Honda CRF300L

THANOS-KTM

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Thanos
Μοτό
CRF 300L
Γενικά η πίσω ανάρτηση είναι γιά πέταμα.....

Εγώ μιάς και είμαι ακόμα σε φάση ''στρωσίματος'' απλά έσφιξα λίγο το ελατήριο και
μειώθηκε λίγο το φαινόμενο ''σουμιές''

Αργότερα θα ψαχθώ γιά κάτι καλύτερο, αλλαγή όμως, όχι προσπάθειες βελτίωσης
της υπάρχουσας ανάρτησης
Θα ξεκινήσω με κάποια WP που έχω από άλλα μηχανάκια και βλέποντας και κάνοντας.....

Οταν ξεκινήσουν τα πειράματα θα φροντίσω να ενημερώνω..........
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Θελω ανάρτηση :p
εχει βάλει κανείς YSS
προτείνεται κάποια αλλη που να μην ψηλώσει πολύ.
Εβαλα wilbers 640 η οποια ειναι στο ιδιο μηκος με την γνησια και ψηλωνει κατα τα λεγομενα του wilbers κατα ενα εκ. Με την στανταρ -μαλλον λαθος γιατι ακομα δεν αξιωθηκα να ρυθμισω το σαγκ- προφορτηση δεν καταλαβα καμια διαφορα στο υψος Οταν ομως προφορτησα κατα μια στροφη ηδιαφορα στο υψος φανηκε χωρις ομως κατι δραματικο
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
εγώ στο ραλλύ έβαλα ελατήριο πίσω και έγινε άλλο μηχανάκι...
Είδες διαφορά τελικά; Γιατί γενικότερα το ρεζουμε των βίντεο που έβλεπα έλεγαν ότι μόνο το ελατήριο δεν φτάνει. Μακάρι πάντως γιατί είναι πιο οικονομική λύση, εφόσον τη χρειάζεται κάποιος.
 

liospi

Μέλος
Όνομα
Liospi
Μοτό
CRF RALLY
Έχω καβαλήσει crf και με yss. δεν έχω κάνει εντουρο να μπορώ να κρίνω τι γούστα βγάζει η κάθε ανάρτηση. Αλλά, αν πούμε σε μια κλίμακα του 10 με την μαμά είναι στο 1 και με yss είναι στο 10. Με το ελατήριο πας στο 7 εύκολα. Για εμένα που κάνω αρκετά άσφαλτο μου αρκεί. Αν είσαι Αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να το δεις
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έχω καβαλήσει crf και με yss. δεν έχω κάνει εντουρο να μπορώ να κρίνω τι γούστα βγάζει η κάθε ανάρτηση. Αλλά, αν πούμε σε μια κλίμακα του 10 με την μαμά είναι στο 1 και με yss είναι στο 10. Με το ελατήριο πας στο 7 εύκολα. Για εμένα που κάνω αρκετά άσφαλτο μου αρκεί. Αν είσαι Αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να το δεις
Εκτιμώ και ευχαριστώ για την κίνηση, προσωπικά είμαι κομπλέ με τη στοκ και δε νομίζω να την αναβαθμίσω καθώς με βολεύει για τη χρήση που του κάνω.
 

THANOS-KTM

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Thanos
Μοτό
CRF 300L
Εβαλα wilbers 640 η οποια ειναι στο ιδιο μηκος με την γνησια και ψηλωνει κατα τα λεγομενα του wilbers κατα ενα εκ. Με την στανταρ -μαλλον λαθος γιατι ακομα δεν αξιωθηκα να ρυθμισω το σαγκ- προφορτηση δεν καταλαβα καμια διαφορα στο υψος Οταν ομως προφορτησα κατα μια στροφη ηδιαφορα στο υψος φανηκε χωρις ομως κατι δραματικο
Καλησπέρα παιδιά! Κοιτάω για αναβάθμιση της πίσω ανάρτησης με yss. Έχει δύο επιλογές των 405mm και 415mm , έχει κανείς γνώμη για οδηγικες διαφορές η το μόνο που αλλάζει είναι το ύψος?
Καλησπέρα παιδιά! Κοιτάω για αναβάθμιση της πίσω ανάρτησης με yss. Έχει δύο επιλογές των 405mm και 415mm , έχει κανείς γνώμη για οδηγικες διαφορές η το μόνο που αλλάζει είναι το ύψος?
Υπάρχουν τρεις εκδόσεις YSS

1. Χρήση ALLROAD. Εάν χρησιμοποιείτε το CRF σας κυρίως σε αμμώδεις δρόμους, δρόμους άσφαλτους και ελαφρύ Enduro, τότε επιλέξτε για τη σειρά ALLROAD.

2. Χρήση ENDURO. Εάν χρησιμοποιείτε το CRF σας σε αμμώδεις δρόμους και βαρύτερες πίστες Enduro, τότε επιλέξτε για την εμβέλεια ENDURO.

3. χρήση ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΒΑΡΕΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ. Εάν χρησιμοποιείτε το CRF σας για ταξίδια με βαριές αποσκευές, επιλέξτε για τη σειρά HEAVY DUTY.

 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καλησπερα παράγγειλα βαση πινακίδας απο bikerzbits. Ταιλανδη και εκανα την βλακεια και εβαλα DHL
58€ τελωνείο μου στοίχισε δΙπλη τιμη :p
Αμ δεν ξερεις αμ δε ρωτας :p
(την εχω πατησει και γω με την DHL)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
:prft:
Με τις ντιζες του γκαζιουαντιμετωπισες προβλημα κατα την τοποθετηση;
Σε εμένα ήταν λίγο οριακά τα πράγματα γιατί είχε και μπαράκι τιμονιού χωριστό με βάσεις. Πάντως μπαίνουν μια χαρά χωρίς να πιέζονται καλώδια και ντιζες.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και επειδή κανείς δεν βλέπει τα κουκις, με έχει σκίσει το YouTube σε μετατροπές 301cc, αναρτήσεις κλπ. Θέλουν να με πείσουν να ψωνίσω;
 
Top Bottom