Τι μηχανή on/off να διαλέξω;

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για να ανάψουν τα αίματα αδέλφια είμαι ανάμεσα σε T7 και στρομ 800 πάμε λίγο τώρα
Οποίο σου αρέσει να βλέπεις ,να χαζεύεις,να σου αρέσει όταν κάθεσαι επάνω του!
Αφού φτάσαμε εκεί οκ!
Τα + - τα διαβάζεις παντού.
Τεχνικά χαρακτηριστικά εννοώ ;)
 

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
Φιλέ, νομίζεις πως το ζητούμενο είναι να ανάψουν τα αίματα;

Την κεφάλα σου προσπαθούμε να προστατέψουμε. Με το ζόρι δε γίνεται.

Απόψεις δεν ζήυησες; Αξιολόγησε και λειτούργησε με το δικό σου σκεπτικό. Καλή αγορά και άπεφτος να είσαι.
Το καταλαβαίνω απόλυτα εννοείται ότι κάνω χιούμορ! Αλλά πίστεψε με έχω μια α εμπειρία και επίσης στην προκειμένη περίπτωση έχω και τα λεφτά για να το κάνω γιαυτο ζήτησα γνώμες για συγκεκριμένου κυβισμού μηχανάκια και όχι για τον αν θα φάω τα μούτρα μου.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Μόνο με τεστ θα μπορέσεις να αποφασίσεις!
Το μόνο που δίνω στο Τ.αλπ είναι η ευκολία χειρισμού και το «κούμπωμα» πάνω (όπως όλα τα Χοντα).
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Επειδή το παλικάρι είπε -αν κατάλαβα καλά- για πολύ λίγες απλές διελεύσεις σε χωματόδρομους και επειδή είναι πραγματικά άπειρος και επειδή όταν έχουμε άπειρο απέναντι μας δεν πρέπει να, κρίνουμε με τα προσωπικά στάνταρ αλλά να συστήνουμε με ασφάλεια. Το τι θα κάνει είναι τελικά δική του επιλογή.

Θα συμφωνήσω κατά γράμμα σε όσα έγραψε ο Κωστής kordix

Κατά σειρά θα πρότεινα τα:
α) Cb500x
β) v-strom 650 xt (τρέχει προωθητική και είναι -500€ και ποιο φθηνό από το απλό 650)
και τέλος γ) το NC750X που θεωρώ ότι είναι η ιδανικότερη και ευκολότερη μεγάλη μοτοσυκλέτα για αρχάριο. Δεν είναι On/Off αλλά θα περάσει ελεγχόμενα εύκολα από βατούς χωματόδρομους και θα υποστηρίξει μια χαρά το δικάβαλο .ε τεράστια οικονομία στα καύσιμα.

Και με τις τρεις επιλογές θα περισσέψουν χρήματα για εξοπλισμό αναβατών που σε έναν αρχάριο είναι προτιμότερο ΕΚΕΙ να μην κάνει εκπτώσεις. Στη πρώτη του μηχανή ας κάνει.
Δεν ειπα κάτι για την ασφαλεια , ούτε ειπα να μην πάρει στολή ή ξα πάρει χαγιαμπουσα
Λέω ότι με τα 11.000 υπάρχουν και άλλες λύσεις . Όπως Όλα τα νέα μεσαία ον οφφ που δεν είναι χαοτικές οι διάφορες στο γκάζι .
Και αν μιλαμε για ασφαλεια το μόνο δισκόφρενο μπροστά συμπεριλαμβάνεται σε αυτήν ;

Δεν μιλάω με την δίκη μου εμπειρία καθαρά και εγω αρχάριος είμαι , με αφρικα 1000 ξεκίνησα και έπεσα στο τουαρεγκ 660 . Επίσης έχω οδήγηση κατά πολύ το nc 750 γιατί το έχει φίλος .
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μπατζετ σφιχτό στα 11.000€
1000€ καγκελα ,βαλιτσες
1000€ ρουχισμος για 2 ατομα
Να προσθεωσω και κανα 500€ για λοιπα εξοδα

Εγώ θα τσίμπαγα μεταχείρο τριβαλιτσο κάτι, να πειραματιστώ και με το ειδος μηχανης που θα μου ταιριαξει και τα ρεστα βενζινες για προπονηση

My 2 cents
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν ειπα κάτι για την ασφαλεια , ούτε ειπα να μην πάρει στολή ή ξα πάρει χαγιαμπουσα
Λέω ότι με τα 11.000 υπάρχουν και άλλες λύσεις . Όπως Όλα τα νέα μεσαία ον οφφ που δεν είναι χαοτικές οι διάφορες στο γκάζι .
Και αν μιλαμε για ασφαλεια το μόνο δισκόφρενο μπροστά συμπεριλαμβάνεται σε αυτήν ;

Δεν μιλάω με την δίκη μου εμπειρία καθαρά και εγω αρχάριος είμαι , με αφρικα 1000 ξεκίνησα και έπεσα στο τουαρεγκ 660 . Επίσης έχω οδήγηση κατά πολύ το nc 750 γιατί το έχει φίλος.
Δε θα ασχοληθώ εδώ με το μονό δισκόφρενο του NC. Είναι απολύτως ασφαλές.

Προσωποποιείτε ένα θέμα και είστε μόλις 30, 35, 40 χρονών. Συνεχίζετε να κρίνετε με βάση τα δικά σας δεδομένα και να προτρέχετε να δώσετε μια συμβουλή χωρίς να σκέφτεστε την προέκταση των πραγμάτων που μπορεί να φέρει μια προτροπή σας. Όταν κάποιος ρωτάει και μάλιστα το αποσαφηνίζει με κάθετο τρόπο σε δεύτερο ερώτημα ότι "θα είναι η πρώτη του μηχανή" νομίζετε ότι όσοι άλλοι προτείνουν πιο προσγειωμένα πράγματα είναι παρωχημένοι ή συντηρητικοί ή, ή, ή.... Εκεί που είσαστε ήμασταν και εδώ που είμαστε θα έρθετε και είναι ο λόγος που καταλαβαίνω γιατί δε μπορούν να "συναντηθούν" οι απόψεις μας.

Το ερώτημα που έθεσε ο Βαγγέλης αν θα προτείναμε μηχανές σαν το CB500X ή το NC750X στον εαυτό μας, δεν είναι σωστό. Γιατί είναι αυτονόητο πως και ο Βαγγέλης αν με ρώταγε για τον εαυτό του ποτέ δε θα του πρότεινα να πάει να αγοράσει ούτε το ένα (CB500X) ούτε το άλλο (NC750X). Από όσο μπορώ να τον γνωρίζω μου φτάνει να αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι στα γούστα του και ότι "πλέον" οι δυνατότητες του είναι πολύ πάνω από αυτά. Αν με ρώταγε όμως σε 10-15 χρόνια από σήμερα ποια μηχανή θα πρότεινα να πάρει για πρώτη φορά στη ζωή του ο 27χρονος γιος του... θα άλλαζαν σημαντικά τα πράγματα. Και τότε... ποτέ δε θα του έλεγα πάρε του ένα V-Strom 800 σε σύγκριση με ένα CB500X, ίσως και το 500άρι να μου φαινόταν πολύ όταν θα έπρεπε να δώσω μια συμβουλή για το παιδί του.

Στη ζωή για να μπορείς να χαρείς τα πράγματα υπάρχουν διαβαθμίσεις, υπάρχουν προτεραιότητες, υπάρχουν κατακτήσεις. Νομίζετε δεν περάσαμε από τη φάση που τα "ξέραμε όλα", που "δεν μας φόβιζε τίποτα", που φυσικά και "ήταν πηγμένο το μυαλό μας και θα ήμασταν πολύ προσεκτικοί".... Έτσι νομίζαμε, ότι είχαμε όλα τα προσόντα.

Επειδή λοιπόν ο Trexantiri ζήτησε την άποψη του forum και ακούστηκε και η δική σας άποψη, νομίζω πως δεν είναι καθόλου κακό να ακουστεί και η δική μας. Είναι φυσιολογικό στην ηλικία του και στην απειρία του να περιμένει να επαληθεύσει τις επιθυμίες του ενθουσιασμού του.

