Χωματινη...Κυριακη 10/04/16

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Με την σειρά μου θα καταγγείλω τους αξιοσέβαστους συμφορουτμίτες Βαγγέλη και Μόνικερ, τον μεν πρώτο για ελλειπή σχεδιασμό της βόλτας (που ακούστηκε να μην έχει καντίνα με σουβλάκια και μπύρες?) και τον δεύτερο για τα χρωστούμενα που μου εξαργύρωνε σε κάθε ευκαιρία που τύχαινε να βρισκόμουν πίσω του (ακόμη βγάζω πετραδάκια απο το ΤΑ)...

Κατά τα άλλα μια τυπική βόλτα στο βουνό... Ένα ξεφούσκωτο μπροστινό.... Μία βγαλμένη αλυσίδα... Μία μπετόβεργα στα σωθικά του πίσω λάστιχου... Κάτι υπερθερμάνσεις.... Μ|Καμμιά δεκαριά χασίματα ... Συνηθισμένα πράγματα !




Κύριοι σας ευχαριστώ όλους ! Πέρασα καταπληκτικά ! Και ζητώ συγνώμη που δεν έμεινα να σας χαιρετίσω όλους...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κύριοι σας ευχαριστώ όλους ! Πέρασα καταπληκτικά ! Και ζητώ συγνώμη που δεν έμεινα να σας χαιρετίσω όλους...
Δεν δεχόμεθα συγνώμες κύριε.
NO MERCY !!!
BAN & σε τούτονα. :p:D:roflmao::laugh:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Χαχα, ωραια πραματα παιδες! :friendship:

@Padis: ειπαμε οτι η καρα-σφιγμενη αλυσιδα μπορει να χαλασει το πολυσφηνο του μπροστινου αξονα στο ΤΑ αλλα εσυ μαλλον το παρακανες αναποδα - εκτος αν ηταν κατι αλλο. Ακου βγαλμενη αλυσιδα?! :woot:

@MoNiker: αυτες οι εικονες του διαλυμενου κατεμιου στη βολτα μου χαλανε τις σκεψεις που κανουν βολτα στο μυαλο μου τελευταια :rolleyes:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Γιώργο, η αλυσίδα δεν βγήκε οικειοθελώς.... Σε κάποιο σημείο ο μπροστά τροχός σήκωσε ένα κλαρί (μικρογραφία κούτσουρου) και το έστειλε ανάμεσα από την αλυσίδα και το γρανάζι, έτσι που έγινε μοχλός και την πέταξε. Το ευτύχημα ήταν που δεν έσκισε το λάστιχο εκεί στο πουθενά που την έπαθα !!!
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Χαχα, ωραια πραματα παιδες! :friendship:

@Padis: ειπαμε οτι η καρα-σφιγμενη αλυσιδα μπορει να χαλασει το πολυσφηνο του μπροστινου αξονα στο ΤΑ αλλα εσυ μαλλον το παρακανες αναποδα - εκτος αν ηταν κατι αλλο. Ακου βγαλμενη αλυσιδα?! :woot:

@MoNiker: αυτες οι εικονες του διαλυμενου κατεμιου στη βολτα μου χαλανε τις σκεψεις που κανουν βολτα στο μυαλο μου τελευταια :rolleyes:
Η αλυσιδα βγηκε γιατι χωθηκε μεσα στο γραναζι και τον προφυλακτηρα ένα ματσουκι ¨ΝΑ¨ μετα συγχωρησεως :D
Το ktm λυθηκε γιατι μετα από 14 χρονια εκανε τρυπα το κολαρο του νερου στο τελειωμα της βολτας,αλλα αλλαχτηκε επιτοπου ;)
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Και αφου ο Rossi επεσε,ο Μαρκος εξαφανιστηκε μπροστα και ο αχώνευτος μαλλον είναι τριτος ας γραψω για την σημερινη βολτουλα
Καταρχήν ένα ηταν το κοινο στοιχειο για ολους...σκονη σκονη σκονη :D
Αφου ξεκινήσαμε λοιπον και μετα από τα πρωτα χωμάτινα χιλιόμετρα σε ένα μικρο ασφαλτινο ανηφορικο κομματι, ένα BMW την ειδε αναποδα λογω νερου στη στrοφη επανω και τσακ παει ο πρωτος κατω ευτυχως αναιμακτα ;)
Αμεσως μετα αισθανομαι το μπροστινο να το χανω σταματαω πιτα το μπροστινο λαστιχο το δικο μου :banghead:
Κομπρεσερακι αερας και συνεχιζω και για να μην τα πολυλεω μεχρι τωρα μια χαρα είναι δεν ξαναεχασε αερα (οποιος βρει τι επαθε να το πει και σε μενα,αν και ο κονκοστ μου ειπε ότι τα τρανσαλπ φτιαχνονται μονα τους όχι τα ktm)
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Σκορπισεεεε

οn off καραφλα αριστερα,ΚΤΜ καραφλα δεξια

Το αξιοπιστο καυσοξυλο

Το αλλο μισο...

