Honda CRF300L

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Για το κινητό και πλοήγηση εγω έχω βάλει αυτο το τσαντακι τιμονιού. Χωραει και αρκετά πράγματα μέσα ειναι και βαση για το κινητό.

Υγ. Αν έχεις μεγάλο κινητό δε μπαίνει στην θήκη. Εμενα το S9 χωράει ισα ισα.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Για το κινητό και πλοήγηση εγω έχω βάλει αυτο το τσαντακι τιμονιού. Χωραει και αρκετά πράγματα μέσα ειναι και βαση για το κινητό.

Υγ. Αν έχεις μεγάλο κινητό δε μπαίνει στην θήκη. Εμενα το S9 χωράει ισα ισα.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Τους καθρέπτες απο που???
ευχαριστω
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
Απο εδω -->


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Για το κινητό και πλοήγηση εγω έχω βάλει αυτο το τσαντακι τιμονιού. Χωραει και αρκετά πράγματα μέσα ειναι και βαση για το κινητό.

Υγ. Αν έχεις μεγάλο κινητό δε μπαίνει στην θήκη. Εμενα το S9 χωράει ισα ισα.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Κάποιο λινκ για την αγορά του συγκεκριμένου προϊόντος, σε λογική τιμή, υπάρχει;;;
Το είχα δει σε ελληνικό ιντερνετικό κατάστημα παλαιότερα, αλλά η τιμή ήταν απαγορευτική (περίπου 100 έουρος αν θυμάμαι καλά).
/// Β
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κάποιο λινκ για την αγορά του συγκεκριμένου προϊόντος, σε λογική τιμή, υπάρχει;;;
Το είχα δει σε ελληνικό ιντερνετικό κατάστημα παλαιότερα, αλλά η τιμή ήταν απαγορευτική (περίπου 100 έουρος αν θυμάμαι καλά).
/// Β
Motorcycle Handlebar Bag Waterproof Travel Bag Clear Phone Pouch For BMW Honda | eBay
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σας για βάση κινητού.
Τελικά επέλεξα την βάση της RAM πρότεινε ο Mariner την οποία και τοποθέτησα και μπορεί
να μπέι και στον καθρέπτη που πρότεινε ο konkost όπως είδα με τα διαφορετικής διαμέτρου
πλαστικά που έχει στην συκευασία.
Έκοψα και την σιλικόνη από το πίσω μέρος παλιάς θήκης και κουμπώνω εκεί και νομίζω είμαστε εντάξει.


ΥΓ. peristeriotis το τσαντάκι είναι αδιάβροχο;Γιατί σίγουρα θα χρειαστεί και κάτι σε αδιάβροχο.
Χωροπηδάει και βρίσκει στο ντεπόζιτο;ή πιάνει καλά στο μπαράκι;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα προσέχεις πώς βάζεις-βγαζεις το κινητό, γιατί πιο παλια που είχα μια ίδια, μου είχαν σπάσει τα κάτω "αυτακια".
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φρεσκα λαστιχα εν οψη φθινοπωρινοχειμονανοιξιατικης σεζον


Dunlop d952
Aν και ειναι νωρις ακομα τα αρνητικα που παρατηρησα ειναι μια ελαφρια ασταθια του μπροστινου μετα τα 110χλμ/ω και κατι μικρογλυστριματα του πισω μερους σε αποτομες στροφες εντος πολης
Ανυπομονω να τα δω και στο χωμα οπου νομιζω οτι δεν θα εχω παραπονο συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει για αυτα και με δεδομενο οτι τα πιο χωματινα που εχω δοκιμασει ειναι τα MT21 και D606
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αφού βρήκες ούτε του παππά μην το πεις! Καλοφαγωτα!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Δεν ξερω αν σε αλλες μαρκες, διαστασεις, τυπους υπαρχει ελειψη (ετσι ακουω και γω) αλλα τα συγκεκριμενα τα βρηκα ευκολα και μαλιστα επελεξα και το φτηνοτερο λαστιχαδικο που ηταν και κοντα στο σπιτι μου

