Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
vassat

Αν δεν βρεις άκρη με ουπα σιδερένια η συνδέσμους για σχάρα καλώς. Αλλιώς πηγαίνεις στον γεωργοπουλο και παίρνεις τα αντίβαρα της barkbuster και χρησιμοποιείς μόνο τα εσωτερικά που είναι για το τιμόνι

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



16€εχουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι θα είναι το τελευταίο ταξιδάκι μαζί της.... Μόλις γυρίσω σκέφτομαι να μπει πωλητήριο και να πάω για τον μονόδρομο....
Είσαι στο σωστό δρομο
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
..... του μονόδρομου δηλαδή!!! :p

Επαναλαμβανόμαστε ή είναι ιδέα μου; :laugh:
Αν εβαζε 1ευρω στην ακρη ο γεροντας....καθε φορα που εχει πει...."εισαι στο σωστο δρομο"....θα ειχε αγορασει το 1250.....χαχα...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν εβαζε 1ευρω στην ακρη ο γεροντας....καθε φορα που εχει πει...."εισαι στο σωστο δρομο"....θα ειχε αγορασει το 1250.....χαχα...!!!!
Αι μαρη.....δεν βλέπεις ότι ο κοζμος προοδεύει και ακούει τα Σοφά γερόντια?
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Τελευταίες μέρες μόλις σβήνω την μηχανή μετά από πορεία 4-5χλμ ακούω για ώρα μετά ένα σαν μεταλικο τρίξιμο από την εξάτμιση...ιδεες? Καταλύτης? Πρέπει να αλλάξω την εξάτμιση!? Πείτε μου ναι!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελευταίες μέρες μόλις σβήνω την μηχανή μετά από πορεία 4-5χλμ ακούω για ώρα μετά ένα σαν μεταλικο τρίξιμο από την εξάτμιση...ιδεες? Καταλύτης? Πρέπει να αλλάξω την εξάτμιση!? Πείτε μου ναι!
Από την συστολή και διαστολή των μετάλλων μάλλον είναι.
Συνήθως πάντα το κάνει και το πρόσεξες τώρα αλλά εάν θες να αλλάξεις την εξάτμιση να σου πούμε ότι έχει πρόβλημα...:secret:
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Δεν το πρόσεξα τώρα, και πρώτα έκανε αυτό τρίξιμο από διαστολή συστολή αλλά τώρα είναι πολύ ποιο έντονο και δυνατός ήχος... Επίσης η γυναίκα στο ταξίδι μου παραπονέθηκε για πολύ ζέστη από την μεριά της εξάτμισης - καταλύτη, αν δεν κάνω λάθος η θερμοκρασία καυσαερίων έχει να κάνει και με τις βαλβίδες εξαγωγής? Μήπως πρέπει να κοιτάξω και ρύθμιση βαλβίδων?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν το πρόσεξα τώρα, και πρώτα έκανε αυτό τρίξιμο από διαστολή συστολή αλλά τώρα είναι πολύ ποιο έντονο και δυνατός ήχος... Επίσης η γυναίκα στο ταξίδι μου παραπονέθηκε για πολύ ζέστη από την μεριά της εξάτμισης - καταλύτη, αν δεν κάνω λάθος η θερμοκρασία καυσαερίων έχει να κάνει και με τις βαλβίδες εξαγωγής? Μήπως πρέπει να κοιτάξω και ρύθμιση βαλβίδων?
Εάν το ακούς όταν το μηχανάκι είναι σβηστό είναι σίγουρα από συστολή διαστολή.
Εάν ακούς και στην πορεία ανάλογους θορύβους τότε είναι κάτι άλλο.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Afam αλυσιδογραναζα να βάλω!? Ποιο είναι το στάνταρ γραναζομα ρε παιδιά? Μπορώ να το μακρυνω ένα τσακ?
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Ναι. Επισης οσο κατεβαινει ο δείκτης Ratio τοσο μακραινει

Στάλθηκε από το LM-X525 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Μπερδεύτηκα και με αυτά που διαβάζω, με την αγγλική ορολογία δεν τα πάω καλά, μπορώ να το κάνω να είναι λίγο πιο μακρύ δλδ εκεί που στις 4000rpm έχω 100χλμ,
να έχω 110 χλμ...
 
Reactions: kaf

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όταν είχα το Dakar είχα κάνει αυτή την μετατροπή μείον ένα δόντι μπροστά η οποία μου αύξησε τις στροφές κατά 500 στα ίδια km/h.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπερδεύτηκα και με αυτά που διαβάζω, με την αγγλική ορολογία δεν τα πάω καλά, μπορώ να το κάνω να είναι λίγο πιο μακρύ δλδ εκεί που στις 4000rpm έχω 100χλμ,
να έχω 110 χλμ...
Ρίξε μία ματιά εδώ Gearing Commander - Motorcycle Speed and Drive Train Calculator v7 και κάνε τους συνδυασμούς σου... ;)
 
Top Bottom