Suzuki drz400, tips & tricks by Smias

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
a) δεν είναι 18
b) δεν έχει DRZ
c) το οδηγεί χωρίς δίπλωμα
Διαλέχτε...

18 χρονών μέχρι 125cc
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ας ελπισουμε οτι εχει διπλωμα για 125 τουλαχιστον και το drz θα το εχει για το βουνο μονο!!!
 

drz400s

Μέλος
Όνομα
paris
Μοτό
suzuki drz400s 2004
Εχω διπλωμα για 125.σε 3 μηνες γίνεται για εως 33 αλογα αν θυμάμαι καλα.για βουνο το πηρα βασικη χρηση μιας κ δεν θέλω να κυκλοφορω κ πολυ εντος πολης.λιγοτερο για το διπλωμα αλλα περισσοτερο γιατι ειναι πολυ απροσεχτοι οι οδηγοι εδω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εχω διπλωμα για 125.σε 3 μηνες γίνεται για εως 33 αλογα αν θυμάμαι καλα.για βουνο το πηρα βασικη χρηση μιας κ δεν θέλω να κυκλοφορω κ πολυ εντος πολης.λιγοτερο για το διπλωμα αλλα περισσοτερο γιατι ειναι πολυ απροσεχτοι οι οδηγοι εδω
Μπραβο να εισαι υποψιαζμενος παντα
κρανος κλπες ομορφιες εχεις?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Παρη μην τους ακούς με ζηλεύουν γιατι ειμαι νεος ωραίος μοιραίος και με άποψη !!!!!
Άσε που εχω το γρηγορότερο αεροελαιοψυκτο gs που κυκλοφορεί στο πανελλήνιο
114 αλογα και να μουλαρι στον πισω τροχο
Παρη μην τον πιστευεις.
Ενα πρασινο Honda εχει.
 

drz400s

Μέλος
Όνομα
paris
Μοτό
suzuki drz400s 2004
Μπραβο να εισαι υποψιαζμενος παντα
κρανος κλπες ομορφιες εχεις?
Δυστυχως μονο κρανος μασκα.πρεπει να συμπληρώσω το ποσο κ για τα υπόλοιπα μέχρι τελος του μηνα.γιατι κανα δυο βολτες χώμα που εκανα.κ πολυ λάιτ και ενιωθα γυμνος
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
κατσε να δω τι εχω γιατι κατι εχω που δεν χρησιμοποιω να σου τα στειλω
 

drz400s

Μέλος
Όνομα
paris
Μοτό
suzuki drz400s 2004
[quoteix, post: 173902, member: 13"]κατσε να δω τι εχω γιατι κατι εχω που δεν χρησιμοποιω να σου τα στειλω[/quote]
Είσαι παίχτης μεγάλος!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
[quoteix, post: 173902, member: 13"]κατσε να δω τι εχω γιατι κατι εχω που δεν χρησιμοποιω να σου τα στειλω
Για να απαντάς σωστά στο ποστ .....πατάς πρώτα "απαντηση" και μετά γράφεις ότι θέλεις.
Δοκίμασε το...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εχω διπλωμα για 125.σε 3 μηνες γίνεται για εως 33 αλογα αν θυμάμαι καλα.για βουνο το πηρα βασικη χρηση μιας κ δεν θέλω να κυκλοφορω κ πολυ εντος πολης.λιγοτερο για το διπλωμα αλλα περισσοτερο γιατι ειναι πολυ απροσεχτοι οι οδηγοι εδω
Καλο θα ηταν τοτε να το κλειδωσεις το ντιαρζεντ και να το ξανακαβαλησεις οταν θα εχεις το καταλληλο διπλωμα στα χερια σου και να ειναι πλεον και ασφαλισμενο Και χωρις ασφαλεια εισαι ετσι; Σωστα; Γιατι ακομα και μονο για το βουνο να το θελεις πρεπει να κανεις μερικα χλμ και σε δρομους που κυκλοφορουν και αλλοι Ποσο μαλλον που εσυ απ' οτι γραφεις το κυκλοφορεις και στην πολη
Ακομα και αν ειναι παντως ασφαλισμενο με καποιο τροπο το μηχανακι, πιστεψε με καμια ασφαλιστικη δεν θα σε καλυψει οταν γινει η στραβη Και στραβη δεν εννοω μονο καμια λαμαρινα και κανα πλαστικο...

