Νέo Honda Transalp;!

AntonisD

Μέλος
Όνομα
Αντώνης Δαφνής
Μοτό
NC 750X
SH 150
Kaze R 110
Πήγαινε στον Γκινοσάτη να το πάρεις με απλά μια ιντερνετική φόρμα και ταυτότητα και δίπλωμα φυσικά!
Αμέσως μετά μίλησα με την αντιπροσωπία και θα το παρω αύριο το μεσημέρι

Μιλησα και με τη Honda νέας Μάκρης και θα με πάρει τηλεφωνο μόλις το έχει
Δε θα χρειαστεί βέβαια

Υπάρχουν επιλογές
Απλά ο τρόπος του συγκεκριμένου ήταν απαράδεκτος
 

jimis

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
CRF1000L
Πηγα σήμερα να παρω για τεστ ραιντ ένα Transalp από το κατάστημα Πέτσας και μου ζήτησε να του κάνω κατάθεση 1500,00€ η να του δώσω πιστωτική με τα ίδια λεφτά

Μου είπε ότι οποίος θέλει να αγοράσει μια μοτοσυκλέτα 11500 χιλιάδων ευρώ πρέπει να έχει 1500 ευρώ πάνω του η σε πιστωτική κάρτα μαζί του για να πάρει τη μοτοσυκλέτα και να τα επιστρέψει μετά το τέλος του τεστ

Δεν έχω κάποια άλλη συναλλαγή μαζί του ούτε γνωρίζω αν είναι καλός επαγγελματίας αλλά το θεωρώ απαράδεκτο αυτό που ζητάει

Επειδή ενδιαφέρομαι να αλλάξω το NC πήρα για τεστ το Norden ,το 790 και το Tuareg και έδωσα ταυτότητα και δίπλωμα ,υπέγραψα και κάποια χαρτιά και οι άνθρωποι μου έδωσαν τις μοτοσυκλετες χωρίς κανένα πρόβλημα και άλλες υπερβολικές (για να μη πω μια άλλη λέξη) απαιτήσεις

Συμπέρασμα
Οποίος θέλει να πάρει μοτοσυκλέτα για τεστ από το κατάστημα του να έχει μαζί του σε μετρητά η σε κάρτα 1500€


Sent from my iPhone using Tapatalk
γελάνε οι Άλπεις με αυτα που διαβαζω...
Στο σαρακάκη πάντως εγώ πήγα και την εκανα δοκιμη χωρίς πολλά πολλά Το μονο που ισως πρεπει να κανεις ενα τηλεφωνο για κανα ραντεβού μην τυχον λειπει σε αλλη δοκιμη.
Κατα τ αλλα, πας εκει με διπλωμα και το κρανος σου, συμπληρωνεις τη φορμα και πας βολτα.
σιγα μη δωσεις και ενέχυρο κανα νεφρό για τεστ ραιντ
Μιλάμε πάντα για καινουριο μηχανάκι έτσι; Οχι κάποιου πελάτη ωστε να θελει "εγγυηση"
 

AntonisD

Μέλος
Όνομα
Αντώνης Δαφνής
Μοτό
NC 750X
SH 150
Kaze R 110
γελάνε οι Άλπεις με αυτα που διαβαζω...
Στο σαρακάκη πάντως εγώ πήγα και την εκανα δοκιμη χωρίς πολλά πολλά Το μονο που ισως πρεπει να κανεις ενα τηλεφωνο για κανα ραντεβού μην τυχον λειπει σε αλλη δοκιμη.
Κατα τ αλλα, πας εκει με διπλωμα και το κρανος σου, συμπληρωνεις τη φορμα και πας βολτα.
σιγα μη δωσεις και ενέχυρο κανα νεφρό για τεστ ραιντ
Μιλάμε πάντα για καινουριο μηχανάκι έτσι; Οχι κάποιου πελάτη ωστε να θελει "εγγυηση"
Την ίδια μέρα που συνέβει το περιστατικό τηλεφώνησα στο Σαρακακη και έκλεισα ραντεβού για την επόμενη
Το μηχανάκι ήταν δικό του και όχι πελάτη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Την ίδια μέρα που συνέβει το περιστατικό τηλεφώνησα στο Σαρακακη και έκλεισα ραντεβού για την επόμενη
Το μηχανάκι ήταν δικό του και όχι πελάτη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ το test ride που είχα κάνει στον Καρακώστα στο Γαλάτσι το έκανα γιατί αυτός μου είπε: "πάρτο και φύγε, σου έχω εμπιστοσύνη". Του λέω ούτε κράνος δεν έχω.... Αν είχα κράνος θα του το γυρνούσα 4 ώρες μετά, αισθανόμουν όμως τόσο εκτεθειμένος που στα 15 λεπτάκια το επέστρεψα.
Προφανώς και με γνωρίζει χρόνια και δε περιμένω πως έτσι άπλας θα είναι παντού, αλλά συμπεριφορά σαν του προαναφερόμενου την αποκλείω.
Την επόμενη που θa το πάρω θα κάνω ένα καλό test ride κατάλληλα εξοπλισμένος.
 

Athanbiker

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Θανος
Μοτό
YamaTDM900 abs 08
Προσφορές σε 8 μοντέλα της Honda!

Το εβγαλαν χτες το βραδακι και ειπα να το ανεβασω ( mototriti).
Για οσους ειναι στο παρα πεντε να παρουν ειναι καλη περιπτωση. Εγω ακομα ταλανιζομαι-τυρανιεμαι....
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ένα CL 500 το χτυπούσα άνετα .
κει που έπαιζε κοιτάς και το hornet κι ας είναι πιο σπορ
 
Top Bottom