Σόρυ φίλε Trexantiri αλλά όταν διαβάζω το "έχω μια εμπειρία" καταλαβαίνω πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις. Λίγη προσγείωση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Στο τέλος βέβαια θα αποφασίσεις εσύ αλλά τουλάχιστον θα έχεις ακούσει όλες τις εκδοχές των απαντήσεων στη βοήθεια που ζήτησες και ας μην περιορίστηκαν αυτές στα λεφτά που έχεις και στα κυβικά και τις επιλογές που ζήτησες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εμείς Βαγγέλη αγοράσαμε Vespino 50cc για πρώτη μηχανή και DT200R για δεύτερη. Ή 4η μηχανή μου ήταν 500cc.

Οπότε ναι, μάλλον κάτι από αυτά θα έπαιρνα αν ήμουν αρχάριος το 2023.

Μια βόλτα από το Youtube και εκεί θα δεις γέλια με τα ατυχήματα από αρχάριους και τους χειρισμούς τους. Αλλά... ξεχνάμε που δίνουμε συμβουλές.
Έχει αναφέρει ο άνθρωπος μάλλον πάνω από μια φορά δεν θυμάμαι πως έχει 10 χρόνια 300 κυβικά μηχανάκι. Υποθέτω σκούτερ. Πολύ πιθανό να είναι πιο ικανός στην οδήγηση από τους μισούς εδώ μέσα!!

Πέρα όμως από αυτό το ανέφερα επειδή προτείνετε ορισμένοι ότι πιο βαρετό υπάρχει σε μηχανάκι αυτό δεν καταλαβαίνω. Μηχανάκια που είμαι σίγουρος δεν θα αγοράζατε ποτέ!!το vespino που λες και το DT θα είχα μεγάλη χαρά να τα είχα στο γκαράζ μου και σήμερα!! Εσύ γιατί προτείνεις τώρα ότι πιο άχρωμο και άγευστο υπάρχει?? Εκεί έχω διαφωνία! Συνδέουμε την ενδεχόμενη απειρία με τον πουριτανισμό η την ουδετερότητα. Γιατί να πάρει ο Χριστιανός ένας nc750 που ο μόνος λόγος να το πάρει κάποιος είναι αν γράφει 20.000χλμ το χρόνο και βαλε. Αλλιώς είναι σε όλα του βαρετό. Και μάλιστα πολύ βασικό σε αναρτήσεις και φρένα σε σύγκριση με άλλα στη κατηγορία πράγμα πιο σημαντικό για έναν πιο αρχάριο από τα άλογα καθεαυτά.

Λιγότερη πιθανοτητα να σε σκοτώσει σε σχέση με ένα transalp δεν έχει καθώς και τα δύο πιάνουν τα 200 σχεδόν και μάλιστα αρκετά γρήγορα. Επειδή τα βγάζει στο δρόμο λίγο πιο ομαλά?

Τέλοσπαντων. Νομίζω φόρουμ μοτοσυκλέτας είμαστε και λάτρεις του είδους. Δεν είμαστε η μαμά καθενός. Σημασία έχει και το πάθος και το γούστο και η απόλαυση. Αλλιώς καλύτερα ο άνθρωπος να κρατήσει το σκούτερ του.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δε θα ασχοληθώ εδώ με το μονό δισκόφρενο του NC. Είναι απολύτως ασφαλές.

Προσωποποιείτε ένα θέμα και είστε μόλις 30, 35, 40 χρονών. Συνεχίζετε να κρίνετε με βάση τα δικά σας δεδομένα και να προτρέχετε να δώσετε μια συμβουλή χωρίς να σκέφτεστε την προέκταση των πραγμάτων που μπορεί να φέρει μια προτροπή σας. Όταν κάποιος ρωτάει και μάλιστα το αποσαφηνίζει με κάθετο τρόπο σε δεύτερο ερώτημα ότι "θα είναι η πρώτη του μηχανή" νομίζετε ότι όσοι άλλοι προτείνουν πιο προσγειωμένα πράγματα είναι παρωχημένοι ή συντηρητικοί ή, ή, ή.... Εκεί που είσαστε ήμασταν και εδώ που είμαστε θα έρθετε και είναι ο λόγος που καταλαβαίνω γιατί δε μπορούν να "συναντηθούν" οι απόψεις μας.

