XT660Z Tenere

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
@Μητσάρας
Βρίσκω αυτό που είναι για τα xt660r/x κάτι σαν 300€, στο σάιτ της YSS δεν δίνει κάτι για Tenere αλλά ότι μπαίνει σε xt660 μπαινει και στα δικά μας.
Όπως αντίστοιχα και της Ohlins OHLINS S46DR1 με κωδικο YA054 που ειναι χωρις εξωτερικό δοχειο/pigy pack παιζει στο 550άρικο.


Δε'ναι τίποτα...στην αρχή είναι λίγο δύσκολο ,αλλά θα το χωνέψεις. :D
Ναι κάπως έτσι είναι...

@STF
Τα συγκρίνω όσον αφορά το θέμα αναρτήσεις Στέφανε, δεν είμαι τρελός..!
Στο θέμα αναρτήσεις το drz400 ήταν πολύ σοβαρό, χάλια ήταν μόνο τα πρώτα μοντελα/γενιά('00-02) drz400s, μετά εολα λύθηκαν αλλά και πάλι το αμορτισέρ επισκευάζεται.
Τα καλύτερα βγήκαν το '05 και μετά που είχαν και το USD πιρούνι σε συνδυασμό με ακόμα πιο βελτιωμένο αμορτισέρ, άσε που στο δικό μου είχε γίνει αλλαγή ελατηρίων σε συνδυασμό με λάδια άζωτο revalving και ήμουν πολύ καλομαθημένος...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Εχει δοκιμασει καποιος την εξατμιση της Dominator, S.Steel Round;

Με βαζει σε "σκεψεις" πως ειναι τοσο πιο φθηνη απο αλλες επιλογες (150 euro). Δεν το ειχα σκοπο αλλα βλεποντας την τιμη μου περασε φευγαλεα η ιδεα να αλλαζα στο μελλον την διπλη εξατμιση με μονη aftermarket για να γλυτωσω καποια κιλα (5 κιλα μου φαινονται ρεαλιστικα) και να ελευθερωσω χωρο για μια εργαλειοθηκη στη θεση της 2ης εξατμισης - ομως μηπως επειδη ειναι απο ατσαλι θα ειναι και αυτη βαρια;

https://www.google.gr/search?q=Dominator+Round+S.Steel+Yamaha+XTZ+660+Tenere&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5_OzGxv7VAhWC1xQKHdMADnEQ_AUICigB&biw=1280&bih=918#imgrc=b3RM4MwFs2hd-M:
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Εχει δοκιμασει καποιος την εξατμιση της Dominator, S.Steel Round;

Με βαζει σε "σκεψεις" πως ειναι τοσο πιο φθηνη απο αλλες επιλογες (150 euro). Δεν το ειχα σκοπο αλλα βλεποντας την τιμη μου περασε φευγαλεα η ιδεα να αλλαζα στο μελλον την διπλη εξατμιση με μονη aftermarket για να γλυτωσω καποια κιλα (5 κιλα μου φαινονται ρεαλιστικα) και να ελευθερωσω χωρο για μια εργαλειοθηκη στη θεση της 2ης εξατμισης - ομως μηπως επειδη ειναι απο ατσαλι θα ειναι και αυτη βαρια;

https://www.google.gr/search?q=Dominator Round S.Steel Yamaha XTZ 660 Tenere&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5_OzGxv7VAhWC1xQKHdMADnEQ_AUICigB&biw=1280&bih=918#imgrc=b3RM4MwFs2hd-M:
Και μένα μου έχει περάσει απτό μυαλό και θα τις είχα τσιμπήσει εάν εβγαζε και βερσιον με δυο τελικά όπως στο ΧΤ...
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
@ilikeyourbike χρονια πολλα!! πολυχρονος και με υγεια!!

@Sevax @STF σας ευχαριστώ πολύ!!:D:D:D
και εσεις οτι επιθυμειτε με υγεία!!!!:inlove::inlove::inlove:

Αυτες με τα μεταφορικα βγηκαν 220€ ,πηρα μαζι και ενα σετ για του αδερφου μου το ΧΤ660R αλλιως νομίζω θα βγεί 240€.
Περιεχει 2 τελικα 40cm το διχαλο της σωληνας τα ελατηρια τον σφυκτηρα για την ενωση κατι ροδελες για σιγαστηρα πριν το τελικο και σιγαστηρες "φλογερες" για το τελος του τελικου..
Εχει και 50cm μηκος στρογγυλα και οβαλ..και πρεπει να εχουν 10€ ή 20€ διαφορα..
Τις έχει σε inox καθρέφτη σε αλουμινιο και σε αλουμινιο βαμενο μαυρο οπως τις δικες μου..
Ενας φίλος πηρε ενα σετ με οβαλ 50cm. εχει χρησιμοποιησει το διχαλο και πουλαει τα τελικα..
(Το εκανε πατεντα σε 1200 TENERE και τα εβγαλε τα τελικα και εβαλε την μανισια ξανα γιατι δεν του αρεσε πανω στο δικο του) Γουστα ειναι αυτα...;)
Αν ενδιαφερετε κανεις να τα παρει ας με ενημερωσει.. απλα θα πρεπει να φτιαξει το διχαλο ή να παραγγείλει μόνο το διχαλο απο την HUZAR...
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
@ilikeyourbike χρονια πολλα!! πολυχρονος και με υγεια!!

