Πόσα άλογα θεωρείς απαραίτητα;

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το ερώτημα δεν επιδέχεται μιας μόνο απαντήσεως γιατί υπεισέρχονται υποκειμενικοί λόγοι,οι κ@υλογκαζάκηδες πχ θα απαντήσουν the more the better.

Προσωπικά μιλώντας και σαν οπαδός των ον-οφφ θεωρώ ότι τα 100 άλογα είναι αρκετά αρκεί να είναι διασκεδαστικά και καλώς διαχειρήσιμα.Αφού σκέπτομαι σοβαρά να δώσω το LC και να πάρω πάλι αερόψυκτο του '10.
εγώ το έκανα και δεν μετάνιωσα ούτε λεπτό , έδωσα ένα β' 2016 και πήρα ένα του 2012 αερόψυκτο . μακράν ότι καλύτερο για εμένα και δεν έχω επιθυμία για κανένα άλλο .
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
στο ταξιδιωτικο εξωτερικου που εχει ανεβει εχουμε
τροχισια 60 αλογα,65 αλογα,85 αλογα και πανω απ 140 αλογα...
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
εγώ το έκανα και δεν μετάνιωσα ούτε λεπτό , έδωσα ένα β' 2016 και πήρα ένα του 2012 αερόψυκτο . μακράν ότι καλύτερο για εμένα και δεν έχω επιθυμία για κανένα άλλο .
Είχα 08 παλιότερα,πριν το τρακάρισμα.
Πεθυμάω το χαρακτήρα του,την ποιότητα κύλισης,το ξερό μιζάρισμα.
Τα LC έχουν γίνει Γιαπωνέζικα πλέον.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Που είναι ο R.E.H να απαντήσει?!!

Θέλω να υπάρχουν εκεί και ας μην τα χρησιμοποιώ παντού και πάντα.

Για μένα η οδήγηση μηχανής είναι πρωτίστως αδρεναλίνη και μετά όλα τα υπόλοιπα.
Είσαι πολύ wild ας ουμε να φυλαγομαστε!
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Νομίζω ότι τα σκέτα πολλά άλογα κάνουν ένα μηχανάκι πύραυλο στην ευθεία δίνοντάς του δυνατή επιτάχυνση ή μεγάλη τελική ή και τα δύο. Αν αυτό θεωρείται διασκέδαση υπάρχουν πολλές και σχετικά φτηνές επιλογές (είναι συνήθως αυτό που λέμε πολλή μηχανή για τα λεφτά της).
Η διαδκεδαση για μένα βρίσκεται στις στροφές· εκεί κατά τη γνώμη μου τον πρώτο λόγο έχει το πλαίσιο, η γεωμετρία και οι αναρτήσεις.
Το ιδανικό νομίζω είναι ο συνδυασμός και των δύο αλλά αν έπρεπε να επιλέξω ανάμεσα στα δύο θα ήθελα καλό στήσιμο με μέτρια άλογα.

:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θέλω να υπάρχουν εκεί και ας μην τα χρησιμοποιώ παντού και πάντα.

Για μένα η οδήγηση μηχανής είναι πρωτίστως αδρεναλίνη και μετά όλα τα υπόλοιπα.
Λάθος δεκαετία γεννήθηκες εσύ.... :friendship:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Καλά στα επόμενα χρόνια που θα βάλουν κάμερες παντού στις εθνικές οδούς και αυτόματα θα σου έρχεται η κλίση, θα χρειάζονται λιγότερα άλογα και αυτοί που κάνουν μεγάλα ταξίδια. :D
 