Το ερώτημα που έθεσε ο Βαγγέλης αν θα προτείναμε μηχανές σαν το CB500X ή το NC750X στον εαυτό μας, δεν είναι σωστό. Γιατί είναι αυτονόητο πως και ο Βαγγέλης αν με ρώταγε για τον εαυτό του ποτέ δε θα του πρότεινα να πάει να αγοράσει ούτε το ένα (CB500X) ούτε το άλλο (NC750X). Από όσο μπορώ να τον γνωρίζω μου φτάνει να αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι στα γούστα του και ότι "πλέον" οι δυνατότητες του είναι πολύ πάνω από αυτά. Αν με ρώταγε όμως σε 10-15 χρόνια από σήμερα ποια μηχανή θα πρότεινα να πάρει για πρώτη φορά στη ζωή του ο 27χρονος γιος του... θα άλλαζαν σημαντικά τα πράγματα. Και τότε... ποτέ δε θα του έλεγα πάρε του ένα V-Strom 800 σε σύγκριση με ένα CB500X, ίσως και το 500άρι να μου φαινόταν πολύ όταν θα έπρεπε να δώσω μια συμβουλή για το παιδί του.

Στη ζωή για να μπορείς να χαρείς τα πράγματα υπάρχουν διαβαθμίσεις, υπάρχουν προτεραιότητες, υπάρχουν κατακτήσεις. Νομίζετε δεν περάσαμε από τη φάση που τα "ξέραμε όλα", που "δεν μας φόβιζε τίποτα", που φυσικά και "ήταν πηγμένο το μυαλό μας και θα ήμασταν πολύ προσεκτικοί".... Έτσι νομίζαμε, ότι είχαμε όλα τα προσόντα.

Επειδή λοιπόν ο Trexantiri ζήτησε την άποψη του forum και ακούστηκε και η δική σας άποψη, νομίζω πως δεν είναι καθόλου κακό να ακουστεί και η δική μας. Είναι φυσιολογικό στην ηλικία του και στην απειρία του να περιμένει να επαληθεύσει τις επιθυμίες του ενθουσιασμού του.

Σόρυ φίλε Trexantiri αλλά όταν διαβάζω το "έχω μια εμπειρία" καταλαβαίνω πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις. Λίγη προσγείωση δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Στο τέλος βέβαια θα αποφασίσεις εσύ αλλά τουλάχιστον θα έχεις ακούσει όλες τις εκδοχές των απαντήσεων στη βοήθεια που ζήτησες και ας μην περιορίστηκαν αυτές στα λεφτά που έχεις και στα κυβικά και τις επιλογές που ζήτησες.
Βαριέμαι να διαβάσω όλο αυτό το σεντόνι .
Δεύτερον δεν έδωσα καμία συμβουλή στον φίλο γιατί δεν νιώθω τόσο έμπειρος να το κάνω , απάντησα απλά στον φίλο Δημήτρη που πρωτεινε το Nc 750 σαν μια λύση και ανέφερα ότι μρ dct φτάνει κοντά τα 11.000 καινούργιο .

τίποτα παράπανω τίποτα λιγότερο . Σε παρακαλώ μου έκανες επίθεση χωρίς να έχω καμία πρόθεση να δώσω συμβουλές λες και μου κανείς κήρυγμα και δεν το δέχομαι .
Αναφέρεις ότι είμαστε μόλις 30 χρονον . Ότι τι ; Δεν έχουμε κρίση ; Είμαστε τίποτα γίδια ;
Εσυ που είσαι στην ηλικία που είσαι , Τι ;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχει αναφέρει ο άνθρωπος μάλλον πάνω από μια φορά δεν θυμάμαι πως έχει 10 χρόνια 300 κυβικά μηχανάκι. Υποθέτω σκούτερ. Πολύ πιθανό να είναι πιο ικανός στην οδήγηση από τους μισούς εδώ μέσα!!

