Τι μηχανή on/off να διαλέξω;

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Για να ανάψουν τα αίματα αδέλφια είμαι ανάμεσα σε T7 και στρομ 800 πάμε λίγο τώρα
Ανεβασε μια φωτογραφια σου να σου απαντησω.Αν εισαι ομορφος οπως εγω να παρεις Τ7 ,αν εισαι ασχημος σανω τον ChristosGR να παρεις στρομ800.Δεν θελουμε ασχημους στο club ,γι αυτο τον διωξαμε
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
,
Ανεβασε μια φωτογραφια σου να σου απαντησω.Αν εισαι ομορφος οπως εγω να παρεις Τ7 ,αν εισαι ασχημος σανω τον ChristosGR να παρεις στρομ800.Δεν θελουμε ασχημους στο club ,γι αυτο τον διωξαμε
Εγω από σεβασμό στους αιώνες σου άλλαξα μηχανή σεβάσμιε γεροντα. KORAX . :yew:

Μόλις πήρες Τενερε άλλαξα για να έχεις μια δικαιολογια να πουλήσεις στο κοινό σου.

Άμα είχαμε το ίδιο τι θα τους έλεγες?:friend:
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390

Εδώ θα βρεις και τις πρώτες εντυπώσεις του Χρήστου που πούλησε Tenere και πήρε vstrom 800.

Το πούλησα από σεβασμό στην τρίτη ηλικια.

Για να εχει δικαιολογίες ο KORAX που είναι ομορφοπαιδο, και πήρε τενερε πριν δύο μήνες ενώ είναι γνωστή χελώνα.

(Από πανω μας θα περάσει στην επόμενη βόλτα το μουρλοκομείο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
Το πούλησα από σεβασμό στην τρίτη ηλικια.

Για να εχει δικαιολογίες ο KORAX που είναι ομορφοπαιδο, και πήρε τενερε πριν δύο μήνες ενώ είναι γνωστή χελώνα.

(Από πανω μας θα περάσει στην επόμενη βόλτα το μουρλοκομείο)
Καταρχήν να έχεις καλές βόλτες με την καινούργια σου μηχανή καλοτάξιδο να είναι!!! Να σε ρωτησω μέχρι τώρα είσαι ευχαριστημένος με το στρομ;
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καταρχήν να έχεις καλές βόλτες με την καινούργια σου μηχανή καλοτάξιδο να είναι!!! Να σε ρωτησω μέχρι τώρα είσαι ευχαριστημένος με το στρομ;
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καλημέρα και σ .ευχαριστώ.

Γενικά δεν κάνω αγορές χωρίς έρευνα,πόσο μάλλον όταν η έρευνα έχει αντικείμενο ένα χόμπυ πράγμα που την κάνει και ευχάριστη.

Άλλαξα το τενερε γιατί ήθελα κάτι πιο ον από οφφ, (μια που κατάλαβα με το τενερε ότι αν θες να πας βαθιά στο δάσος σε πιο ζορικα μονοπάτια παίρνεις μικρο).και το V Strom είναι ακριβώς αυτό.

Εκτος από πυκνή κίνηση πόλης λόγω πλάτους της ίδιας της μηχανής,και φαρδυτερου και χαμηλότερου τιμονιού ,οπουδήποτε αλλού σε άσφαλτο είναι απλά από καλύτερο έως πολύ καλύτερο.

Με περίπου 18 άλογα τροχό παραπάνω, κορυφαία απόκριση στο γκάζι στην περιοχή στροφών που θα δουλεύει στο 90+% των περιστάσεων, χαμηλότερο ύψος σέλας, πιο άνετη σέλα για οδηγό και συνεπιβάτη, είναι ότι ήθελα στον δρόμο.


Αυτό που δεν περίμενα είναι ότι είναι εξίσου καλό και στο χώμα.

Δεν το έχω πάει σε σφιχτοτερα μονοπάτια που έχω πάει το τενερε αλλά δεν το έχω σκοπό κιόλας .
Εκεί ίσως φανούν τα παραπάνω κιλα, αλλά όπως είπα δεν με ενδιαφέρει αυτή η χρηση-εχω μικρό για αυτά.

