Περί Kawasaki KLE 500 το θέμα - Ο KLEαρχος μου

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και κοίλο να ήταν πάλι θα έκανε ζημιά γιατί αν δεις το βίντεο την στιγμή που περνάω τον βράχο με τον μπροστινό τροχό κόβω ταχύτητα (σκεπτόμενος μλκ έκανα:thumbsdown:) με αποτέλεσμα να βυθιστεί η μηχανή γι'αυτό και βρήκε, αντί να πατήσω γκάζι και να τον περάσω σαν άλμα.
Είπαμε κουλαμαρίας!
Ησουν καθιστος?
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Καλημερα στη ομορφη παρεα. Παρακολουθω απο καιρο τις συζητησεις στο φορουμ κ εχω να πω πως εμαθα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα περνωντας ευχαριστα την ωρα. Θα εκτιμουσα την γνωμη σας στο εξης...
Σκεφτομαι εδω και καιρο τη αγορα ενος KLE 500 2003 μοντ. 1700ευρω Εξωτερικα ειναι σε αριστη κατασταση απο πλαστικα μεχρι ταμπλο κ ζαντες Ομως με μια πιο προσεκτικη ματια απο κατω εκτος απο εντονες σκουριες στην εξατμιση (φυσιολογικο για τα χρονια του) ειδα και αρκετη σκουρια στο πλαισιο περιμετρικα κ κατω στο σκελετο. Θα μπορεσω να το επαναφερω κ αν ναι με τι κοστος.Αξιζει δηλ τον κοπο η να κοιταξω για κατι αλλο.Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε γνωμη-προταση-υποδειξη.
Υ.Γ. περα απ αυτο το μηχανακι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημερα στη ομορφη παρεα. Παρακολουθω απο καιρο τις συζητησεις στο φορουμ κ εχω να πω πως εμαθα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα περνωντας ευχαριστα την ωρα. Θα εκτιμουσα την γνωμη σας στο εξης...
Σκεφτομαι εδω και καιρο τη αγορα ενος KLE 500 2003 μοντ. 1700ευρω Εξωτερικα ειναι σε αριστη κατασταση απο πλαστικα μεχρι ταμπλο κ ζαντες Ομως με μια πιο προσεκτικη ματια απο κατω εκτος απο εντονες σκουριες στην εξατμιση (φυσιολογικο για τα χρονια του) ειδα και αρκετη σκουρια στο πλαισιο περιμετρικα κ κατω στο σκελετο. Θα μπορεσω να το επαναφερω κ αν ναι με τι κοστος.Αξιζει δηλ τον κοπο η να κοιταξω για κατι αλλο.Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε γνωμη-προταση-υποδειξη.
Υ.Γ. περα απ αυτο το μηχανακι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
Καλημερες
Έχεις καμμια φώτο από τις σκουριές που λες?
Εάν χρειάζεται κατέβασμα μοτέρ και γενικό λύσιμο για βαψιμο σκελετού... Θα μπλέξεις και θα χαλάσεις αρκετά ευρώ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλημερα στη ομορφη παρεα. Παρακολουθω απο καιρο τις συζητησεις στο φορουμ κ εχω να πω πως εμαθα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα περνωντας ευχαριστα την ωρα. Θα εκτιμουσα την γνωμη σας στο εξης...
Σκεφτομαι εδω και καιρο τη αγορα ενος KLE 500 2003 μοντ. 1700ευρω Εξωτερικα ειναι σε αριστη κατασταση απο πλαστικα μεχρι ταμπλο κ ζαντες Ομως με μια πιο προσεκτικη ματια απο κατω εκτος απο εντονες σκουριες στην εξατμιση (φυσιολογικο για τα χρονια του) ειδα και αρκετη σκουρια στο πλαισιο περιμετρικα κ κατω στο σκελετο. Θα μπορεσω να το επαναφερω κ αν ναι με τι κοστος.Αξιζει δηλ τον κοπο η να κοιταξω για κατι αλλο.Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε γνωμη-προταση-υποδειξη.
Υ.Γ. περα απ αυτο το μηχανακι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
Καλωσηρθες. Εαν ειναι σε νησι, θα βρεις και πιο μεσα!!
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Καλημερες
Έχεις καμμια φώτο από τις σκουριές που λες?
