KTM 790 Adventure

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Προσπαθώ να φανταστώ τι θα έγραφαν στα tests αν αυτό το τόσο απλό tip (λίγα εκατοστά μακρύτερο λαμάκι) το είχαν τοποθετήσει από το εργοστάσιο.
''Η μανέτα του συμπλέκτη είναι τόσο μαλακή που μπορείς να οδηγείς όλη μέρα μέσα στη πόλη και να μη νιώθεις τίποτα...''
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Προσπαθώ να φανταστώ τι θα έγραφαν στα tests αν αυτό το τόσο απλό tip (λίγα εκατοστά μακρύτερο λαμάκι) το είχαν τοποθετήσει από το εργοστάσιο.
''Η μανέτα του συμπλέκτη είναι τόσο μαλακή που μπορείς να οδηγείς όλη μέρα μέσα στη πόλη και να μη νιώθεις τίποτα...''
Εγώ προσπαθώ να φανταστώ τι θά γινόταν αν αυτό είχε γίνει στο Τ7...
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Εγώ προσπαθώ να φανταστώ τι θά γινόταν αν αυτό είχε γίνει στο Τ7...
Άχρηστο, συμπλέκτης πάνσκληρος, δεν κάνει για τίποτα, μην το αγοράσετε μήπως?
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Με ρώτησε η σύζυγος, τι δώρο θες για τα Χριστούγεννα?
Ανυπομονώ να τα δοκιμάσω.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Λοιπόν τα δοκίμασες;

Βασικά ήρθε η ώρα για λάστιχα και θα ήθελα τις γνώμες σας!
 

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Λοιπόν τα δοκίμασες;

Βασικά ήρθε η ώρα για λάστιχα και θα ήθελα τις γνώμες σας!
Σε στεγνή άσφαλτο είναι άψογο, σε βρεγμένη μέτριο (όχι χάλια ή επικίνδυνο). Δουλεύει καλά και σε χαμηλές πιέσεις. Εγώ έχω βρει χρυσή τομή το 29 μπροστά 32 πίσω. Σε παραπάνω πιέσεις γίνεται αρκετά σκληρό και άκαμπτο με αποτέλεσμα μεγάλη έκπτωση στην άνεση.

