Κινητό κατάλληλο και για μοτο

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
παντα θα υπαρχει μια μικρη μεριδα καταναλωτων που θα εχει προβληματα, σε ολες τις περιπτωσεις που εχουν αγορασει ... οτι και να ειναι αυτο. Σε αυτο το μικρο ποσοστο απο αυτες τις δυσκολες καταστασεις, η λογικη λεει πως δεν εγινε για Χ λογους ερευνα αγορας / δοκιμες. Κατι θα διαβασαν, κατι θα τους ειπαν και μετα την αγορα δεν εμειναν ικανοποιημενοι. Η μονη λυση ειναι να πρεπει να ψαξουν για νεα αγορα προιοντος. Οτι και να βρει αργοτερα θα πρεπει να γνωριζει και αυτο θα εχει θετικα και αρνητικα στην χρηση απο αυτον τον καταναλωτη, Προιον που να καλυπτει 100% εναν καταναλωτη δεν υπαρχει, ειδικα οταν εχουν τοσο εξιδικευμενες απαιτησεις. Ακομα χειροτερα να θελουν με ελαχιστα καταστορικα να εχουν super επιδοσεις σε specs που δεν ειναι λογικο κατι τετοιο. Η πλειοψηφια δεν εχει τετοια θεματα. Γιατι αν ειχαν, οι εταιρειες δεν θα πουλαγαν αυτο που εκεινοι αγορασαν. Αν ποτε στο μελλον, υπαρξουν εταιρειες που παραγουν προιοντα "κατα παραγγελια", τοτε θα εχουν ελπιδα.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
να συμπληρωσω το κειμενο του προηγουμενου ποστ με το εξης. Ειναι θεμα λιγων ετων, οτι ολα τα οχηματα απο 5.000€ και πανω να διαθετουν πληρη ψηφιακη οθονη και εντος αυτης θα υπαρχει πλοηγηση. Ειτε αυτονομη ή μεσα απο την συμμετοχη του smartphone που ολοι εχουν σημερα. Ειναι κατι που εχει ξεκινησει απο τα οχηματα πανω απο 20.000€ και σιγα σιγα σημερα το βλεπουμε και κατω απο τα 9.000€

προσθηκη φωτο απο CFmoto 800NK

 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Χθες παρέλαβα μια κινέζικη αδιάβροχη θήκη για το κινητό.
Την δοκίμασα με βύθιση στο νερό για 10 λεπτά και δεν είχε πρόβλημα.
Η ασύρματη φόρτιση στην μηχανή δουλεύει.
Το τηλέφωνο το χειρίζομαι μια χαρά εκτός που δεν μπορώ να τραβήξω να ανοίξει το μενού που κρύβεται στο πάνω μέρος της οθόνης.
Λίγο έχουν χειροτερέψει οι αντανακλάσεις στην οθόνη στο φως της ημέρας.
Εκτός από αδιάβροχο, το χοντρό λάστιχο περιμετρικά θα δώσει καλή προστασία στα χτυπήματα.
Η λαστιχένια θήκη πιθανόν να μειώνει και τους κραδασμούς που περνάνε στο κινητό.
Η θήκη για το κινητό μου S20+ ζυγίζει 55 γραμμάρια.

 
Τελευταία επεξεργασία:

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Χθες παρέλαβα μια κινέζικη αδιάβροχη θήκη για το κινητό.
εγω θα αγοραζα προιοντα της otterbox. Μπορει στα μαθηματικα να εχουμε αυξηση τιμης 400-500%, ομως οι τιμες ειναι γυρω στο πενηνταρικο. Ετσι θα ειχα μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στο τελικο αποτελεσμα, ειδικα σε προιοντα smartphones που εχουν τιμες τοσο ακριβες.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Έχει πάρει καποιος καμία αξιόλογη εξωτερική οθόνη με CarPlay ή android car ;
Το βλέπω σαν μια λύση για να αποφύγω το κινητό … στο προηγούμενο η κάμερα τα έπαιξε και στο τωρινό , ενώ έχω πάρει βάση που απορροφά τους κραδασμούς , το φοβάμαι λίγο …

Έχω βρει κάτι Ντιπιστ προϊόντα με σύντομη αναζητηση .


 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Κατάφερα και σύνδεσα δυο κινητά στο Cardo Edge. Το καινούριο να το έχω πάνω μου και το παλιό στο τιμόνι για πλοήγηση. Έχω quadlock με vibration και ασύρματη φόρτιση. Επίσης για το παλιό τηλέφωνο είχα πάρει και ένα weather resistant poncho. Ανυπομονώ να τα δοκιμάσω.

* επίσης δεν ήταν τίποτα δύσκολο, απλά έπρεπε να διαβάσω τις οδηγίες :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
RTFM...νόμος
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχει πάρει καποιος καμία αξιόλογη εξωτερική οθόνη με CarPlay ή android car ;
Το βλέπω σαν μια λύση για να αποφύγω το κινητό … στο προηγούμενο η κάμερα τα έπαιξε και στο τωρινό , ενώ έχω πάρει βάση που απορροφά τους κραδασμούς , το φοβάμαι λίγο …

Έχω βρει κάτι Ντιπιστ προϊόντα με σύντομη αναζητηση .