Εάν χρειάζεται κατέβασμα μοτέρ και γενικό λύσιμο για βαψιμο σκελετού... Θα μπλέξεις και θα χαλάσεις αρκετά ευρώ.
Ηταν στη φαση ενος 15λεπτου η συναντηση για να το δω οποτε δε σκεφτηκα να βγαλω. Δηλαδη για τι ποσο μιλαμε περιπου χονδρικα κ με ψαξιμο εννοειται
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Καλως σε βρηκα.Ναι, Βολο ειναι το μηχανακι.Θα δω αν μπορεσω να βαλω κ λινκ απο το car
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Καλημερα στη ομορφη παρεα. Παρακολουθω απο καιρο τις συζητησεις στο φορουμ κ εχω να πω πως εμαθα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα περνωντας ευχαριστα την ωρα. Θα εκτιμουσα την γνωμη σας στο εξης...
Σκεφτομαι εδω και καιρο τη αγορα ενος KLE 500 2003 μοντ. 1700ευρω Εξωτερικα ειναι σε αριστη κατασταση απο πλαστικα μεχρι ταμπλο κ ζαντες Ομως με μια πιο προσεκτικη ματια απο κατω εκτος απο εντονες σκουριες στην εξατμιση (φυσιολογικο για τα χρονια του) ειδα και αρκετη σκουρια στο πλαισιο περιμετρικα κ κατω στο σκελετο. Θα μπορεσω να το επαναφερω κ αν ναι με τι κοστος.Αξιζει δηλ τον κοπο η να κοιταξω για κατι αλλο.Ευπροσδεκτη οποιαδηποτε γνωμη-προταση-υποδειξη.
Υ.Γ. περα απ αυτο το μηχανακι ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
Καλές ήρθες Βαλάντη στην παρέα.
Εγώ θα στο συνιστούσα μόνο αν πιάνουν τα χέρια σου και το λύσεις όλο και να το πας για βάψιμο.
Αν υπολογίσεις όλο το κόστος δεν συμφέρει για τόσο παλιά μηχανή.
Ψάξε για πιο χαμηλή τιμή. Η παζάρεψε αυτή που σε ενδιαφέρει.
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Αν μπορέσεις να λύσεις το θέμα των σκουριων όσο γίνεται ανέξοδα είναι καλή περίπτωση.
Έχεις γλιτώσει Βολάν και ανορθωτης τουλάχιστον.
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Καλές ήρθες Βαλάντη στην παρέα.
Εγώ θα στο συνιστούσα μόνο αν πιάνουν τα χέρια σου και το λύσεις όλο και να το πας για βάψιμο.
Αν υπολογίσεις όλο το κόστος δεν συμφέρει για τόσο παλιά μηχανή.
Ψάξε για πιο χαμηλή τιμή. Η παζάρεψε αυτή που σε ενδιαφέρει.
Κοσμα καλως σε βρηκα.Υγρα φρενων,τακακια,λαδια φιλτρα και λοιπες μικροεπισκευεςαλλα κ ψιλοπατεντες τα εκανα παντα μονος μου,αλλα το να το λυσω ειναι μια αλλη υποθεση κ το φοβαμαι
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Κοσμα καλως σε βρηκα.Υγρα φρενων,τακακια,λαδια φιλτρα και λοιπες μικροεπισκευεςαλλα κ ψιλοπατεντες τα εκανα παντα μονος μου,αλλα το να το λυσω ειναι μια αλλη υποθεση κ το φοβαμαι
Γνώμες έχεις πάρει από μηχανικούς?
Το είδαν και άλλοι? Η μόνο εσύ?
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Αν μπορέσεις να λύσεις το θέμα των σκουριων όσο γίνεται ανέξοδα είναι καλή περίπτωση.
Έχεις γλιτώσει Βολάν και ανορθωτης τουλάχιστον.
Ναι το ξερω. Και αν υπαρχει λυση για τις σκουρια με 100-150 ευρω πχ ισως να ειναι καλη περιπτωση
Α κ για τη μπαταρια μου ειπε οτι ισως θελει φορτιση η αλλαγη γιατι καμια φορα κωλονει να παρει το μοτερ. θελει παντα με γκαζι μου ειπε
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Γνώμες έχεις πάρει από μηχανικούς?
Το είδαν και άλλοι? Η μόνο εσύ?
Ειμαι απο λαρισα κ δεν εχω μαστορα στο βολο Αλλα εννοειται αν φτασουμε στην αγορα πιο πριν θα το δει κ μηχανικος οπωσδηποτε. Θα ρωτησω αν μπορει να αποκατασταθει χωρις να χρειαστει να κατεβουν τα παντα απο πλαισιο με το αναλογο ποσο βεβαια
 
