Yamaha T7 Tenere

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σουίτ Τζίζας σόου μέρσι, ο ίδιος τύπος που χτυπιόταν υστερικά στα πατώματα για την έλλειψη όγκου μπροστά του όταν κάθεται στην σέλα, τώρα ορέγεται μίνιμαλ φαναράκι έιτις με μπικινάκι.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Σουίτ Τζίζας σόου μέρσι, ο ίδιος τύπος που χτυπιόταν υστερικά στα πατώματα για την έλλειψη όγκου μπροστά του όταν κάθεται στην σέλα, τώρα ορέγεται μίνιμαλ φαναράκι έιτις με μπικινάκι.
απλα το παρουσιασα.. προσωπικα δε μαρεσει..
το κανα πασα στο φορουμ για να το δουνε αλλοι..
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
αλλη μια πληροφορια που εψαχνα για να δω τι παιζει με τις διαστασεις στα τιμονια που κυκλοφορουνε..
πχ αυτο που το βιντεο που ειχα ποσταρει με το Pro taper Adventure evo τιμονι
ειναι εντονα στριμενο προς τα μεσα στους καρπους
κ σε καποιους δεν αρεσει οπως κ σε μενα, προτιμω πιο flat.
δλδ το sweep του ειναι 81mm ,σε σχεση με το μαμα στο τενερε που ειναι μολις 52mm.
Τεσπα , οι διαστασεις μαμα τιμονιου στο τενερε ειναι για να ξερετε και να συγκρινεται κ σεις ,αυτες :

Stock Bars:
Width - A = 780 mm
Height - B = 79 mm
Rise - C = 56-58 mm
Clamp Area - D = 157 mm
Sweep - E = 52 mm
Control Area - F = 226 mm
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
και γ@μω τις σελιδες για οποιους θελουν rox αποστατες για πολλες μηχανες
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν θα το πιστέψετε...
Ο Ριμαν είναι πάνω κάτω στο ύψος που συζητάμε τόσες μέρες... Πόσο άβολα φαίνεται να κάθεται; :p




Σημερινό βίντεο
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Πόσο ύψος έχει ο Rieman;


ibar το σκέφτομαι καιρό αυτό που λες... τελικά αποφάσισα να μην βάλω σιδεριά που λες και εσύ!
Είχα είναι η αλήθεια! Έχει βγει αυτή τη στιγμή αφού έκανε μια κάποια δουλειά, χωρίς να σωθεί το πλαϊνό πλαστικό βέβαια!

Έχω κολλήσει στο τι ποδιά... (πρέπει να είναι συμβατή με το διπλό σταντ της SW-Motech)!
Δικό σας...:secret::thumbsdown::secret:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πόσο ύψος έχει ο Rieman;


ibar το σκέφτομαι καιρό αυτό που λες... τελικά αποφάσισα να μην βάλω σιδεριά που λες και εσύ!
Είχα είναι η αλήθεια! Έχει βγει αυτή τη στιγμή αφού έκανε μια κάποια δουλειά, χωρίς να σωθεί το πλαϊνό πλαστικό βέβαια!

Έχω κολλήσει στο τι ποδιά... (πρέπει να είναι συμβατή με το διπλό σταντ της SW-Motech)!
Δικό σας...:secret::thumbsdown::secret:
Μετά το domi το χάος ,μετά το domi το τίποτα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
εντωμεταξύ ολοι βαζουν μια ποδιά...εδω φουλ στις σιδεριές...
είδα ενα tiger 900 rally μέσα στην λάσπη και αυτό μόνο μια ποδιά
Έχει μαλλιάσει (ωχ, με μελετάει ο mallias) η γλώσσα μου με αυτό, χρόοοοοοονια... και σε κάποια Tenere όπως ήταν το μονοκύλινδρο ήταν εντελώς περιττά γιατί είχε από το εργοστάσιο προστασίες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν θα το πιστέψετε...
Ο Ριμαν είναι πάνω κάτω στο ύψος που συζητάμε τόσες μέρες... Πόσο άβολα φαίνεται να κάθεται; :p




Σημερινό βίντεο
Ναι αλλά κοίτα λίγο... λαμπάδα το κορμί! Κάτι έχει κάνει... δε μπορεί...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι αλλά κοίτα λίγο... λαμπάδα το κορμί! Κάτι έχει κάνει... δε μπορεί...
Πήρε πόζα...:secret:
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Δεν θα το πιστέψετε...
Ο Ριμαν είναι πάνω κάτω στο ύψος που συζητάμε τόσες μέρες... Πόσο άβολα φαίνεται να κάθεται; :p




Σημερινό βίντεο
Αυτος ειναι μισος απο μενα.. ,
μη πω το 1/3,
καθεται, χωραει δηλαδη , ανετα κ ποιο μπροστα.
για τον Adam Riemann δε λες??
ναι ναι ,αυτον το χορτοφαγο !!
που Κυριακες με το σοι του τρωνε τραχανά !!!
Αμα ειναι γιορτες ,χτυπανε κ κανενα αβοκαντο !!!
Τι με νοιαζει εμενα ,η καποιον αλλον, το πως καθεται αυτος ??
θα πεσει rox 5 ποντων που θα πάει σύννεφο ,
κ θα στειλω φωτο στο Ριμανακι στην Αυστραλια με τιτλο
[the Greek way]
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει μαλλιάσει (ωχ, με μελετάει ο mallias) η γλώσσα μου με αυτό, χρόοοοοοονια... και σε κάποια Tenere όπως ήταν το μονοκύλινδρο ήταν εντελώς περιττά γιατί είχε από το εργοστάσιο προστασίες.
Το ζήτημα, όπως λένε οι περισσότεροι, είναι... Πόσο "καθαρό" το θες. Αν θες το χώμα αλλά δεν θες να αλλάξεις πλαστικά δεν έχει και πολλές επιλογές.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Πόσο ύψος έχει ο Rieman;


ibar το σκέφτομαι καιρό αυτό που λες... τελικά αποφάσισα να μην βάλω σιδεριά που λες και εσύ!
Είχα είναι η αλήθεια! Έχει βγει αυτή τη στιγμή αφού έκανε μια κάποια δουλειά, χωρίς να σωθεί το πλαϊνό πλαστικό βέβαια!

Έχω κολλήσει στο τι ποδιά... (πρέπει να είναι συμβατή με το διπλό σταντ της SW-Motech)!
Δικό σας...:secret::thumbsdown::secret:
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάποια που να έχει πρόσθετη βάση που μπαίνει πάνω στις υποδοχές του τενερε. Εγώ έβαλα sw motech και έχει 3 ράγες που πάνω βιδώνει η ποδιά οπότε δεν ταλαιπωρείς τις μαμισιες υποδοχές που είναι πάνω στο πλαίσιο...Αν δεν υπήρχε θέμα κόστους θα έβαζα GP mucci βέβαια.
.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Ποδιά advspec 180 ευρώ με τα μεταφορικά. Είναι σούπερ.
Χωρίς κάγκελα είμαι. Ο βασιλιάς της τούμπας μιλάμε. Βρίσκει μόνο τιμόνι, πετάλια και μαρσπιέδες όποτε έχω πέσει. Αλλά και να σπάσουν τα πλαστικά είναι πιο φτηνά από τα κάγκελα. Τώρα αν χτυπήσει τόσο πολύ που βρει τεπόζιτο ή ψυγείο... και με κάγκελα πιστεύω μπορεί να γίνει.
Ένα σετ προστατευτικά κινητήρα πλαστικά θα βάλω στο μέλλον όμως.
 
Top Bottom