@Sevax @STF σας ευχαριστώ πολύ!!:D:D:D
και εσεις οτι επιθυμειτε με υγεία!!!!:inlove::inlove::inlove:

Αυτες με τα μεταφορικα βγηκαν 220€ ,πηρα μαζι και ενα σετ για του αδερφου μου το ΧΤ660R αλλιως νομίζω θα βγεί 240€.
Περιεχει 2 τελικα 40cm το διχαλο της σωληνας τα ελατηρια τον σφυκτηρα για την ενωση κατι ροδελες για σιγαστηρα πριν το τελικο και σιγαστηρες "φλογερες" για το τελος του τελικου..
Εχει και 50cm μηκος στρογγυλα και οβαλ..και πρεπει να εχουν 10€ ή 20€ διαφορα..
Τις έχει σε inox καθρέφτη σε αλουμινιο και σε αλουμινιο βαμενο μαυρο οπως τις δικες μου..
Ενας φίλος πηρε ενα σετ με οβαλ 50cm. εχει χρησιμοποιησει το διχαλο και πουλαει τα τελικα..
(Το εκανε πατεντα σε 1200 TENERE και τα εβγαλε τα τελικα και εβαλε την μανισια ξανα γιατι δεν του αρεσε πανω στο δικο του) Γουστα ειναι αυτα...;)
Αν ενδιαφερετε κανεις να τα παρει ας με ενημερωσει.. απλα θα πρεπει να φτιαξει το διχαλο ή να παραγγείλει μόνο το διχαλο απο την HUZAR...
Σε κανα μήνα θα περάσω από Βέροια ...
θα σε ψάξω αν είναι να βρεθούμε να τις ακούσω ... θα με έψηναν ... :friendship:
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Εννοείται ότι θα βρεθούμε... Το τηλ μου είναι στο προφίλ μου..
Θα με πάρεις τηλέφωνο..
Αν μπορείς πάρε με τηλ από την προηγούμενη μέρα για να κανονίσω το πρόγραμμα..
Θα χαρώ να γνωριστούμε από κοντά!!

Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
@ilikeyourbike
Χρόνια σου πολλά ρε φίλε ... !
@ilikeyourbike χρονια πολλα!! πολυχρονος και με υγεια!!
Ευχαριστω πολυ παιδια.. καλες βολτες να εχουμε ολοι μας και να γυρναμε παντα χαρουμενοι στα σπιτια μας..

@Alex660z μηπως εψαξες την διαφορα σε βαρος σε σχεση με τα "μαμα" τελικα;
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Από την κ@υλ@ "ανυπομονησία" για να τις περάσω το ξέχασα.. Πάντως αν θες μπορώ να ζυγισω την μαμά εξάτμιση που την έχω βγαλμένη..

Στάλθηκε από το E5603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Μάλλον πάω για καινούργια μπαταρία ...
Σήμερα που επεσε η θερμοκρασία μου έδωσε την αίσθηση ότι πήρε μπρος πολύ αδύναμα ...
8 χρονάκια έβγαλε η μαμά yuasa...δεν ήταν και άσχημα ...:sneaky:
Το μοντέλο είναι GT9B-4.
Απ ότι είδα η ίδια έχει κανα 70αρι
Τι προτείνει η βοήθεια του κοινού...;
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
@ilikeyourbike θα την ζυγισω απο περιεργια..Εχω μια πλαστιγκα αλλα οχι ακριβίας..

@Sevax εγω θα προτεινα να βαλεις την ιδια που σου εβγαλε και 8 χρονια...
Για να εχεις το κεφάλι σου ησυχο..;)
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
@Sevax εγω θα προτεινα να βαλεις την ιδια που σου εβγαλε και 8 χρονια...
Για να εχεις το κεφάλι σου ησυχο..;)
Για την ίδια , λογικά , θα πάω ...
Έλεγα μήπως υπάρχει κανα μονΔελο πιο βελτιωμένο -ελαφρότερο- καλύτερο κάπου ....
 
Top Bottom