Τελευταία επεξεργασία:

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Ειμαι απο λαρισα κ δεν εχω μαστορα στο βολο Αλλα εννοειται αν φτασουμε στην αγορα πιο πριν θα το δει κ μηχανικος οπωσδηποτε
Παντως ειναι κοντα 6 μηνες στο car απουλητο:thinking:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Θα ειναι το 1ο μηχανακι ή εχεις και το xt που γραφεις? αν εχεις και το xt , ψαξε για καποιο πιο φτηνο KLE , δεν το λες και ευκαιρια νομιζω.
Ποσο με χαλαει να βγαζουν φωτος το μηχανακι βρεγμενο-πλυμενο , κρυβουν ''πολλα'' ετσι.
Εγω θα πηγαινα για αλλο , βρωμαει ο τοπος απο KLE.
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Θα ειναι το 1ο μηχανακι ή εχεις και το xt που γραφεις? αν εχεις και το xt , ψαξε για καποιο πιο φτηνο KLE , δεν το λες και ευκαιρια νομιζω.
Ποσο με χαλαει να βγαζουν φωτος το μηχανακι βρεγμενο-πλυμενο , κρυβουν ''πολλα'' ετσι.
Εγω θα πηγαινα για αλλο , βρωμαει ο τοπος απο KLE.
[/QUO
Θα ειναι το 1ο μηχανακι ή εχεις και το xt που γραφεις? αν εχεις και το xt , ψαξε για καποιο πιο φτηνο KLE , δεν το λες και ευκαιρια νομιζω.
Ποσο με χαλαει να βγαζουν φωτος το μηχανακι βρεγμενο-πλυμενο , κρυβουν ''πολλα'' ετσι.
Εγω θα πηγαινα για αλλο , βρωμαει ο τοπος απο KLE.
Απο μηχανακια ειχα xlr250 και ενα Bandit 400 παλιοτερα.Πουλησα το Derbi cross city 125 αρχες καλοκαιριου αλλα τωρα με ...τρωει παλι για αλλο.Φαινεται το μικροβιο δε φευγει ευκολα:) Ναι αν το παρω θα ειναι το μονο μηχανακι. Τωρα για το βρεγμενο που λες οντως ισχυει,παντως πολλοι αγοραστες προτιμουν να ειναι πλυμενα για να φαινοντα καλυτερα τυχων ατελειες
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Θα ειναι το 1ο μηχανακι ή εχεις και το xt που γραφεις? αν εχεις και το xt , ψαξε για καποιο πιο φτηνο KLE , δεν το λες και ευκαιρια νομιζω.
Ποσο με χαλαει να βγαζουν φωτος το μηχανακι βρεγμενο-πλυμενο , κρυβουν ''πολλα'' ετσι.
Εγω θα πηγαινα για αλλο , βρωμαει ο τοπος απο KLE.
Το χτζ ειναι παντα ο ευσεβης απλησιαστος ποθος :UH:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Απο μηχανακια ειχα xlr250 και ενα Bandit 400 παλιοτερα.Πουλησα το Derbi cross city 125 αρχες καλοκαιριου αλλα τωρα με ...τρωει παλι για αλλο.Φαινεται το μικροβιο δε φευγει ευκολα:) Ναι αν το παρω θα ειναι το μονο μηχανακι. Τωρα για το βρεγμενο που λες οντως ισχυει,παντως πολλοι αγοραστες προτιμουν να ειναι πλυμενα για να φαινοντα καλυτερα τυχων ατελειες
Αφου το xtz ειναι ο ευσεβής σου πόθος και ειναι μονοκυλινδρο...γιατι δεν πας σε kawasaki klr 650 ?
Τιμες χωμα.....
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα ειναι το 1ο μηχανακι ή εχεις και το xt που γραφεις? αν εχεις και το xt , ψαξε για καποιο πιο φτηνο KLE , δεν το λες και ευκαιρια νομιζω.
Ποσο με χαλαει να βγαζουν φωτος το μηχανακι βρεγμενο-πλυμενο , κρυβουν ''πολλα'' ετσι.
Εγω θα πηγαινα για αλλο , βρωμαει ο τοπος απο KLE.
Σε μια αγγελια που κοιτούσα, ελεγε οτι το μηχανακι ηταν αψογο και δεν θελει ουτε ενα ευρω.
Στις φωτο ειχε σπασμενα φλας, σχισμενη σελα και εγραφε οτι καποιες γρατζουνιες, δεν ειναι απ αυτον, αλλα απ τον προηγουμενο!! :laugh::laugh::laugh:
 

valkar

Μέλος
Περιοχή
Λαρισα
Όνομα
Valantis
Μοτό
Honda cbf 600sa
Αφου το xtz ειναι ο ευσεβής σου πόθος και ειναι μονοκυλινδρο...γιατι δεν πας σε kawasaki klr 650 ?
Τιμες χωμα.....
Ωραίο κ το κλρ.ναι
Θα γούσταρα να μπαίνω κ σε καμία χωματενια διαδρομή εκδρομικα πάντα κ όχι συνέχεια. Ξέρεις φάση σκηνή ελαφρύς εξοπλισμός διακυκτερευση κ τέτοια

Στάλθηκε από το DRA-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom