Husqvarna Norden 901 Concept

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R


Γίνονται πραγματάκια...
Αποκαλυπτική η σελίδα για μελλοντικές παρουσίες !!!

Μου έκαναν εντύπωση τα:
  1. 901 σε Super Moto/Enduro (2Κ !!!).
  2. 1301 σε Explorer
  3. Κατάργηση 701 στα Naked (Vitpilel/Svartpilen) και ενσωμάτωση 901/1301 (2Κ !!!)
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Πέρασα το Σάββατο από το μαγαζί που αγόρασα το 701 και το άφησα για να αποθηκευτεί για τον χειμώνα.

Σχετικά με το παραπάνω που ανέβασε ο amyroukai . Έμαθα εγγυημένα:
  • το εργοστάσιο δουλεύει με προσωπικό 50% (λόγω κορόνα σχεδόν συνέχεια το μισό προσωπικό είναι σε άδεια). Άγνωστο πότε θα λειτουργήσουν πάλι με πληρότητα.
  • το Norden 901 (κατηγορία explorer) θα βγεί Δεκέμβρη 2021, άνοιξη 2022 στην καλύτερη των περιπτώσεων θα αρχίσει να κυκλοφορεί. Σουηδία παράδοση μάλλον για Μάϊο-Ιούνιο 2022
  • το 901 (κατηγορία super moto / enduro) θα αργήσει 2-3 χρόνια παραπάνω. Δεν θα καταργήσει το 701, θα είναι με V-twin και θα είναι σε στυλ ΚΤΜ 950 super enduro και super moto.
Άσχετο με το Norden: η έκδοση Long Range με το διπλό ντεπόζιτο καυσίμου που αγόρασα είναι επιβεβαιωμένο ότι ήταν περιορισμένη έκδοση μόνο για το 2020. Δεν θα συνεχίσει ως μοντέλο 2021.
Σκοπό έχουν την πώληση των μπροστά ντεπόζιτων στα απλά 701 μοντέλα με κόστος 2000 ευρώ.

Τα παραπάνω μου τα είπε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος που με τα μικροπροβληματάκια που μου έβγαλε το 701 (τώρα όλα καλά) γίναμε "φιλαράκια".
Βασικά ήξερε να πει και παραπάνω αλλά δεν ήθελε, τον είδα που ζοριζόταν και δεν ήθελα να τον πιέσω.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πέρασα το Σάββατο από το μαγαζί που αγόρασα το 701 και το άφησα για να αποθηκευτεί για τον χειμώνα.

Σχετικά με το παραπάνω που ανέβασε ο amyroukai . Έμαθα εγγυημένα:
  • το εργοστάσιο δουλεύει με προσωπικό 50% (λόγω κορόνα σχεδόν συνέχεια το μισό προσωπικό είναι σε άδεια). Άγνωστο πότε θα λειτουργήσουν πάλι με πληρότητα.
  • το Norden 901 (κατηγορία explorer) θα βγεί Δεκέμβρη 2021, άνοιξη 2022 στην καλύτερη των περιπτώσεων θα αρχίσει να κυκλοφορεί. Σουηδία παράδοση μάλλον για Μάϊο-Ιούνιο 2022
  • το 901 (κατηγορία super moto / enduro) θα αργήσει 2-3 χρόνια παραπάνω. Δεν θα καταργήσει το 701, θα είναι με V-twin και θα είναι σε στυλ ΚΤΜ 950 super enduro και super moto.
Άσχετο με το Norden: η έκδοση Long Range με το διπλό ντεπόζιτο καυσίμου που αγόρασα είναι επιβεβαιωμένο ότι ήταν περιορισμένη έκδοση μόνο για το 2020. Δεν θα συνεχίσει ως μοντέλο 2021.
Σκοπό έχουν την πώληση των μπροστά ντεπόζιτων στα απλά 701 μοντέλα με κόστος 2000 ευρώ.

Τα παραπάνω μου τα είπε ο ιδιοκτήτης του καταστήματος που με τα μικροπροβληματάκια που μου έβγαλε το 701 (τώρα όλα καλά) γίναμε "φιλαράκια".
Βασικά ήξερε να πει και παραπάνω αλλά δεν ήθελε, τον είδα που ζοριζόταν και δεν ήθελα να τον πιέσω.
Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες!
Είσαι τυχερός που πρόλαβες και πήρες το LR. Καλά έκανες και δεν τον ζόρισες για παραπάνω πληροφορίες, πιστεύω θα το εκτιμήσει και σε βάθος χρόνου θα χτίσετε σχέσεις εμπιστοσύνης.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το πρωτότυπο ήταν πολλά υποσχόμενο, ελπίζω να μην πάμε σε απογοήτευση. Είναι καιρός που περιμένουμε τι θα μπορούσε να βγάλει από την πρώτη θέση σχεδιαστικά το πιο κ@υλα μηχανάκι που έβγαλε η κατηγορία ποτέ!



 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το πρωτότυπο ήταν πολλά υποσχόμενο, ελπίζω να μην πάμε σε απογοήτευση. Είναι καιρός που περιμένουμε τι θα μπορούσε να βγάλει από την πρώτη θέση σχεδιαστικά το πιο κ@υλα μηχανάκι που έβγαλε η κατηγορία ποτέ!



το συγκεκριμμένο (σ' αυτό το χρώμα δλδ) ελπίζω κάποια στιγμή να το αποκτήσω και ας ποντάρω στην ψυχική μου ηρεμία.... μεγάλη λατρεία!!!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
το συγκεκριμμένο (σ' αυτό το χρώμα δλδ) ελπίζω κάποια στιγμή να το αποκτήσω και ας ποντάρω στην ψυχική μου ηρεμία.... μεγάλη λατρεία!!!!!
Και το τελευταίο 990 dakar σε μπλε είναι κούκλα (και έχει και καλύτερο ψεκασμό).
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Σαν concept ξεκίνησε καύλα και κατέληξε κούλα...
Να δούμε στην πράξη και στην τελική μορφή τι και πως βέβαια, αλλά μια απογοήτευση την έφαγα γιατί το περίμενα πως και πως.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
δε νομιζω να απεχει πολυ απο το προτζεκτ, εκει βεβαια ειχαν διαλεξει και τις καλυτερες γωνιες...

απλα το θεμα ειναι πως απλα θα καταληξουν με ενα μηχανακι σαν τα 950/990 με λιγο πιο γρηγορη γεωμετρια, απλα πιο φτηνιαρικο σε κατασκευη και κοστος...βλ. τρελις στου χαντακ, ν2 μοτερ στου χαντακ...και τιμη φυσικα υψηλοτερη
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Προφίλ είναι ίδιο άφρικα 750, ευτυχώς που τα μηχανικά μέρη είναι από 890 και δεν θα είναι χρεπένιο.
Συμπαθέστατο, αν και χάνει στο μαύρο ματ.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
το παραπάνω σε απλο λινκ
 
Top Bottom