Στο χώμα διστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου!! Ο Χελιώτης που είχε προγραμματιστεί για τις 21-22/05 αναβλήθηκε λόγω ραγισμένου πλευρού (ήθελα και αθλοπαιδίες στα γεράματα τρομάρα μου!).
Ο στόχος τώρα είναι το ADVTROFFY αλλά το βλέπω πολύ δύσκολο λόγω υποχρεώσεων.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αλέξανδρε νομίζω ότι τα αμερικανάκια πλασάρουν το Dunlop ως ποιο χωμάτινο από το Pirelli. Δεν ισχύει λες?
Δεν το γνωρίζω γιατί δεν έχω δοκιμάσει τα dunlop, πάντως τα str είναι απίστευτα στον δρόμο και στο στεγνό χώμα
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Πηγα τις προάλλες να ρωτήσω για λάστιχα και γελάγανε! Υπάρχει τέτοια έλλειψη ρε παίδες; Μου προτείνανε κάτι μάρκες που πρώτη φορά τις άκουσα και δεν τις θυμάμαι κιόλας για να τις ψάξω. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι λάστιχα για δρόμο που είναι με τακούνι και κάνουν και για χώμα;
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Πηγα τις προάλλες να ρωτήσω για λάστιχα και γελάγανε! Υπάρχει τέτοια έλλειψη ρε παίδες; Μου προτείνανε κάτι μάρκες που πρώτη φορά τις άκουσα και δεν τις θυμάμαι κιόλας για να τις ψάξω. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι λάστιχα για δρόμο που είναι με τακούνι και κάνουν και για χώμα;
Δε βρίσκω τπτ αθηνα …60%ον-40οφφ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πηγα τις προάλλες να ρωτήσω για λάστιχα και γελάγανε! Υπάρχει τέτοια έλλειψη ρε παίδες; Μου προτείνανε κάτι μάρκες που πρώτη φορά τις άκουσα και δεν τις θυμάμαι κιόλας για να τις ψάξω. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι λάστιχα για δρόμο που είναι με τακούνι και κάνουν και για χώμα;
Ρώτα για heidenau. Εγώ όταν έψαχνα μόνο αυτή η εταιρεία είχε λάστιχα. Καλή τύχη...
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πηγα τις προάλλες να ρωτήσω για λάστιχα και γελάγανε! Υπάρχει τέτοια έλλειψη ρε παίδες; Μου προτείνανε κάτι μάρκες που πρώτη φορά τις άκουσα και δεν τις θυμάμαι κιόλας για να τις ψάξω. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι λάστιχα για δρόμο που είναι με τακούνι και κάνουν και για χώμα;
Είναι πανευρωπαϊκό το ζήτημα,
κόβιντ & ουκρανία,
έχουν ξεσυντονίσει τις αλυσίδες παραγωγής.
Στο Βέλγιο με λένε πήγαινε Γερμανία για ελαστικά,
στα τηλ που έχω κάνει οι μισοί δίνουν χρόνο παράδοσης μετά τη 15η Ιουλίου και μπλέπουμε ...
... ααα έρχονται και αυξήσεις ...σημαντικές !
/// Β
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Καλησπέρα, πούλησα πρόσφατα έναν βασιλιά των κραδασμών (f800gs) και σκέφτομαι να αγοράσω ένα 790, προς τους ιδιοκτήτες του μοντέλου είναι κάτι που πρέπει να προσέξω? Έχω διαβάσει για κάποια μικρά θεματακια σε ξένα φόρουμ.
Ευχαριστώ
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Καλησπέρα, πούλησα πρόσφατα έναν βασιλιά των κραδασμών (f800gs) και σκέφτομαι να αγοράσω ένα 790, προς τους ιδιοκτήτες του μοντέλου είναι κάτι που πρέπει να προσέξω? Έχω διαβάσει για κάποια μικρά θεματακια σε ξένα φόρουμ.
Ευχαριστώ
προσωπικα μετα απο 16000κμ στα χερια μου και 27600 συνολο δεν ειχα κανενα θεμα, ενα δακρυ απο το εμπρος φρενο σταματησε οταν ο πατερας μου απλα εβγαλε το λαστιχο που εχει κατω απο το καπακι του δοχειου και το ξαναεβαλε προσεκτικα γιατι το ειχαν τσαλακωσει! παρτο το μηχανακι ειναι απολαυση!
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
προσωπικα μετα απο 16000κμ στα χερια μου και 27600 συνολο δεν ειχα κανενα θεμα, ενα δακρυ απο το εμπρος φρενο σταματησε οταν ο πατερας μου απλα εβγαλε το λαστιχο που εχει κατω απο το καπακι του δοχειου και το ξαναεβαλε προσεκτικα γιατι το ειχαν τσαλακωσει! παρτο το μηχανακι ειναι απολαυση!
Φίλε μου ακριβώς αυτό επειδή έχω διαβάσει παντού ότι είναι απόλαυση και παλιότερα είχα 990 νομίζω μόνο κτμ σου δίνει αυτή την αίσθηση. Επίσης μου αρέσει που είναι ελαφρύ και το έχω ψήσει πολύ! Ευχαριστώ για την απάντηση είμαι στο ψάξιμο Ελλάδα ή εξωτερικό
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Και εγω 2 χρονια το εχω κ δε μου εχει βγάλει κατι , εκτος απο μια κομμένη Ντιζα συμπλέκτη κ μια βίδα στο Πύργο που την λάσκαρα κ κόπηκε το κεφαλι της . Ήθελα να βάλω 2 ελάσματα στο λαιμό που αυξάνουν την αντοχη ετσι ωςτε να μην σπάσει η βαση του Πύργου οταν πηγαίνεις πολυ στο χωματόδρομο ..που τελικά δεν πολυ πηγαίνω χώμα (μονο διελεύσεις για να καταλήξω σε καμια παραλια ή σε βουνό κορυφή ) , οποτε τσαμπα τα εβαλα
15.000km εχω κανει οποτε ασφαλή συμπεράσματα δε μπορω να βγάλω πχ για το εαν αντέχει ο συμπλέκτης ή εαν ψωριάζει ο εκκεντροφόροΣ
Μεχρι τώρα ολα καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
21.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και για μένα. Με τα σέρβις του by the book στην ΚΤΜ.
Στα 15.000χλμ μας χαιρέτησε η μπαταρία και αντικαταστάθηκε με λιθίου.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Top Bottom