Yamaha T7 Tenere

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Τα εχουμε ξαναπει ο Bezzi ειναι ενας σχεδιαστικος φαφλατας με πληρη αγνοια μηχανολογιας,πιο πιθανο θεωρω να υλοποιηθουν μοτο-σχεδια του Ερντογαν παρα του Bezzi.
Επιμενει να μας παρουσιαζει διαιρουμενο υποπλαισιο(φωτοκοπια απτο Τ7 προτοτυπο του 2017),μας δειχνει μονο δισκοφρενο και αλλα πολλα αλλοπροσαλλα που δεν δενουν.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τα εχουμε ξαναπει ο Bezzi ειναι ενας σχεδιαστικος φαφλατας με πληρη αγνοια μηχανολογιας,πιο πιθανο θεωρω να υλοποιηθουν μοτο-σχεδια του Ερντογαν παρα του Bezzi.
Επιμενει να μας παρουσιαζει διαιρουμενο υποπλαισιο(φωτοκοπια απτο Τ7 προτοτυπο του 2017),μας δειχνει μονο δισκοφρενο και αλλα πολλα αλλοπροσαλλα που δεν δενουν.
Kαι η αλυσιδα με αυτη τη γωνια ψαλιδιου με φαινεται οτι πριονιζει 100% το ψαλιδι...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ ήμουνα, ανεβηκά για καφέ στο απόγευμα
Σκέφτηκα να σταματήσουμε να δούμε τον ιδιοκτήτη αλλά είχε λίγο γκρίνια η μικρή και έμεινα με την όρεξη.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έρχεται adv?


 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
"Θα δούμε τη Yamaha να παρουσιάζει νέα έκδοση του Tenere, με περισσότερα καλούδια από τα εργοστασιακά αξεσουάρ του Rally, και επιτέλους με μεγαλύτερο ρεζερβουάρ;"

Κορεκτ μι ιφ αϊμ ρονγκ, αλλα αυτοι δεν υποτιθεται οτι ειναι οι λογοι που το Τ7 ειναι το καλυτεροτεροτεροτερο αντβε μηχανακι εβα; Η απουσία ηλεκτρονικων και το μικρο βαρος;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
E, όχι για όλο τον κόσμο. Ακόμα και σε αυτό το φόρουμ έχει γραφτεί ότι είναι υπερβολικά "γυμνό" από εξοπλισμό.
Ρεαλιστικά, τα ηλεκτρονικά και το έξτρα καύσιμο θα το φτάσουν κιλά 790R που πάλι δεν είναι πολλά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν λεω για τον κοσμο, ο κοσμος καλα κανει και εχει διαφορετικα γουστα.

Για τους δημοσιογραφους/ριβιουερς λεω.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιατί ξέρουν αυτοί τι θέλουν; Πόσα χρόνια ζητάει η αγορά ένα Τ700, βγήκε, ΑΑΑΑΑΑΑ με LCD oθόνη από Donkey Kong που κουνιέται και με απλό ABS, είναι επτά χρόνια πίσω από τον ανταγωνιΖμό και αν δείτε στο σλόου-μόου βίντιου πλέει κιόλας, μπάζο, next, δείτε πόσο γ@μ@το ADV μηχανάκι είναι το 850....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
ΟΚ, υπάρχει στη μέση η προώθηση αλλά δε βρήκα κάτι μεμπτό, θα έλεγα πως μου άρεσαν κάποια από αυτά που ανέφερε ο Χελιώτης.

 
Τελευταία επεξεργασία:

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλά και χρήσιμα όλα όσα αναφέρει στο βίντεο ο Χελιωτης δεν λέω,αλλά υπάρχουν αναβάτες πού ζυγίζουν 63 κιλά;Το προνόμιο αυτό το έχω απωλέσει κάπου στα 18 μου χρόνια. Εντυπωσιακό!
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Καλά και χρήσιμα όλα όσα αναφέρει στο βίντεο ο Χελιωτης δεν λέω,αλλά υπάρχουν αναβάτες πού ζυγίζουν 63 κιλά;Το προνόμιο αυτό το έχω απωλέσει κάπου στα 18 μου χρόνια. Εντυπωσιακό!
Τρίτη δημοτικού.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλά και χρήσιμα όλα όσα αναφέρει στο βίντεο ο Χελιωτης δεν λέω,αλλά υπάρχουν αναβάτες πού ζυγίζουν 63 κιλά;Το προνόμιο αυτό το έχω απωλέσει κάπου στα 18 μου χρόνια. Εντυπωσιακό!
Τρίτη δημοτικού.
Αν κατάλαβα καλά αυτή είναι μηχανή που έδινε η Yamaha στα περιοδικά και τώρα την αγόρασε φίλος του blogger, ο οποίος προφανώς θα είναι τσιλιβίθρα.

Το θέμα είναι πως με την ευκολία της υδραυλικής προφόρτισης για αναβάτες μέχρι 80-85 κιλά μαζί με αποσκευές σε On-Offάδες μια χαρά θα δουλεύει η ανάρτηση. Αυτό πια με τις σούπερ-ντούπερ αναρτήσεις παρά έχει γίνει και εμπεριέχει και λίγο στοιχεία μόδας. Πρέπει να μάθουμε να προσαρμοζόμαστε και εμείς στις δυνατότητες των μοτοσυκλετών και των αναρτήσεων τους και να μάθουμε να δουλεύουμε το σώμα μας αναλόγως συνθηκών. Για μένα το ιδανικό σενάριο είναι να μπορείς να φέρεις το SAG, και αν δε μπορείς με μικρές αποκλίσεις δεν είναι δα και τόσο μεγάλο το πρόβλημα, εκτός αν κανείς κυνηγάει τους χρόνους. Τώρα στη ζώνη των 100 κιλών παίρνεις ένα ελατήριο όταν μπορέσεις και όλα καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Πολυ ωραιο βιντεο με πραγματακια πρακτικα που δεν ξεραμε οτι γινονται. Τελευταια εχει αρχισει και μαρεσει
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
................................. Τώρα στη ζώνη των 100 κιλών παίρνεις ένα ελατήριο όταν μπορέσεις και όλα καλά.
Ποια ζωνη των 100 κιλων;;; Εδω, εχουμε μπει χρονια τωρα στη ¨ζωνη του λυκόφωτος¨ :muted:!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh::laugh::laugh:

 
Top Bottom