:secret:Να παιξω τζοκερ λες :laugh:
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Δεν ξερω αν σε αλλες μαρκες, διαστασεις, τυπους υπαρχει ελειψη (ετσι ακουω και γω) αλλα τα συγκεκριμενα τα βρηκα ευκολα και μαλιστα επελεξα και το φτηνοτερο λαστιχαδικο που ηταν και κοντα στο σπιτι μου

:secret:Να παιξω τζοκερ λες :laugh:
Καλοφαγωτα Κώστα για πες πόσο τα βρήκες??
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φρεσκα λαστιχα εν οψη φθινοπωρινοχειμονανοιξιατικης σεζον


Dunlop d952
Aν και ειναι νωρις ακομα τα αρνητικα που παρατηρησα ειναι μια ελαφρια ασταθια του μπροστινου μετα τα 110χλμ/ω και κατι μικρογλυστριματα του πισω μερους σε αποτομες στροφες εντος πολης
Ανυπομονω να τα δω και στο χωμα οπου νομιζω οτι δεν θα εχω παραπονο συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει για αυτα και με δεδομενο οτι τα πιο χωματινα που εχω δοκιμασει ειναι τα MT21 και D606
Ωραίο φαίνεται.. πρέπει να τα βάλω και εγώ στο κουλούρι να αποκτήσει λουκ...ντακαρισιο..!!!!
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
ΥΓ. peristeriotis το τσαντάκι είναι αδιάβροχο;Γιατί σίγουρα θα χρειαστεί και κάτι σε αδιάβροχο.
Χωροπηδάει και βρίσκει στο ντεπόζιτο;ή πιάνει καλά στο μπαράκι;
Είναι σταθερό και δεν ακουμπάει καθόλου ντεπόζιτο αλλά, έχω ψηλώσει το τιμόνι 3cm.Δε το εχω δοκιμάσει χωρίς τους αποστάτες.
Αδιάβροχο 100% δε θα είναι, αλλά τη μέσα τσέπη πιστεύω δε μπαίνει εύκολα νερό γιατί έχει και φερμουάρ και τη καλύπτει από πάνω η θήκη του κινητού.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Noe

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
CRF 300L
Περισσότερα για το στάντ;
Βλέπω το σηκώνει αρκετά
Και που συζητάμε ακόμα για το crf είναι επιτυχία


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Περισσότερα για το στάντ;
Από που;Μάρκα;
Βλέπω το σηκώνει αρκετά.
 

peristeriotis

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Νάσος
Μοτό
CRF 300L 21'
Cruisym 300 20'
  1. Από https://www.24mx.eu/, μάρκα δε θυμάμαι θα σε γελάσω
  2. Το σηκώνει αλλά για να καταφέρεις να το βάλεις από κάτω χρειάζεσαι κάτι να πατήσει η πίσω ρόδα γιατί είναι 30 εκατοστά το σταντ και δε χωράει. Το μηχανάκι μας είναι πιο χαμηλό. Εγω εχω βρει ένα τακο που πατάει η πίσω ρόδα κ μετά βάζω το σταντ από κάτω.
Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δυστυχως τα περισσοτερα σταντ ανυψωσης δεν κανουν για το crf300l λογω ακριβως του χαμηλοτερης αποστασης απο το εδαφος σε σχεση με τα enduro/mx μοντελα
Ακριβως λοιπον για να αποφφυγω την "φασαρια" των τακων ή την φασαρια της τροποποιησης επελεξα να παρω ενα ρυθμιζομενο και συγκεκριμεμα αυτο: UNIT A1270 MX STAND LIFT
Απο αλλο e-shop που δεν θυμαμαι τωρα και με τιμη με λιγο λιγοτερα ευρω
 
Top Bottom