Ενδιαφέρον φαίνεται αυτό...
Έχει και ο Αλης σε πιο χαμηλές τιμές...
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Ενδιαφέρον φαίνεται αυτό...
Έχει και ο Αλης σε πιο χαμηλές τιμές...
Τα έχω εντοπίσει …
πρέπει να είναι και ίδιες συσκευές …
δεν ξέρω αν είναι bstock μόνο ..
ένα μειονέκτημα που σκέφτομαι ισως να είναι η αυτονομία του κινητού …
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Και παίζει και αυτό που δίνει και dashboard κάμερες και αισθητήρες για τα ελαστικά

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €114.74 22% Off | 5" Motorcycle GPS Navigation&Recorder TPMS 3in1 Wireless CarPlay&Android Auto Portable Touch Outdoor IPSX7 Waterproof Navigator
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Αν έβλεπα αρκετές καλές κριτικές λογικά θα τι χτύπαγα … προς το παρόν κιοτευω :fly:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα έχω εντοπίσει …
πρέπει να είναι και ίδιες συσκευές …
δεν ξέρω αν είναι bstock μόνο ..
ένα μειονέκτημα που σκέφτομαι ισως να είναι η αυτονομία του κινητού …
Το κινητό στην πρίζα του και η συσκευή στη δικιά της παροχή.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Παιδιά καληςπερα , εχει κανει κανένας έρευνα για οικονομικό κινητο κ βάση κινητου στο τιμόνι, για να πάρουμε τωρα , που η Black Friday πλησιάζει ;
Να διαβάζει τους χάρτες Gpx ψάχνω κ να μη κολλάει , ή να ζεσταίνεται αρα προφανώς καποια Android συσκευη ψάχνω μεχρι 200 με 250 ευρω , ταβάνι … ας χαλάσει κ η κάμερα του , απλα το θελω να μη κολλάει στη πλοήγηση …


Εχω μια βάση SP CONNECT , κ βάζω το iPhone , σε ασφάλτινες εκδρομές , σε χώμα ομως σπάνια το τοποθετώ και μονο εαν χαθώ , κ ειμαι μόνος μου, διοτι σε 2 γνωστούς μου , τους χάλασε η κάμερα απο τους κραδασμούς


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παιδιά καληςπερα , εχει κανει κανένας έρευνα για οικονομικό κινητο κ βάση κινητου στο τιμόνι, για να πάρουμε τωρα , που η Black Friday πλησιάζει ;
Να διαβάζει τους χάρτες Gpx ψάχνω κ να μη κολλάει , ή να ζεσταίνεται αρα προφανώς καποια Android συσκευη ψάχνω μεχρι 200 με 250 ευρω , ταβάνι … ας χαλάσει κ η κάμερα του , απλα το θελω να μη κολλάει στη πλοήγηση …


Εχω μια βάση SP CONNECT , κ βάζω το iPhone , σε ασφάλτινες εκδρομές , σε χώμα ομως σπάνια το τοποθετώ και μονο εαν χαθώ , κ ειμαι μόνος μου, διοτι σε 2 γνωστούς μου , τους χάλασε η κάμερα απο τους κραδασμούς


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρίξε μια ματιά εδώ.
Υπάρχουν καλές προσφορές σε κινητά αυτού του είδους στο κινεζικό site Banggood Ελληνικά Mobile: Παγκόσμιο κορυφαίο ηλεκτρονικό κατάστημα για συσκευές και μόδα
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ρίξε μια ματιά εδώ.
Υπάρχουν καλές προσφορές σε κινητά αυτού του είδους στο κινεζικό site Banggood Ελληνικά Mobile: Παγκόσμιο κορυφαίο ηλεκτρονικό κατάστημα για συσκευές και μόδα
Ευχαριστώ
Βρήκα κ αυτο ψάχνοντας , θα το παρακολουθώ μήμπως πεσει η τιμη του , ειναι αδιάβροχο κ το διαφημίζουν για ανθεκτικό



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Παιδιά καληςπερα , εχει κανει κανένας έρευνα για οικονομικό κινητο κ βάση κινητου στο τιμόνι, για να πάρουμε τωρα , που η Black Friday πλησιάζει ;
Να διαβάζει τους χάρτες Gpx ψάχνω κ να μη κολλάει , ή να ζεσταίνεται αρα προφανώς καποια Android συσκευη ψάχνω μεχρι 200 με 250 ευρω , ταβάνι … ας χαλάσει κ η κάμερα του , απλα το θελω να μη κολλάει στη πλοήγηση …


Εχω μια βάση SP CONNECT , κ βάζω το iPhone , σε ασφάλτινες εκδρομές , σε χώμα ομως σπάνια το τοποθετώ και μονο εαν χαθώ , κ ειμαι μόνος μου, διοτι σε 2 γνωστούς μου , τους χάλασε η κάμερα απο τους κραδασμούς


Sent from my iPhone using Tapatalk
[262,14€ 13% OFF]Ulefone Armor 24 Versatile Light 64MP Dual Camera 64MP Night Vision 22000mAh 24GB 256GB Helio G96 NFC 6.78 inch 120Hz Android 13 66W Fast Charge IP68 IP69K Waterproof 4G Rugged Smartphone Mobile Phones from Phones & Telecommunications on banggood
 
Top Bottom