CFMOTO 800MT 2021

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
(θα κλάψουν μανούλες στα Ευρωπαϊκά και Ιαπωνικά ταμεία)

Το ακτινωτό είναι απλά ταμάμ για οτιδήποτε αφορά εκδρομή, καθαρά αισθητικό το ζήτημα ακτίνων στην κατηγορία. Σε τετραψήφιο αριθμό ευρώ, χωρίς αντίπαλο. Ελπίζω να είναι σε κανονικό μέγεθος η μοτοσικλέτα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Οποτε καταλαβαινουμε και ποιος ηταν ο σκοπος της συντομης εμφανισης του 790...
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Σύστημα Ride by Wire, δικάναλο Cornering ABS & CBS, Riding Modes, Traction Control, Cruise Control, συνδεσιμότητα με δυνατότητες πλοήγησης.
Εργονομικοί διακόπτες, quickshifter, συμπλέκτης περιορισμένης ολίσθησης, smart key, immobiliser, έγχρωμη ψηφιακή TFT οθόνη οργάνων 7 ιντσών με IPS panel και ρύθμιση της θέσης της, φρένα της JJuan, ρεζερβουάρ καυσίμου 19 λίτρων.


Νομίζω πρέπει να ξεκινήσουμε στοιχήματα με ποιά σειρά θα χαλάνε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωχ, μπήκαμε καραντίνα το 2020 και ξυπνήσαμε στο 2010, αυτή την συζήτηση την θυμάμαι να έχει ξαναγίνει!!!11!11!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σόρι, το σχόλιο ήταν αστείο (μάλλον) αλλά παρεξηγήσιμο. Δεν ήθελα να ειρωνευτώ τον συνομιλητή, έλεγα και εγώ τα ίδια και τελικά σε καμία μάρκα δεν έχει "χαλάσει" κάτι ακριβώς, υπήρχαν αστοχίες σε οθόνες BOSCH της BMW και ΚΤΜ με υγρασία, προβλήματα κακού προγραμματισμού (πχ στάθμη καυσίμου σε ΚΤΜ και διάφορα άλλα χαζά τύπου αστοχίες σε συνδέσεις μπλουτούθ) αλλά βλάβες τύπου "ήμουν στο Κιργιστάν και μου χάλασε το τράξιον και η βόλτα μου" δεν έχουμε δει, έστω ακόμα. Έχουμε διαβάσει "ήμουν στο Κιργιστάν και το καρμπιρατέρ δεν είχε αρκετό αέρα και έσπρωχνα στις ανηφόρες" όμως, λέω ένα παράδειγμα.

Συμφωνούμε στο ότι δεν υπάρχει δεν χαλάει. Από την άλλη, ένα χρόνο μετά την απόκτηση συβαριτικού εξοπλισμού που ενδεχομένως χαλάει αλλά απλουστεύει την ζωή με μικρές λεπτομέρειες που σε μιά ημέρα 15 ωρών μετακίνησης μαζεύονται πολλές και το καταλαβαίνω την επόμενη ημέρα γιατί η ηλικία μου δεν χαρίζει και η "αγυμνασιά" λόγω συνθηκών στα χιλιόμετρα επίσης, με το πόσο ξεκούραστος είμαι και δεν μετανιώνω. Κάτι που ΙΣΩΣ χαλάσει, αλλά δεν χαλάει και μέχρι τότε θα μου κάνει την διαδρομή μου πιο απολαυστική και πιο όμορφη και πιο ασφαλή λόγω μικρότερης κούρασης, από εμένα είναι ναι.

Και απορώ λίγο με την σχιζοφρένειά μας. Θέλουμε εξοπλισμό, είναι ακριβά τα μηχανάκια. Δεν θέλουμε εξοπλισμό, μα γυμνό το δίνουν, τι φάση. Τα πάντα φτιάχνονται στην Κίνα αλλά αν είναι σε Κινέζικο μηχανάκι χαλάνε.

Μπορεί να είναι και έτσι βέβαια, δεν ξέρεις ποτέ. Το βέβαιο είναι ότι μαθαίνουν με απίθανη ταχύτητα και η πρώτη μπουνιά στην κατηγορία πέφτει βαριά.
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Πάντα γράφω από προσωπική εμπειρία και όποτε δεν συμβαίνει αυτό
το διευκρινίζω.
Στο θέμα μας τώρα το ποσοστό λειτουργίας από Κίνα είναι στο 47% σε εμένα τουλάχιστον,
αυτό με κάνει να ποντάρω ότι πρώτα θα χαιρετήσει το quickshifter , μετά η οθόνη και τέλος (?)
το smart key .
Αν κάνουμε ένα κορωνοιό ακόμα υπομονή θα αποδειχθούν ή όχι τα ανωτέρω φίλτατε Ιωάννη.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν κάνουμε ένα κορωνοιό ακόμα υπομονή θα αποδειχθούν ή όχι τα ανωτέρω φίλτατε Ιωάννη.
Στον κορωνόϊο, το μόνο που «χαλάει» είναι η... μπαταρία :wacky:!!!
Όλα τα αλλά δουλεύουν μια χαρά.... αφού δεν.... δουλεύουν!!!!:p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάντα γράφω από προσωπική εμπειρία και όποτε δεν συμβαίνει αυτό
το διευκρινίζω.
Στο θέμα μας τώρα το ποσοστό λειτουργίας από Κίνα είναι στο 47% σε εμένα τουλάχιστον,
αυτό με κάνει να ποντάρω ότι πρώτα θα χαιρετήσει το quickshifter , μετά η οθόνη και τέλος (?)
το smart key .
Αν κάνουμε ένα κορωνοιό ακόμα υπομονή θα αποδειχθούν ή όχι τα ανωτέρω φίλτατε Ιωάννη.
Πόσα ευρωπαϊκά σίφτερ... Λέμε τώρα τυχαία της πενφέ δουλεύουν νέο μειωμένο ωράριο που έχουν άλλες χώρες; Έξυπνα κλειδιά BMW ΚΤΜ και triumph, θυμάμαι κάτι ιστορίες με μπαταρίες και κεραίες... Δεν λέμε για μούλτι τίποτα, μην στεναχωρηθεί Βόρειο μέλος που τις έχει στην καρδιά του. Και δεν ζητάνε 9000 για μηχανάκια, μάλλον κάπου στα διπλά και τριπλά. Ούτε πολύ φιλικοί είναι με εγγύηση, τουλάχιστον όχι πάντα. Το advrider είναι γεμάτο ιστορίες αγάπης με ντίλερ. Δεν έχει εμποδίσει τις πωλήσεις, ούτε έχει χαλάσει την φήμη των μοντέλων.

Εδώ θα είμαστε, αν δεν μας καθαρίσει ο Κούλης, ο Σωτήρης, ο ιός κλπ, θα τα δούμε είτε έτσι είτε αλλιώς. Προσωπική εμπειρία από τέτοιο μηχανάκι δεν έχει κανείς ακόμα. Προσωπικά ελπίζω να μην έχει τίποτα κακό και να χαρίσει πολλές υπέροχες στιγμές σε όσους το αγοράσουν γιατί όπως είπε ο k0k0s αυτά που ξέραμε ως σήμερα έχουν ξεφύγει, πράγμα το οποίο δεν είναι καθόλου αποτρεπτικό αν ζεις στην Ισπανία του 4ήμερου και του διπλάσιου μέσου μισθού, ακόμα και στην Αγγλία αποθηκάριος να δουλεύεις παίρνεις περισσότερα από τον μέσο Έλληνα διευθυντή και μηχανάκι με 130 λίρες το μήνα δόση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ε, οι ιδιες φημες θα αρχισουν να λενε οτι το EVERGREEN που εκλεισε το Σουεζ ηταν στο κολπο μαζι με CFMOTO για να φανε πωλησεις από το Τ7.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ακτινικές δαγκάνες, USD, cruise control, keyless, θερμ καθισμα, χερούλια, ποδιά, quick shift.. WTF...

πολύ πράμα και ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα για λίγο χρήμα.. Για να δούμε και τον παράγοντα ποιότητα..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ε, οι ιδιες φημες θα αρχισουν να λενε οτι το EVERGREEN που εκλεισε το Σουεζ ηταν στο κολπο μαζι με CFMOTO για να φανε πωλησεις από το Τ7.
Έμπορος που εμπορεύεται cf moto μου το είπε,όχι η θεία Κατίνα:D
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χιουμορ κανω πανω στο τι θα ακουστει σαν "κινεζια" που ειναι, καθολου δεν αμφεβαλλα οτι θα είχε τιμη ανταγωνιστικοτατη για να χτυπησει την αγορα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Χιουμορ κανω πανω στο τι θα ακουστει σαν "κινεζια" που ειναι, καθολου δεν αμφεβαλλα οτι θα είχε τιμη ανταγωνιστικοτατη για να χτυπησει την αγορα.
Αυτό θα πάρει πωλήσεις και απ' την κτμ
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Top Bottom