Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αυτό διαπιστώνεται και με την οδήγηση, πατώντας αναλόγως τα φρένα, επίσης γυρνώντας το κλειδί ανάβουν και τα διαγνωστικά λαμπάκια (όπως και του abs). Αν υπάρχει πρόβλημα συνεχίζει να αναβοσβηνει.Αν δεν ανάβει το λαμπάκι abs με το γύρισμα του κλειδιού τότε ή έχει καει το ανάλογο λαμπάκι στο κοντέρ(αλλάζει εύκολα), ή έχει αφαιρεθεί εσκεμμένα για να μην κινήσει το ενδιαφέρον σε περίπτωση που παραμείνει να αναβοσβηνει.
Έχεις δίκιο.
Το αβς τώρα θα είναι ενεργοποιημένο,ο διακόπτης είναι για να απενεργοποιείται.
Κόλλημα.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μόνο εμένα μου βρωμάει η δουλειά;
Θα είχε φάει Χ από την αρχή .
Και μην μιλάμε για λ7,γιατί το φθηνό είναι πάντα ακριβό .
Και το βασικότερο ,ο χρόνος είναι χρήμα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
...... αλλά ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έχει αφαιρέσει τον διακόπτη για αβς και θερμαινόμενα γιατί δεν τα ήθελε λέει.
Ο νυν ιδιοκτήτης λέει πως έτσι το πήρε και δεν ξέρει αν όντως δουλεύει η όχι , πάντως ότι έχει το διακόπτη και η καλωδίωση υπάρχει.
Και άντε, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα αφαίρεσε γιατί δεν τα ήθελε!!!!
Ο νυν, απ'τη στιγμή που είχε το διακόπτη και την καλωδίωση, δεν ήθελε να τα βάλει; Δεν είχε την περιέργεια να δει αν δουλεύουν;;;;
Περίεργα πράματα!!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Και άντε, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα αφαίρεσε γιατί δεν τα ήθελε!!!!
Ο νυν, απ'τη στιγμή που είχε το διακόπτη και την καλωδίωση, δεν ήθελε να τα βάλει; Δεν είχε την περιέργεια να δει αν δουλεύουν;;;;
Περίεργα πράματα!!!!
Έλα μου ντε.
Αυτό αναρωτιόμαστε με τον φίλο.
Είναι σε διαδικασία εξελίξεων,όταν έχω νέα θα ενημερώσω για την ιστορία.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Θα έριχνα μία ματιά σε αυτό(αν δεν το έχει δεί ο φίλος σου).Δεν γνωρίζω ούτε τον πωλητή ούτε τη μοτό,φαίνεται καλή περίπτωση όμως....
 
Τελευταία επεξεργασία:

fotisr

Μέλος
Όνομα
Fotis
Μοτό
f650gs 2005
Καλησπέρα. Υπαρχει καμια λυση στο εμποριο για βαση gps πανω απο τον πινακα των οργανων? Έχω δει πως ο Pikinos εχει φτιάξει μια φοβερή custom βάση, αλλά σκεφτόμουν μήπως αποφύγω τον κόπο. Συν οτι φοβαμαι μη δε ταιριαζει στη ζελατινα μου (MRA VARIOTOURING)

 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μαλλον θα αντικαταστησω αρχικα μονο τις τσιμουχες οπως μια προχειρη επισκευη στο "πεδιο" για να καταγραψω και ποσο θα διαρκεσει μια τετοια επισκευη.
Θα εχω και κιτ επισκευης τρομπας μηπως στραβωσει κατι.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Εγώ άλλαξα μόνο τσιμούχες (τις γνήσιες αλλά όχι από BMW, από ασχετο μαγαζί με τσιμούχες) στις 35 χιλ χιλ και στις 70 παραμένω έτσι. Έχω πάρει βέβαια και ένα άξονα από έναν αμερικανό που φτιάχνει μονος του ενισχυμένους για αυτό το σκοπό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Εγώ άλλαξα μόνο τσιμούχες (τις γνήσιες αλλά όχι από BMW, από ασχετο μαγαζί με τσιμούχες) στις 35 χιλ χιλ και στις 70 παραμένω έτσι. Έχω πάρει βέβαια και ένα άξονα από έναν αμερικανό που φτιάχνει μονος του ενισχυμένους για αυτό το σκοπό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Τον θυμάμαι τον τύπο, από το advrider σωστά;
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Εγώ άλλαξα μόνο τσιμούχες (τις γνήσιες αλλά όχι από BMW, από ασχετο μαγαζί με τσιμούχες) στις 35 χιλ χιλ και στις 70 παραμένω έτσι. Έχω πάρει βέβαια και ένα άξονα από έναν αμερικανό που φτιάχνει μονος του ενισχυμένους για αυτό το σκοπό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Skf έβαλες ;
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Τον θυμάμαι τον τύπο, από το advrider σωστά;
Skf έβαλες ;
Ναι, ο velo-hobo από το ADVride.

Δε θυμάμαι τη μαρκα, πάντως ήταν ακριβώς ότι είχε και από το εργοστάσιο. Πηγα με το δείγμα στο χέρι και μου έδωσε τα ίδια.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Reactions: kaf

alkone

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Αλεξης
Μοτό
r1200gs- SH 300i
Nα προσθεσω εδω ενα μικρο hint,( που δν ξερω κατα ποσο το εφαρμοζουν τα συνεργεια κατα την αλλαγη τρομπας)
ειναι η χρηση ΜΟLYKOTE 111 αναμεσα σε τσιμουχες κ αξονα!
 
Reactions: kaf

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το χρησιμοποιούμε στα βαπόρια σε ευρεία χρήση αλλά κύριως σε σπειρώματα που είναι εκτεθημενα στην αρμυρα. Πολύ καλό υλικό και ακριβό.
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
όταν είχα το F 650 funduro που έχει σχεδόν ίδια τρόμπα , είχα βάλει τσιμούχες με διπλό χείλος.
αν παρατηρήσεις τις μαμά τσιμούχες θα δείς ότι έχουν ένα χείλος προς την μεριά των υγρών (λάδι - ψυκτικό).
υπάρχουν στο εμπόριο πανομοιότυπες σε διαστάσεις με τις μαμά αλλά με δυο χείλη , στο κενό ανάμεσα έβαλα αδιάβροχο γράσο
απο αυτό που μπαίνει στις φούσκες στα ακραξόνια αυτοκινήτων. Με αυτό τον τρόπο ίσως να παρατείνεις κατά πολύ την ζωή τους.
το πρόβλημα είναι ότι ο άξονας της φτερωτής εδράζεται ουσιαστικά στις τσιμούχες οι οποίες δεν είναι σχεδιασμένες γι' αυτό , με τον παραπάνω τρόπο
αυξάνονται τα σημεία έδρασης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom