Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Την καθάρισα και την περιποιήθηκα σα να ετοιμάζομαι να τη βάλω αγγελία.

Καθάρισα τους λαιμούς, πέρασα κρέμα ημέρας και νύχτας τα πάντα, κεριά κτλ

Καθάρισα σχολαστικά τις ζάντες γιατί θέλω να γυαλίζουν, έχω φετίχ με αυτό.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ρε Γιώργη έχω της marichem (το δουλεύουμε και στα βαπόρια όταν χρειαστεί) , το είχα πάρει πέρυσι όταν καθάρισα τη δεξαμενή πετρελαίου στο πατρικό μου, αλλά για το μηχανάκι νομίζω είναι too much. Βέβαια για να το προτείνεις θα έχεις εμπειρία οπότε πάσο.

Γιαννη, υπαρχουν παρα πολλα προιοντα που πανω κατω κανουν την ιδια δουλεια.
Εγω εψαξα και βρηκα αυτο που δεν θα κανεις ζημια....μη τοξικο αλκαλικο κτλ κτλ.
Προιον marine ειναι οπως σωστα καταλαβες και με την ενδειξη S εχει το γαλακτωμα που περιεγραψες προχτες. ;)

Εχω δει πολλες ζημιες απο σουαζ και αλλα διαφορα που κανουν πλυντηρια για να ριξουν το κοστος....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Που ακριβως τα χρησιμοποιειτε ρε σεις αυτα τα Swaz και τα Marichem στα μηχανακια? Για να φυγουν οι λαδιλες?
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Εγω για λαδιλες και τα σχετικα χρησιμοποιω ενα orbirex που ειναι λεει και οικολογικο.κανει δουλιτσα και δεν μου εχει κανει ζημια σε πλαστικα...
Παρασκευαζονται και εδω καπου Θεσ/νικη..

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Που ακριβως τα χρησιμοποιειτε ρε σεις αυτα τα Swaz και τα Marichem στα μηχανακια? Για να φυγουν οι λαδιλες?
Ψεκαζω το μοτέρ, ψαλίδια, μοχλικο, αναρτήσεις, σταντ και δαγκάνες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Έλυσα σήμερα τα ρουλεμαν του πίσω τροχού στο 640, γιατί όλο έλεγα να το κάνω και όλο το αμελουσα.
Σκατα.

Θέλει άλλαγμα το ρουλεμάν της γραναζιερας και το αριστερό, έχουν γίνει μπουρδελο και τα δύο. Έχει αποκτήσει τζόγο και ο τροχός, ευτυχώς όχι πολύ.
Τεσπα, τα καθάρισα καλά όλα εκεί τα κόλπα, τα παστωσα και στο γρασσο και απο βδομάδα θα παραγγείλω. Εν τω μεταξυ έχει καταργηθεί το ρουλεμάν της γραναζιερας από την ΚΤΜ αλλά του πουστη, κάπου θα το βρω.
Εν τω μεταξύ την έχει ακούσει και ο αποστάτης, έχει κάνει μια χαρακιά ίσα με το φαράγγι του Βίκου.

Αισταδιάλα πχια, βαρέθηκα!
Θα πάω να πάρω όνδα να ηρεμήσω γ@μω τα παλιοσκατέμ..


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eν τω μεταξυ έχει καταργηθεί το ρουλεμάν της γραναζιερας από την ΚΤΜ αλλά του πουστη, κάπου θα το βρω.
Εν τω μεταξύ την έχει ακούσει και ο αποστάτης, έχει κάνει μια χαρακιά ίσα με το φαράγγι του Βίκου.
Εδω λεει οτι εχει 3 σε στοκ. Τεσπα, τυπικο μεγεθος ειναι, 3205B το λεει.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εδω λεει οτι εχει 3 σε στοκ. Τεσπα, τυπικο μεγεθος ειναι, 3205B το λεει.
Ψωνίζεις ρουλεμαν από κάπου συγκεκριμένα?
Εγχώρια.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ψωνίζεις ρουλεμαν από κάπου συγκεκριμένα?
Εγχώρια.
Απο την SKF Λ. Καβαλας και Σπυρου Πατση ή απο την ΝSK (ΡΕΑ Ελλας) λιγο πιο διπλα στη Σερρων.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Απο την SKF Λ. Καβαλας και Σπυρου Πατση ή απο την ΝSK (ΡΕΑ Ελλας) λιγο πιο διπλα στη Σερρων.
Είσαι ωραίος αγόραρε!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Έλυσα σήμερα τα ρουλεμαν του πίσω τροχού στο 640, γιατί όλο έλεγα να το κάνω και όλο το αμελουσα.
Σκατα.

