Yamaha T7 Tenere

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γιατι, οι λαιμοι δεν αλλαζουνε? Παντως αφου δε σου αρεσει το Aprilia, τι το συζητας? Απο ερωτα να την παρεις, οχι με προξενιο... :friendship:
Εγώ νομίζω πως αξίζει το κόπο να ερωτευτεί ένα 790/890.... γιατί όχι και ένα Norden 901. Υπάρχουν τόσες επιλογές εκεί έξω να δει.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Γιατι, οι λαιμοι δεν αλλαζουνε? Παντως αφου δε σου αρεσει το Aprilia, τι το συζητας? Απο ερωτα να την παρεις, οχι με προξενιο... :friendship:
Καλα ναι αλλαζουνε αλλα δε ψινομαι να ραβω κ να ξυλωνω καθε 3+λιγο.
Λιγο πριν τα 39 λιγο δυσκολο για ερωτες!!!
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Φιλαράκι εγώ είμαι πολύ χαρούμενος που δε θα πάρεις Yamaha να 'ξες. Παλιο-εταιρεία...

:friendship:

-

-

-

Υ.Γ.: Αν όμως πάρεις πάρα ταύτα... υπάρχει και αυτό το θέμα και εκεί τα παιδιά είναι πολύ πρόθυμα θα σε βοηθήσουν να βρεις λύσεις.
Ναι δε θα παρω...ειναι σχεδον σιγουρο.
Κριμα.
Το θρετ που μεστειλες ανοιξε 20 Δεκεμβριου του 20' κ εχει 46 καρτελες.
Αν υποθεσουμε οι μισες ναναι με προβληματα,για να μη πω το 1/3, τοτε καλα παει..!!
Αν υπηρχε μεγαλυτερο κοινο με Tuareg κ ανεβαινε παρομοιο θρετ ,ποσες καρτελες λες να ανοιγανε????
Ειμαι προκατηλημενος το ξερω..!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι δε θα παρω...ειναι σχεδον σιγουρο.
Κριμα.
Το θρετ που μεστειλες ανοιξε 20 Δεκεμβριου του 20' κ εχει 46 καρτελες.
Αν υποθεσουμε οι μισες ναναι με προβληματα,για να μη πω το 1/3, τοτε καλα παει..!!
Αν υπηρχε μεγαλυτερο κοινο με Tuareg κ ανεβαινε παρομοιο θρετ ,ποσες καρτελες λες να ανοιγανε????
Ειμαι προκατηλημενος το ξερω..!
Τις τελευταίες σελίδες θα διαβάσεις όπου αρχίζει και γίνεται η αναφορά για το 790 που "πρόκειται" να έρθει. Και από εκεί θα το πιάσεις για να παρακολουθήσεις τις εξελίξεις ή τυχόν πράγματα που θα μπορούσαν να είναι συγκρινόμενες με τις παλιότερες εκδόσεις. Κάποιοι λένε ότι ο καινούριος κινητήρας του 790 δεν είναι ακριβώς ίδιος με τον παλαιότερο. Θα δείξει.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Γιατι ρε Yamaha μου τοκανες αυτο?
Γιατι?????????????????????????????
Γιατι εκανες το Τ7 με προσεγγιση 90% enduro κ 10% adventure...???
Εμεις οι πρωιν tenerades του xt660z τι θα κανουμε???
Δλδ θα καταστραφουμε τελειως??
Στο δρομο θα μεινουμε???
Δλδ να παρουμε οτιδηποτε αλλο ,κ οποτε βολταρουμε, το μυαλο μας ναναι σε σενα???

