Νέo Honda Transalp;!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
για πολύ νόμισα οτι έβλεπα bmw με boxer μοτέρ...:yes:
Θα ήταν γριά αν ίσχυε αυτό, γιατί αυτές έχουν υψηλότερο συντελεστή ΑΒμΓ.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
κάγκελα ποδιά και χούφτες εχει βάλει
Κάπου έλεγε για ολινς μπρος πίσω κρπυοζ κοντρολ κ.α.δεν θυμάμαι σε πιο γιατί δεν με ενδιέφερε να κάτσω να δω
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Και η ερώτηση είναι,αν φτάσεις στο κόστος ενός αφρικα,τι από τα δύο διαλέγεις?ναι μεν λιγότερο βάρος,αλλά...
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Και η ερώτηση είναι,αν φτάσεις στο κόστος ενός αφρικα,τι από τα δύο διαλέγεις?ναι μεν λιγότερο βάρος,αλλά...
Δεν νομίζω ότι χωραει άλλη απάντηση .
Άφρικα .
Κανονικά αν θες ανοίγεις κι ένα poll :biker2:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
κρπυοζ κοντρολ
Το καρπουζ κοντρολ είναι για να μην σε γελάνε στις λαικές και να σου λέει το εφτάμισο αν είναι ώριμο;
 

kostasiour

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντινος Σ
Μοτό
cb500x
Πηγα σήμερα να παρω για τεστ ραιντ ένα Transalp από το κατάστημα Πέτσας και μου ζήτησε να του κάνω κατάθεση 1500,00€ η να του δώσω πιστωτική με τα ίδια λεφτά

Μου είπε ότι οποίος θέλει να αγοράσει μια μοτοσυκλέτα 11500 χιλιάδων ευρώ πρέπει να έχει 1500 ευρώ πάνω του η σε πιστωτική κάρτα μαζί του για να πάρει τη μοτοσυκλέτα και να τα επιστρέψει μετά το τέλος του τεστ

Δεν έχω κάποια άλλη συναλλαγή μαζί του ούτε γνωρίζω αν είναι καλός επαγγελματίας αλλά το θεωρώ απαράδεκτο αυτό που ζητάει

Επειδή ενδιαφέρομαι να αλλάξω το NC πήρα για τεστ το Norden ,το 790 και το Tuareg και έδωσα ταυτότητα και δίπλωμα ,υπέγραψα και κάποια χαρτιά και οι άνθρωποι μου έδωσαν τις μοτοσυκλετες χωρίς κανένα πρόβλημα και άλλες υπερβολικές (για να μη πω μια άλλη λέξη) απαιτήσεις

Συμπέρασμα
Οποίος θέλει να πάρει μοτοσυκλέτα για τεστ από το κατάστημα του να έχει μαζί του σε μετρητά η σε κάρτα 1500€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Α καλά. Σε εμένα αντίστοιχα όταν είχα πάει να πάρω μια προσφορά απο αυτόν, και επειδή είχα πάει και σε άλλους πιο πριν για να μην χάσω την μπάλα πηγα να σημειώσω το ποσό της προσφοράς που μου ανέφερε προφορικά πάνω σε ενα χαρτί, και μόλις το είδε μου έλεγε να μην σημειώσω το ποσό.... Για κάποιους ανθρώπους δεν έχω λόγια. Εννοείτα γελασα και σημείωσα ότι ηθελα.
Υπάρχουν παντως αλλού πολύ καλοι επαγγελματίες δεν είναι ανάγκη να ταλαιπωρείστε
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Αρκετοί στο εξωτερικό αγοράζουν ένα μηχανάκι όχι για αυτά που τους προσφέρει ως έχει, αλλά για αυτά που μπορεί να τους προσφέρει αφού το εξοπλίσουν όπως θέλουν, στην ουσία το αγοράζουν για το πλαίσιο και το μοτέρ και αλλάζουν όλα τα υπόλοιπα για να τα φέρουν στα δικά τους μέτρα .
Προφανώς και μιλάμε για άλλα μπατζετ οπότε δεν μπορούμε να μπούμε οι περισσότεροι στο μυαλό τους ....

Πιθανών για τον ιδιοκτήτη τα 17,5 που του κόστισε το τρανσαλπ να είναι καλύτερο από αλλά που θα μπορούσε να αγοράσει σε αυτή την τιμή (+ την ευχαρίστηση της μετατροπής) ...
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Αρκετοί στο εξωτερικό αγοράζουν ένα μηχανάκι όχι για αυτά που τους προσφέρει ως έχει, αλλά για αυτά που μπορεί να τους προσφέρει αφού το εξοπλίσουν όπως θέλουν, στην ουσία το αγοράζουν για το πλαίσιο και το μοτέρ και αλλάζουν όλα τα υπόλοιπα για να τα φέρουν στα δικά τους μέτρα .
Προφανώς και μιλάμε για άλλα μπατζετ οπότε δεν μπορούμε να μπούμε οι περισσότεροι στο μυαλό τους ....

Πιθανών για τον ιδιοκτήτη τα 17,5 που του κόστισε το τρανσαλπ να είναι καλύτερο από αλλά που θα μπορούσε να αγοράσει σε αυτή την τιμή (+ την ευχαρίστηση της μετατροπής) ...
Ακριβώς. Το αναφέρει έτσι κι' αλλιώς ότι σκοπός του είναι να αναδείξει μέχρι που μπορεί να φτάσει το Translap με όλες τις αναβαθμίσεις που μπορεί να πάρει.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Άμα είναι να φτάσει το τίμιο ξύλο 18χιλιαρικα ξέρω κι εγώ χαχαχαχαχαχα
Θα προτιμουσα x100 ενα τρανσαλπ στα 15-17Κ με αναρτησαρες παρα ενα πχ 890 και καθε τριτη μαστορα ;)
 
Top Bottom