Πέρα όμως από αυτό το ανέφερα επειδή προτείνετε ορισμένοι ότι πιο βαρετό υπάρχει σε μηχανάκι αυτό δεν καταλαβαίνω. Μηχανάκια που είμαι σίγουρος δεν θα αγοράζατε ποτέ!!το vespino που λες και το DT θα είχα μεγάλη χαρά να τα είχα στο γκαράζ μου και σήμερα!! Εσύ γιατί προτείνεις τώρα ότι πιο άχρωμο και άγευστο υπάρχει?? Εκεί έχω διαφωνία! Συνδέουμε την ενδεχόμενη απειρία με τον πουριτανισμό η την ουδετερότητα. Γιατί να πάρει ο Χριστιανός ένας nc750 που ο μόνος λόγος να το πάρει κάποιος είναι αν γράφει 20.000χλμ το χρόνο και βαλε. Αλλιώς είναι σε όλα του βαρετό. Και μάλιστα πολύ βασικό σε αναρτήσεις και φρένα σε σύγκριση με άλλα στη κατηγορία πράγμα πιο σημαντικό για έναν πιο αρχάριο από τα άλογα καθεαυτά.

Λιγότερη πιθανοτητα να σε σκοτώσει σε σχέση με ένα transalp δεν έχει καθώς και τα δύο πιάνουν τα 200 σχεδόν και μάλιστα αρκετά γρήγορα. Επειδή τα βγάζει στο δρόμο λίγο πιο ομαλά?

Τέλοσπαντων. Νομίζω φόρουμ μοτοσυκλέτας είμαστε και λάτρεις του είδους. Δεν είμαστε η μαμά καθενός. Σημασία έχει και το πάθος και το γούστο και η απόλαυση. Αλλιώς καλύτερα ο άνθρωπος να κρατήσει το σκούτερ του.
Βαγγέλη διαφωνώ σε πολλά από αυτά που γράφεις παραπάνω. Από εκεί και πέρα όπως ήδη έγραψα έχω το δικαίωμα κι εγώ, όπως και εσύ και ο καθένας να γράψουμε την άποψη μας.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
.

Λιγότερη πιθανοτητα να σε σκοτώσει σε σχέση με ένα transalp δεν έχει καθώς και τα δύο πιάνουν τα 200 σχεδόν και μάλιστα αρκετά γρήγορα.
Δεν κατάλαβα τι υπονοείς Βιρνα , οτι το τρανσαλπ με τις μαύρες ζάντες πιάνει τα 200 ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έναντι στην λαίλαπα των cb500X λοιπόν για να πούμε και κάτι επί του πιο ουσιαστικού του ερωτήματος σου αν αλλάξεις γνώμη στο οικονομικό και θες να πας σε κάτι πιο οικονομικό στα χρήματα του cb έχει όπως αναφέρθηκε και παραπάνω το Moto morini xcape με δικυλινδρο 650cc κινητήρα και ένα εξαιρετικό σύνολο σε αναρτήσεις με marzocchi kayaba ρυθμιζόμενες φρένα brembo οθοναρα φοβερή και μια ομορφιά να μη χορταινεις να το βλέπεις. Δεν έχει πάρει ακόμα Ελλάδα τις μεγάλες πωλήσεις. Στην Ιταλία είναι στην 6η 7η θέση των πωλήσεων. Είναι μια πολύ ωραία μοτοσυκλέτα και υποστηρίζεται απόμια δυνατή αντιπροσωπεία. Καλώς κάνουν και σου προτείνουν πολλοί ένα honda καθώς έχουν τα δικά τους γούστα και βιώματα. Αντίστοιχα κι εγψ προτείνω αυτό που θα έπαιρνα εγώ η απλά αυτό που μου αρέσει!