southstromer

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW
εγώ το έκανα και δεν μετάνιωσα ούτε λεπτό , έδωσα ένα β' 2016 και πήρα ένα του 2012 αερόψυκτο . μακράν ότι καλύτερο για εμένα και δεν έχω επιθυμία για κανένα άλλο .
έτσι απο απορία και λαμβάνοντας υπόψη ότι είπε πιο πάνω ο Amyroukai, έβγαλε καποιο πρόβλημα η μηχανή και οδηγήθηκες στο προηγούμενο μοντέλο ή απλά για το άλλο feeling που βγάζει το αερόψυκτο και την λίγο πιο απλή κατασκευή σε σχέση με το LC?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα και είχε επίσης λίγα χιλιόμετρα στο κοντέρ . το lc εχει καλυτερο handling control και πιο ελαφρια αισθηση .
Το διπλοεκεντρο τώρα είναι πιο μπρουταλ , πολύ πιο απλή κατασκευή και για αυτά που θέλω να κάνω εγώ , πολύ πιο ανθεκτικό (πηνια-αξονες), αφθονία μεταχειρισμένων ανταλλακτικών σε καλές τιμές και σε μια τιμή που δεν θα πέσει άλλο η θα πέσει ελάχιστα .

Σε γκάζι είναι τα ίδια πράγματα , με 2 μηχανάκια που έχω κάνει πατήματα , ήμουν πίσω από 1 έως 3 μηχανάκια , μέχρι ταχύτητες πάνω από 200 .
Η προστασία από αέρα είναι πολύ καλύτερη , εγώ έχω το απλό μοντέλο και όχι το adve με μπαρακι κ αλλη ζελατινα , με βολευει το βαρος και το υψος της μηχανης .
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Η απάντηση για μένα είναι πολύ απλή.

Όσα μπορώ να βάλω κάτω.

Είχε πει κάποτε ο Carroll Shelby, There is not such thing as to much power, just not enough traction. (Δεν υπάρχει η πάρα πολύ ιπποδύναμη, μόνο η όχι αρκετή πρόσφυση) .
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η απάντηση για μένα είναι πολύ απλή.

Όσα μπορώ να βάλω κάτω.

Είχε πει κάποτε ο Carroll Shelby, There is not such thing as to much power, just not enough traction. (Δεν υπάρχει η πάρα πολύ ιπποδύναμη, μόνο η όχι αρκετή πρόσφυση) .
Είχε πει ο Shelby to much power και δεν τον διόρθωσε κανείς?!

Εν τω μεταξύ μας κάνεις και μετάφραση λες και πήραμε τσάμπα το lower να μου χαθείς
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Όλα είναι συνήθεια.
Παλιά είχα 40αλογα και ειμουν ικανοποιημένος, τώρα έχω 140 και πάλι είμαι ικανοποιημένος.
Αν αύριο θα έχω 200 (ένα streetfighter ducati V4 ας πουμε) πάλι ικανοποιημένος θα είμαι.... ( σαν το Joker ένα πράγμα, με μόνιμο χαμόγελο)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τόσα ώστε να έρχεται μόνο του με 3τη :ll:
Ήρεμα Τζακ. Ότι έρχεται τώρα το 990 μόνο του με τρίτη. Ου ρε!!

Ένα μηχανάκι είχα που ερχόταν μόνο του με τρίτη. Exc 450!! Αρκούδα!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Είχε πει ο Shelby to much power και δεν τον διόρθωσε κανείς?!

Εν τω μεταξύ μας κάνεις και μετάφραση λες και πήραμε τσάμπα το lower να μου χαθείς
Εγω που δεν έχω ούτε lower, δεν πρέπει κάποιος να μου το εξηγήσει να μην ψάχνω, μαρή Αντουανέτα ? :friend:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ήρεμα Τζακ. Ότι έρχεται τώρα το 990 μόνο του με τρίτη. Ου ρε!!

Ένα μηχανάκι είχα που ερχόταν μόνο του με τρίτη. Exc 450!! Αρκούδα!
Και να ερχόταν μόνο του δε θα του άνοιγα τη πόρτα με τπτ! :roflmao:

Και εγώ είχα ένα κάποτε για λίγο. RMX250 :allk:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λόγο ηλικίας...θέλω το ποιο καινούργιο
Το ποιο ολοκληρωμένα δυνατό και γρήγορο μπόξερ φτάνει να είναι και απλό τσιες
 
Top Bottom