ήταν απλά άθλιες και οι κολλήσεις στο πλαίσιο. Είχα βγάλει φωτό από δύο εκθεσιακά με υπολείμματα "μπιμπίκια" που είχαν πιτσιλήσει το πλαίσιο και εκτός περιοχής κόλλησης.

Σε μεταγενέστερα μοντέλα (πλέον πάντα κοιτάζω εκείνο το σημείο) η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη και πολύ μακριά από εικόνα κόλλησης Χόντα άλλων εποχών που ήταν κόσμημα.
 
Top Bottom