Θέλει άλλαγμα το ρουλεμάν της γραναζιερας και το αριστερό, έχουν γίνει μπουρδελο και τα δύο. Έχει αποκτήσει τζόγο και ο τροχός, ευτυχώς όχι πολύ.
Τεσπα, τα καθάρισα καλά όλα εκεί τα κόλπα, τα παστωσα και στο γρασσο και απο βδομάδα θα παραγγείλω. Εν τω μεταξυ έχει καταργηθεί το ρουλεμάν της γραναζιερας από την ΚΤΜ αλλά του πουστη, κάπου θα το βρω.
Εν τω μεταξύ την έχει ακούσει και ο αποστάτης, έχει κάνει μια χαρακιά ίσα με το φαράγγι του Βίκου.

Αισταδιάλα πχια, βαρέθηκα!
Θα πάω να πάρω όνδα να ηρεμήσω γ@μω τα παλιοσκατέμ..


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
για τον πίσω τροχό :

τσιμούχα (x2)



ρουλεμάν γραναζιέρας



ρουλεμάν τροχού (x2)

 
Τελευταία επεξεργασία:

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Ερώτηση, τα ρουλεμαν ενος μοχλικου χωρις γρασαδορους πως μπορεις να τα καθαρισεις απο τον παλιο γρασο κ τις βρωμιες πριν τους βαλεις καινουργιο γρασο ?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ερώτηση, τα ρουλεμαν ενος μοχλικου χωρις γρασαδορους πως μπορεις να τα καθαρισεις απο τον παλιο γρασο κ τις βρωμιες πριν τους βαλεις καινουργιο γρασο ?
Τα βγαζεις προσεκτικα να μη σου πεσουν τα ρουλεμαν και τα ψαχνεις γιατι ειναι σε μορφη μικρων ραβδων, σκουπιζεις το παλιο γρασσο, ξεπλενεις με παραφινελαιο/wd40 , στεγνωνεις, τριβεις με ψιλο γυαλοχαρτο πιθανες σκουριες στα κουζινετα/αποστατες , καθαριζεις μια τελευταια φορα, παστωνεις στο γρασσο, μπολικο γρασσο με το χερι, και ξανασφιγγεις.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Την καθάρισα και την περιποιήθηκα σα να ετοιμάζομαι να τη βάλω αγγελία.

Καθάρισα τους λαιμούς, πέρασα κρέμα ημέρας και νύχτας τα πάντα, κεριά κτλ

Καθάρισα σχολαστικά τις ζάντες γιατί θέλω να γυαλίζουν, έχω φετίχ με αυτό.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Κώστα, βάλε και λίγο polytrol στα πλαστικά δεξιά... Μια που έχεις κάνει τόσο δουλειά κρίμα είναι..
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα, βάλε και λίγο polytrol στα πλαστικά δεξιά... Μια που έχεις κάνει τόσο δουλειά κρίμα είναι..
Δεν έχω τελειώσει ακόμα, έχω δουλειά με τα πλαστικά. Το συγκεκριμένο μαύρο κατω από το ντεπόζιτο θα το πάω να μου το ντύσουν, γιατί ότι και να του βάλω μετά από λίγο πάλι φαίνεται χάλια.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Δεν έχω τελειώσει ακόμα, έχω δουλειά με τα πλαστικά. Το συγκεκριμένο μαύρο κατω από το ντεπόζιτο θα το πάω να μου το ντύσουν, γιατί ότι και να του βάλω μετά από λίγο πάλι φαίνεται χάλια.
Δοκίμασε πρώτα το polytrol λέω εγώ. Το ίδιο και στο πλαστικό πριν την εισαγωγή αέρα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

nosPa21

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
640 990
Καλησπέρα.
Της γραναζιέρας είναι 3205-B-2RS όπως είπαν και πιο πάνω. Πολύ εύκολο να το βρεις.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Top Bottom