Σε ανοιχτοτερο χωμάτινο τεραιν που το πήγα όμως ακόμα και με τις στάνταρ μαλάκες ρυθμίσεις ήταν εκπληξη το πόσο καλό είναι.

Στα αρνητικά θα βάλω την αδικαιολόγητη απουσία cruise control , και την απουσία tubless ζαντων, που είναι και υπεύθυνη για τον ηλεκτρονικό περιορισμό της τελικής ταχύτητας στα 200χλμ./ωρα.

Εν κατακλείδι τέσσερις μέρες το έχω, και είναι αυτό που περίμενα (μια που είχα κάνει και δύο τεστ ντράϊβ) με το μπόνους ότι μπορώ να κάνω στο χώμα περισσότερα απ' ότι περίμενα.

Αυτά.

Ότι αλλο θες ρώτα δεν χρεώνω τίποτα έτσι κι αλλιώς για παραπλανητικές πληροφοριες. :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αυτό με το κρουζ κοντρόλ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αδικαιλόγητο αρνητικό.

Αμα δεν θέλετε να ελέγχετε το γκάζι με το χέρι κύριος να πάρετε αυτοκίνητο! :friend:
Αυτό με το κρουζ κοντρόλ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αδικαιλόγητο αρνητικό.

Αμα δεν θέλετε να ελέγχετε το γκάζι με το χέρι κύριος να πάρετε αυτοκίνητο! :friend:
Ρε συ δεν είναι ότι δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό.

Κλάϊν μαϊν, άλλωστε την πήρα την μηχανή, δεν τη πήρα?

Απλά λέω ότι από την στιγμή που υπάρχει το ηλεκτρόγκαζο, δεν θα στοίχιζε πρακτικά τίποτα στην Suzuki να το βάλει στο πρόγραμμα.

Είναι καθαρά μια παράλειψη που είναι θεμα μαρκετινγκ και όχι κόστους κατασκευής, και για αυτό την θεωρώ απαράδεκτη.

Άσε που όταν ελέγχω εγώ το γκάζι, και όχι ο μεγάλος αδερφός υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να αρχίσουν τα πεοπαίγνια. :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό με το κρουζ κοντρόλ δεν καταλαβαίνω γιατί είναι αδικαιλόγητο αρνητικό.

Αμα δεν θέλετε να ελέγχετε το γκάζι με το χέρι κύριος να πάρετε αυτοκίνητο! :friend:
Έτσι ......μόνο σε κάτι ευθείες νότιας Γαλλίας χρειάζεται
Τους τα λέω, αλλά είναι φλαφερς.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όταν θα μεγαλώσεις θα καταλάβεις την αξία του...
Aν είμαι τυχερός θα μεγαλώσω.
Αλλά αυτά τα ηλεκτρογκαζα είναι τόσο σμουθ, που πραγματικά είναι άχρηστο το κρουιζ κοντρολ.
Άσε την ανασφάλεια να ταξιδεύεις με αρκετά χλμ και το γκάζι να είναι στον αυτόματο.

Όταν είναι τάφος βέβαια το μηχανάκι το χρειαζεσαι :dnl:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Aν είμαι τυχερός θα μεγαλώσω.
Αλλά αυτά τα ηλεκτρογκαζα είναι τόσο σμουθ, που πραγματικά είναι άχρηστο το κρουιζ κοντρολ.
Άσε την ανασφάλεια να ταξιδεύεις με αρκετά χλμ και το γκάζι να είναι στον αυτόματο.

Όταν είναι τάφος βέβαια το μηχανάκι το χρειαζεσαι :dnl:
Οποιαδήποτε κίνηση κάνεις (κλείσεις γκάζι, πατήσεις φρένο) απενεργοποείται και μιλάμε για κινήσεις που κάνεις άσχετα από το αν έχεις ή όχι CC. Εγώ έχω καταλάβει την αξία του στο αυτοκίνητο που μικρές μετατοπίσεις του ποδιού με ξεκουράζουν πολύ. Αν το έχεις η χρήση του είναι προαιρετική, καλύτερα από το να μην υπάρχει. Θα το ήθελα και πιστεύω ότι θα το βάλει η Suzuki στο μέλλον στο DE.
 
Top Bottom