γατος επι τω εργω...

Του εφυγε ο κολος...Ωραιο βρακι...Moniker...

Aλλο αξιοπιστο....ασημι ΤΑ....Τι να πω...



Αυτο δεν χαλασε...αλλα συμπαρασταση μπας και γλυτωσουν..το κραξιμο...

Ε τι να πω...τελειωσε το αντιψυκτικο....

ωχχχ...ευτυχως που δεν ηρθα γιατι επισκευες στο βουνο θα κανα και οχι βολτα.
ρε παρτε κανα μηχανακι της προκοπης (το μπλε το καλο) με τα μ...δελα που μπλεξατε:roflmao::roflmao:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Σκονη σκονη σκονη και χασιματα :p αλλα οκ την βρήκαμε την ακρη και προχωραμε κανονικα
Σε ανηφορικο κομματι,κοβει λιγο ο πλοηγος γλυστραει η πισω ροδα τσααακ κατω κιαυτος και μεσα στου χαντακ :D
ζηλευει και ο γατος τον ακολουθησε κιαυτος μεσα στου χαντακ αλλα ορθιος (ειχε γελιο η φαση)
μπρος πισω βγηκαν απτου χαντακ και συνεχισαμε...:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
καλά ρε σεις ... το ξέρατε δεν εξηγείται αλλιώς ...
το cafe Nefeli στα Σκούρτα, είναι το κατ΄εξοχήν, μέρος επισκευής, μοτό και αναβατών ...:D

πράγματι είχε πολύ σκόνη σήμερα, απλά εγώ πήγα πιο gayλίδικα στο βουνό ... αμαξάτος ... :disgust:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Σκονη σκονη σκονη και χασιματα :p αλλα οκ την βρήκαμε την ακρη και προχωραμε κανονικα
Σε ανηφορικο κομματι,κοβει λιγο ο πλοηγος γλυστραει η πισω ροδα τσααακ κατω κιαυτος και μεσα στου χαντακ :D
ζηλευει και ο γατος τον ακολουθησε κιαυτος μεσα στου χαντακ αλαλ ορθιος (ειχε γελιο η φαση)
μπρος πισω βγηκαν απτου χαντακ και συνεχισαμε...:p
αυτα τα 2 παιδια (ο θεος να τους κανει) χαντακονωνται εδω μεσα,κριμα....:laugh::laugh:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
:DΕπομενος που θα πεσει??ααα ναι ένα μικρο ηταν αλλα τον ειδα από μακρια οποτε ας πουν οι αλλοι πως εγινε.......:D
και παμε στα πιο σοβαραααααα
Ο φιλος Παντελης ειδε μια γκουμουτσα στη μεση του δρομου και λεει δεν την ΄παιρνω μαζι??και την πηρε μεσα στο πισω γραναζι και τσααακ του πεταει την αλυσιδα.Και επειδή ημουν από πισω και το ειδα το ψιλοεχασε λιγο αλλα οκ κανενα πρόβλημα μια χαρα φρεναρησε ο Padiς και σταματήσαμε να το βγαλουμε..αλλα καποιοι βρηκαν ευκαιρια να βγαλουν και κατι άλλο ιδου οι αποδειξεις.....





κατούρημα No 1


κατούρημα Νο 2
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τι διαολο διουρητικα περνετε? Κατουρησατε ολο το βουνο...
 

surikenjim

Μέλος
Περιοχή
Ν.ΚΟΣΜΟΣ
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
kawasaki KLX250S
Ωραίος καιρός. Ωραία παρέα. ΣΚΟΝΗ ( άσπροι γυρίσαμε). Κατά τα λοιπά, κανονικά φυσιολογικά πράγματα: κάτι οικοπεδάκια αγοράσαμε στην περιοχή (μικρά, μην μας πάρουνε για Ωνάσηδες), κάτι λαστιχάκια είχαμε, μερικές επισκεβούλες κάναμε, έτσι ρε παιδί μου για την ποικιλία του πράγματος.

Εις το επανιδείν boys
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Σε ματιασανε αγορι μου σε ειδαν καλο παιδι με μαματο μηχανακι και καποιος σε καταραστηκε δεν λεω ονόματα αλλα ξερω ποιος είναι :D


εγω απτην άλλη ειχα 2 σκορδα μαζι μου γιαυτο δεν ξαναξεφουσκωσε το λαστιχο




 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νταξ...

φουλ του κάτουρου, μπύρες και τσιγάρα.... Και κάνατε κι επισκευές...
Βόλτα κάνατε ρε?:pointu:

Σας πείραξε κι η σκόνη! Μμμμμμ σιγά!
Να σας πάρω σ' ένα Ακρόπολις και μετά να με πείτε.
Λούγκρες. Κολλήσατε στη λελοσύνη με φαίνεται εδώ μέσα:p:p:p:p:inlove::inlove::inlove::inlove:
 
Top Bottom