Αν όμως είσαι κατασταλαγμένος και έχεις φτάσει στο δίλημμα tenere strom φυσικά θα προτείνω το suzuki καθώς καλύπτει πολύ καλύτερα αυτά που θες να κάνεις έχει ένα καλύτερο και ισχυρότερο μοτέρ αυτή τη στιγμή και γενικά είναι πολύ πιο up to date καθώς είναι ένα καινούργιο σύνολο ενώ το tenere κουβαλάει πλέον 5 χρόνια ζωής και φωνάζει πως χρειάζεται μια ανανέωση να φτάσει πάλι τον ανταγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη διαφωνώ σε πολλά από αυτά που γράφεις παραπάνω. Από εκεί και πέρα όπως ήδη έγραψα έχω το δικαίωμα κι εγώ, όπως και εσύ και ο καθένας να γράψουμε την άποψη μας.
Ε καλά βρε Στέφανε αυτό εννοείται! Και αλοιμονο αν δεν διαφωνούσαμε κιόλας. Δεν θα είχε νόημα καν το φόρουμ. Θα τα ξέραμε όλα και απλά θα πορευομασταν!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βαριέμαι να διαβάσω όλο αυτό το σεντόνι .
Δεύτερον δεν έδωσα καμία συμβουλή στον φίλο γιατί δεν νιώθω τόσο έμπειρος να το κάνω , απάντησα απλά στον φίλο Δημήτρη που πρωτεινε το Nc 750 σαν μια λύση και ανέφερα ότι μρ dct φτάνει κοντά τα 11.000 καινούργιο .

τίποτα παράπανω τίποτα λιγότερο . Σε παρακαλώ μου έκανες επίθεση χωρίς να έχω καμία πρόθεση να δώσω συμβουλές λες και μου κανείς κήρυγμα και δεν το δέχομαι .
Αναφέρεις ότι είμαστε μόλις 30 χρονον . Ότι τι ; Δεν έχουμε κρίση ; Είμαστε τίποτα γίδια ;
Εσυ που είσαι στην ηλικία που είσαι , Τι ;
Δεν σου έκανα καμία επίθεση. Απάντησα με αφορμή το σχόλιο σου. Θα παρατήρησες ότι έγραφα στον πληθυντικό, ακριβώς γιατί το σχόλιο σου ήταν η αφορμή να απαντήσω και σε εσένα και στον Βαγγέλη και στον καθένα που παρότρυνε προς ενθουσιώδης μοτοσυκλέτες. Ο σκοπός μου ήταν να δώσω τροφή για σκέψη, τίποτα παραπάνω. Ούτε επιτέθηκα, ούτε σε πρόσβαλα. Δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι και νιώθεις έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Εδώ θα βρεις και τις πρώτες εντυπώσεις του Χρήστου που πούλησε Tenere και πήρε vstrom 800.
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Δεν σου έκανα καμία επίθεση. Απάντησα με αφορμή το σχόλιο σου. Θα παρατήρησες ότι έγραφα στον πληθυντικό, ακριβώς γιατί το σχόλιο σου ήταν η αφορμή να απαντήσω και σε εσένα και στον Βαγγέλη και στον καθένα που παρότρυνε προς ενθουσιώδης μοτοσυκλέτες. Ο σκοπός μου ήταν να δώσω τροφή για σκέψη, τίποτα παραπάνω. Ούτε επιτέθηκα, ούτε σε πρόσβαλα. Δεν καταλαβαίνω γιατί σκέφτεσαι και νιώθεις έτσι.
Αυτό αντιλήφθηκα .. εάν κάνω λάθος ζητάω εγώ συγνώμη .
Απλά εγώ δεν έδωσα καμια συμβουλή , ουτε καν απάντησα στο παιδί γιατί δεν θέλω να τον επηρεάσω , και πάτησες πάνω στο δικό μου σχόλιο και μίλησες και για ασφάλεια … ότι δεν θέλω κάποιος να είναι ασφαλής ;; .
Ο γραπτός λόγος μπορεί να παρεξηγηθεί , δεν μπορώ να ξέρω το ύφος σου επακριβώς , εάν έκανα λάθος ξανά λέω εγώ συγνώμη .
 
Top Bottom