Μετά το XR τι;

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Για το ότι ξεφεύγει δεν φταις εσύ σίγουρα, αλλά κουβέντα στην κουβέντα δίνεται και λάθος εντύπωση. Το πλαίσιο ήταν "υπάρχει λόγος να ΜΗΝ πάρει κάποιος Άφρικα" κατά κύριο λόγο.

Αυτό με τις τιμές ισχύει, σου ζητάνε να πληρώσεις τα έξτρα βασικά, άσχετα με το αν τα θες ή όχι, που κατά κανόνα όχι.

Εντός πλαισίων συζήτησης λοιπόν υπήρχαν οι απαντήσεις:
-Δεν θα σου αρέσει το μοτέρ, είναι πολύ διαφορετικό από ότι νομίζεις ότι είναι
-Δεν θα σου αρέσει το μηχανάκι σαν σύνολο γιατί δεν έχει "το κατιτίς" που έχει η συνταγή της ΚΤΜ και που σε κάνει να το σκέφτεσαι μετά
-Αν πάρεις Άφρικα να πάρεις DCT

Από βίντεο των γενεών από το 16 και μετά καταλαβαίνω ότι σε κάθε διετή ανανέωση μοντέλου σφίγγουν οι αναρτήσεις, τώρα πήρε και το μοτέρ λίγο "ζωή" ακόμα με αύξηση συμπίεσης και διαφορετική εισαγωγή και εξαγωγή. Πλαίσιο το ίδιο και αναρτήσεις περιμένουμε να το δούμε στο δρόμο, για την ώρα στην ΕΕ τιμές υπάρχουν αλλά κανείς δεν φαίνεται να το έχει στα χέρια του (ή ο αλγόριθμος αρνείται να τα δώσει ακόμα και με ψάξιμο). Το μοντέλο που έχουμε σήμερα τα μέλη λένε ότι στρίβει φρενάρει μιά χαρά, τα φώτα ξέρω ότι είναι καλά από την πρώτη γενιά, για την σέλα δεν έχω καταλάβει γιατί παραπονιέται ο κόσμος.
Έχεις οδηγήσει το dct ???
Αν έχεις κανείς τεστ ραιντ την αφρικα βασικά λογικά με dct θα στην έδωσαν .
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Έχουν πάρει +150 λίρες στην Αγγλία


Επίσης τώρα μου καρφώθηκε το παλιό GS που δεν μου αρέσει για λίγο καιρό και μετά να δω για καινούριο. Θα πληρώσω και χρωστούμενο κάρμα.
Το παλιό πιο λες ;;; 1250 ;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχω/δεν θέλω dct ξέρω ότι το σπρώχνουν σαν τρελοί (υπόθετο να το βάλουν)

Το παλιό 007 Τρου κράιμ αντβε
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δεν έχω/δεν θέλω dct ξέρω ότι το σπρώχνουν σαν τρελοί (υπόθετο να το βάλουν)

Το παλιό 007 Τρου κράιμ αντβε
Ωραίο είναι ! Ειδικά όταν αλλάζεις χειροκίνητα είναι πολύ γρήγορα οι αλλαγές .

αλλά manual θα έπαιρνα και εγώ
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
+10 κιλά
+Δεν θυμάμαι πόσα/όχι λίγα ευρώ

Αυτόν τον νέο συμπλέκτη να τον συζητήσουμε, που πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί βγήκε.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Τιμές στο εξωτερικό ποσό πάει το καινούργιο ;;;
είναι κοντά στο προηγούμενο μοντέλο ;; Για το ´´απλό´´ μιλάω πάντα .
επίσης στα περιοδικά του Μότο , σαν all around χρήση πρώτο βγαίνει το norden με το africa .
Καλά δεν το λέω σαν ευαγγέλιο ! Αλλά σαν μια γνώμη .
Ίδιος με τον κυρΠαντελή έγινες...

 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Το dct η αίσθηση που πήρα εγώ πέρα απτις αλλαγές κτλ είναι το peace of mind . Ξαφνικά έχεις να σκεφτείς μόνο το γκάζι . Αλλάζει η εμπειρία η οδηγική
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το dct η αίσθηση που πήρα εγώ πέρα απτις αλλαγές κτλ είναι το peace of mind . Ξαφνικά έχεις να σκεφτείς μόνο το γκάζι . Αλλάζει η εμπειρία η οδηγική
Ναι και μετά πας σε σκέψεις τύπου να είχε και 2 πατακια μπροστά στο φερινγκ να απλώνα τις πόδαρες μου αρχοντικά την ώρα που κρουζαρω στις εξοχές και πίσω φρένο στο αριστερό χέρι, να μη χρειάζεται να παίρνω την ποδαρα μου απο το γαματο άνετο πατακι. Και ξαφνικά σκέφτεσαι ενα tmax. :pointu:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε σκούτερ δεν με πειράζει το αυτόματο.
Σε αυτοκίνητο δεν έχω οδηγήσει αλλά τέλος πάντων αν είναι φάση κάθε μέρα στη κίνηση... Δεν σου προσφέρει ο συμπλέκτης κάτι εκτός από μικρότερα κόστη συντήρησης.

Σε μηχανάκι δεν μπορώ να το φανταστώ, απλά όχι. Πάω βόλτα και θέλω να έχω εμπλοκή στα πάντα. Τρία χρόνια+ και δεν είχα συνηθίσει ακόμα το συνδυασμένο φρένο ας πούμε.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ναι και μετά πας σε σκέψεις τύπου να είχε και 2 πατακια μπροστά στο φερινγκ να απλώνα τις πόδαρες μου αρχοντικά την ώρα που κρουζαρω στις εξοχές και πίσω φρένο στο αριστερό χέρι, να μη χρειάζεται να παίρνω την ποδαρα μου απο το γαματο άνετο πατακι. Και ξαφνικά σκέφτεσαι ενα tmax. :pointu:
Δεν αντιλέγω …

εγώ είπα τι αποκόμισα . Επίσης δοκίμασα και έγραψα .

ξανά επίσης είπα θα έπαιρνα το μανούαλ :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άντε βρε amyroukai , αποφάσισε επιτέλους να ασχοληθεί και μένα μετά το φόρουμ...
:ha
Μην τα ρίχνεις σε μένα όπως είδες ο άλλος με το CRF 300 έριξε το θεματάκι του και το δούλεψαν παράλληλα έχω εμπιστοσύνη στο φόρουμ ότι είναι ικανή για multitasking. Εξάλλου περιμένουμε τιμούλες από την africa περιμένουμε τιμούλα από νέο tiger, οσονούπω θα φάω και ένα ολικό μπάν από τις μοτοσικλέτες μέχρι τέλος του χρόνου... Θα την πάρουμε άδεια του 24 κατά τα φαινόμενα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουμε γίνει οι νύφες του Παντελή Βούλγαρη, ξενιτεμένες για να βρουν τύχες. Η ιστορία επαναλαμβάνεται.
 
Top Bottom