Ψιτ ,παιδι....ενα μπουκαλι σιβας κ πες του να βαλει Τερλεγκα..τα ρεστα δικα σου...
Για να σου γλιτώσω χρόνο, ουσκι και τα αυτιά σου από τον Τερλέγκα θα σου πώ που κατέλειξα εγώ που πήρα τον ίδιο δρόμο (σχεδόν): Bandit 1250 . Για σένα που σε του όρθιου xtz1200.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Για να σου γλιτώσω χρόνο, ουσκι και τα αυτιά σου από τον Τερλέγκα θα σου πώ που κατέλειξα εγώ που πήρα τον ίδιο δρόμο (σχεδόν): Bandit 1250 . Για σένα που σε του όρθιου xtz1200.
Οοοχι ακομα πανω απο 800/900 κυβικα οριακα.
Θελω ακομα λιγα χωματινα παιχνιδια με ταχυτητα ευελικτα αλλα κ ανεση στην ασφαλτο.
Μετα απο 5-6 χρονια ισως...
Αν δε παω σε κανενα στυλ kawa w800 τοτε...
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Γιατι ρε Yamaha μου τοκανες αυτο?
Γιατι?????????????????????????????
Γιατι εκανες το Τ7 με προσεγγιση 90% enduro κ 10% adventure...???
Εμεις οι πρωιν tenerades του xt660z τι θα κανουμε???
Δλδ θα καταστραφουμε τελειως??
Στο δρομο θα μεινουμε???
Δλδ να παρουμε οτιδηποτε αλλο ,κ οποτε βολταρουμε, το μυαλο μας ναναι σε σενα???

Ψιτ ,παιδι....ενα μπουκαλι σιβας κ πες του να βαλει Τερλεγκα..τα ρεστα δικα σου...
Αστα να πανε κι εγω σε διλημμα ειμαι... icon blue η tech camo ? (Μαυρο θελω ,αλλα δεν εχουνε)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για να αποκτήσουμε όλοι μιά εικόνα του ζητούμενου. Όπως τον είδα στην φωτό κάθεται πίσω στο κάθισμα και...


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και δες πόσο διαφορά κάνει αν δεν βάλεις τον κώλο στην θέση του συνεπιβάτη, αλλά στου οδηγού.

Χωρίς καθόλου rise και pullback η κλίση σώματος είναι...4 μοίρες, καμία σχέση με το "προσκυνητής στην Τήνο" που διαβάζουμε. Καλά, όσοι το έχουν οδηγήσει ξέρουν, για τους άλλους λέω.

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
προτείνω και το ιστορικό βίντεο με τον τύπο από τα παρατράγουδα "ΑΧ ΚΟΥΛΑ" που κάνει 100% ίδιο ξέσπασμα με τον μαλλιά όταν γράφει για το Τ7.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Και δες πόσο διαφορά κάνει αν δεν βάλεις τον κώλο στην θέση του συνεπιβάτη, αλλά στου οδηγού.

Χωρίς καθόλου rise και pullback η κλίση σώματος είναι...4 μοίρες, καμία σχέση με το "προσκυνητής στην Τήνο" που διαβάζουμε. Καλά, όσοι το έχουν οδηγήσει ξέρουν, για τους άλλους λέω.

Ανεβασα φωτο με μενα πανω στη μηχανη...
Το ξερω το σαιτ καιρο τωρα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανεβασα φωτο με μενα πανω στη μηχανη...
Το ξερω το σαιτ καιρο τωρα...
και επειδή όλοι είδαμε την φωτογραφία, σχολίασα πάνω σε αυτό που είδαμε.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
και επειδή όλοι είδαμε την φωτογραφία, σχολίασα πάνω σε αυτό που είδαμε.
Σε λιγες μερες θα παω να δω το tuareg.
Ας ελπισω να το βολταρω κιολας..
10 λεπτακια απο κει ειναι κ η yamaha..
Θα παω να το δωξανα το τ7 με τη στανταρ σελα που τοχουν εκει κ θα καταλαβω..ετσι για βολτα..
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Και δες πόσο διαφορά κάνει αν δεν βάλεις τον κώλο στην θέση του συνεπιβάτη, αλλά στου οδηγού.

Χωρίς καθόλου rise και pullback η κλίση σώματος είναι...4 μοίρες, καμία σχέση με το "προσκυνητής στην Τήνο" που διαβάζουμε. Καλά, όσοι το έχουν οδηγήσει ξέρουν, για τους άλλους λέω.

Γιατι δε βρισκω το t7 πλακα πλακα...
Μπηκα ξανα μετα απο τοοοσο καιρο αλλα δε το βρισκω
 
Top Bottom