Τελος νομιζω οτι ετσι και αλλιως το Α2 διπλωμα που θα παρεις σε 3 μηνες (αν δεν εισαι 18 αλλα 20 παρα 3 μηνες) και παλι δεν θα σε καλυπτει γιατι μπορει μεν η υποδυναμη του να καλυπτεται απο το εν λογω διπλωμα (29,2KW), αλλα η αναλογια υποδυναμης/κιλων του (132Kg) ειναι πανω απο το οριο που θετει ο νομος (0,2) Ειναι 0,22
Για ψαξτο καλα αυτο, μην σου λεω και μπουρδες, δεν ξερω

Ολα τα παραπανω κατι παραπανω απο φιλικα! ...Σχεδον πατρικα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλο θα ηταν τοτε να το κλειδωσεις το ντιαρζεντ και να το ξανακαβαλησεις οταν θα εχεις το καταλληλο διπλωμα στα χερια σου και να ειναι πλεον και ασφαλισμενο Και χωρις ασφαλεια εισαι ετσι; Σωστα; Γιατι ακομα και μονο για το βουνο να το θελεις πρεπει να κανεις μερικα χλμ και σε δρομους που κυκλοφορουν και αλλοι Ποσο μαλλον που εσυ απ' οτι γραφεις το κυκλοφορεις και στην πολη
Ακομα και αν ειναι παντως ασφαλισμενο με καποιο τροπο το μηχανακι, πιστεψε με καμια ασφαλιστικη δεν θα σε καλυψει οταν γινει η στραβη Και στραβη δεν εννοω μονο καμια λαμαρινα και κανα πλαστικο...

Τελος νομιζω οτι ετσι και αλλιως το Α2 διπλωμα που θα παρεις σε 3 μηνες (αν δεν εισαι 18 αλλα 20 παρα 3 μηνες) και παλι δεν θα σε καλυπτει γιατι μπορει μεν η υποδυναμη του να καλυπτεται απο το εν λογω διπλωμα (29,2KW), αλλα η αναλογια υποδυναμης/κιλων του (132Kg) ειναι πανω απο το οριο που θετει ο νομος (0,2) Ειναι 0,22
Για ψαξτο καλα αυτο, μην σου λεω και μπουρδες, δεν ξερω

Ολα τα παραπανω κατι παραπανω απο φιλικα! ...Σχεδον πατρικα
σωστος κωστα....
η αναλογια ιππου / κιλου....

Δίπλωμα μοτοσυκλέτας – Αρχική χορήγηση.Κατηγορία ΑΜ : Μοτοποδήλατα και ελαφρά τετράκυκλα: Δικαίωμα οδήγησης για δίκυκλα ή τρίκυκλα οχήματα, με μέγιστη, εκ κατασκευής, ταχύτητα 45 km/h, και κινητήρα κυβισμού μέχρι και 50 cm3. Το ελάχιστο όριο ηλικίας για την απόκτησή του είναι το 16ο έτος και ισχύει για 15 έτη.
Ελάχιστα Υποχρεωτικά Μαθήματα: 20 θεωρητικά ΚΟΚ, 10 θεωρητικά ΜΟΤΟ και 14 πρακτικά ΜΟΤΟ .


ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ » Α1 ΑΠΟ 18 ΧΡΟΝΩΝ
Κατηγορία A1: Δικαίωμα οδήγησης για μοτοσικλέτες μέγιστου κυβισμού 125 cm3, μέγιστης ισχύος 11 kW (14,75 hp) και λόγο ισχύος προς βάρος μικρότερο από 0,1 kW/kg, και Μηχανοκίνητα τρίκυκλα, των οποίων η ισχύς δεν υπερβαίνει τα 15 kW (20,12 hp) | (1kw = 1,36 hp). Το ελάχιστο όριο ηλικίας για την απόκτησή του είναι το 18ο έτος και ισχύει για 15 έτη.
Ελάχιστα Υποχρεωτικά Μαθήματα: 20 θεωρητικά ΚΟΚ (αν δεν έχεις άλλο δίπλωμα), 10 θεωρητικά ΜΟΤΟ και 14 πρακτικά ΜΟΤΟ .

ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ » Α2 ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΩΝ
Κατηγορία Α2: Δικαίωμα οδήγησης για: Μοτοσικλέτες μέγιστης ισχύος 35 kW (46,94 hp) και με μέγιστο λόγο ισχύος προς βάρος μικρότερο από 0,2 kW/kg, που δεν προέρχονται από διασκευή άλλης μοτοσικλέτας, ισχύος μεγαλύτερης του διπλάσιου της ισχύος της διασκευασθείσας μοτοσικλέτας. Το ελάχιστο όριο ηλικίας για την απόκτησή του είναι το 20ο έτος και ισχύει για 15 έτη.
Ελάχιστα Υποχρεωτικά Μαθήματα: 20 θεωρητικά ΚΟΚ (αν δεν έχεις άλλο δίπλωμα), 10 θεωρητικά ΜΟΤΟ και 14 πρακτικά ΜΟΤΟ.

ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ » Α ΑΠΟ 24 ΧΡΟΝΩΝ
Κατηγορία Α: Δικαίωμα οδήγησης για: Μοτοσικλέτα οποιασδήποτε ισχύος ή σχέσης ισχύος/βάρους ή κυβισμού και μηχανοκίνητα τρίκυκλα η ισχύς των οποίων υπερβαίνει τα 15 kW (20,12 hp). Το ελάχιστο όριο ηλικίας για την απόκτησή του είναι το 24ο έτος, ή το 22ο έτος μόνο σε περίπτωση που υπάρχει στην κατοχή άδεια οδήγησης της Α2 κατηγορίας για τουλάχιστον δύο ( 2 ) έτη,
και ισχύει για 15 έτη.

Υποχρεωτικά Μαθήματα: 20 θεωρητικά ΚΟΚ (αν δεν έχεις άλλο δίπλωμα), 10 θεωρητικά ΜΟΤΟ και 14 πρακτικά ΜΟΤΟ .



 

drz400s

Μέλος
Όνομα
paris
Μοτό
suzuki drz400s 2004
Επιστρεφω.μετα απο μια εντουραδα σημερα.σχετικα μεγαλη σε σχεση με τις αλλες που εκανα γυρνωντας.μολις εφτανα.καθως πηγα να αλλαξω ταχυτητα το μηχανακι εσβησε.κ εσκασε παλι απ την φορα.κ παλι το ιδια την δεδεύτερη φορα που πηγα να ξαναλλαξω.οταν σταματησα κ εδωσα μια γκαζια μεσα στο γκαραζ παλι εσβησε...μετα δουλευε κανονικα.καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??
 

lalou

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Λαμπρος
Μοτό
R1200GS 08 DRZ400S 01 ZX9R 95 KRIIS115 01
Επιστρεφω.μετα απο μια εντουραδα σημερα.σχετικα μεγαλη σε σχεση με τις αλλες που εκανα γυρνωντας.μολις εφτανα.καθως πηγα να αλλαξω ταχυτητα το μηχανακι εσβησε.κ εσκασε παλι απ την φορα.κ παλι το ιδια την δεδεύτερη φορα που πηγα να ξαναλλαξω.οταν σταματησα κ εδωσα μια γκαζια μεσα στο γκαραζ παλι εσβησε...μετα δουλευε κανονικα.καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??
Μπορει να μην ειναι κατι μη το φοβασε δοκιμασε το και αν δεν παρουσιασει το ιδιο ολα καλα.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Επιστρεφω.μετα απο μια εντουραδα σημερα.σχετικα μεγαλη σε σχεση με τις αλλες που εκανα γυρνωντας.μολις εφτανα.καθως πηγα να αλλαξω ταχυτητα το μηχανακι εσβησε.κ εσκασε παλι απ την φορα.κ παλι το ιδια την δεδεύτερη φορα που πηγα να ξαναλλαξω.οταν σταματησα κ εδωσα μια γκαζια μεσα στο γκαραζ παλι εσβησε...μετα δουλευε κανονικα.καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??
Ψεκαστο η καρπμ?
 

drz400s

Μέλος
Όνομα
paris
Μοτό
suzuki drz400s 2004
Στις αρχες που το χα παρει μου εκανε κατι παρομοιο μολις το χα κανει σερβις κ παλι καλα δεν κινηθηκε πανω απο 200 μετρα.το πηγα στο μαστορα και ειχε φυγει το γραναζι της αντλιας λαδιου και δεν ανεβαζε λάδια.κ εσβησε μολις εκανα αυτα τα μετρα.τωρα δεν ηταν ετσι ακριβως ηταν σαν να μην κρατούσε σταδιακα ρελαντι.μηπως φταιει που τι ζεστανα πολυ απ την βολτα?γτ ειχε ανάψει βεντιλατερ και εβγαζε ζεστη αρκετη
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Καρμπυλατερ.
Επιστρεφω.μετα απο μια εντουραδα σημερα.σχετικα μεγαλη σε σχεση με τις αλλες που εκανα γυρνωντας.μολις εφτανα.καθως πηγα να αλλαξω ταχυτητα το μηχανακι εσβησε.κ εσκασε παλι απ την φορα.κ παλι το ιδια την δεδεύτερη φορα που πηγα να ξαναλλαξω.οταν σταματησα κ εδωσα μια γκαζια μεσα στο γκαραζ παλι εσβησε...μετα δουλευε κανονικα.καμια ιδεα τι μπορει να ειναι??
ΟΚ,συμφωνα με τα συμπτωματα που περιγραφεις υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα(δεν ειμαστε κ μαγοι) λανθασμενου αερα στο ρελαντι σε συνδυασμο με λαθος προπορεια(αβανς),υψηλη θεμοκρασια κανει τα συμπτωματα πιο εντονα ενω σε χαμηλες θερμοκρασιες ελαχιστοποιουνται η και εξαφανιζονται,κοιτα πρωτα αυτα ,για ενα καλο μαστορα απλες ρυθμισεις ειναι
 
Top Bottom