Honda CRF300L

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στο ένα από τα δύο μηχανάκια έχουν τη στοκ ανάρτηση. Νομίζω στο συγκεκριμένο βίντεο έχει την στοκ ανάρτηση.
Έτσι όπως παρουσιάζεται πάντως, δε φαίνεται για στοκ. Φυσικά δε το γνωρίζω, απλά αυτή την εντύπωση δίνει το βίντεο.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Έτσι όπως παρουσιάζεται πάντως, δε φαίνεται για στοκ. Φυσικά δε το γνωρίζω, απλά αυτή την εντύπωση δίνει το βίντεο.
Το αναφέρει στην περιγραφή του βίντεο. Για το συγκεκριμένο μηχανάκι αναγνώρισα τη στοκ ανάρτηση από το bounce στο 0:25, είναι χαρακτηριστικό.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Και γω νομιζω οτι εχει γινει δουλεια στις αναρτησεις Μου φαινεται απιστευτο να πηγαινουν ετσι με στοκ αναρτηση
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Μάλλον το βίντεο είναι ''στο γρήγορο'' ......................
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Και νομίζω το βίντεο είναι και λίγο πιο γρήγορο απ' ότι στη πραγματικότητα!!
Μου θυμίζει κυνηγητό από ελληνική ταινία δεκαετίας '80
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Δηλαδη το voge που εχει και καλυτερες αναρτησεις πως παει???:oops::hungry::p
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν θέλω να στεναχωρήσω, αλλά το βίντεο μας δείχνει οδηγό, όχι μηχανάκι.
Σαφως!
Αλλα απο την αλλη δειχνει τι μπορει να κανει και το συγκεκριμενο μικρο ον οφ σε δυνατα χερια
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δηλαδη το voge που εχει και καλυτερες αναρτησεις πως παει???:oops::hungry::p
Δεν ξερω πως παει το βογκ, δεν το εχω οδηγησει
Δεν εξαρτωνται ομως τα παντα απο τις αναρτησεις (το μπροστινο του crf παντως ειναι μια χαρα!) Γεωμετρια, θεση οδηγησης, κεντρο βαρους, κλπ παιζουν και αυτα καιραιο λογο
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Εντυπωσιακή συμπεριφορά!
...και ωραία μάσκα, απλή και φαντάζει λειτουργική.
Είναι μήπως γνωστή η προέλευση της ;;;
/// Β
Έχουν ένα instagram λογαριασμό αυτοί που φτιάχνουν τον πύργο,καθώς το κανονικό τους site δεν λειτουργεί. Λογικά τους στέλνεις μήνυμα και ρωτάς. ONE Adventure (@oneadventureoffroad) | Instagram
 

Newbie300L

Μέλος
Όνομα
Newbie300L
Μοτό
Honda crf 300 l 2022
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σχετικά με τις χούφτες, μίλησα και με άλλο μάστορα, και πήγα και πήρα κάτι της πλάκας τις acerbis x-ultimate τις οποίες τις τοποθέτησα μόνος μου και λίγο κόπο. Όσο αναφορά τη σχάρα, εχει τοποθετήσει κανένας την givi sr1191; Και αν ναι ας ανεβάσει καμία φωτογραφία και από πάνω και από το πλάι. Γενικά ψάχνω μια που να έχει χειρολαβές ή κάτι υποτυπώδες για να στηρίζεται ο συνεπιβάτης αλλα το μόνο που βρίσκω είναι σε Amazon και τα σχετικά
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σχετικά με τις χούφτες, μίλησα και με άλλο μάστορα, και πήγα και πήρα κάτι της πλάκας τις acerbis x-ultimate τις οποίες τις τοποθέτησα μόνος μου και λίγο κόπο. Όσο αναφορά τη σχάρα, εχει τοποθετήσει κανένας την givi sr1191; Και αν ναι ας ανεβάσει καμία φωτογραφία και από πάνω και από το πλάι. Γενικά ψάχνω μια που να έχει χειρολαβές ή κάτι υποτυπώδες για να στηρίζεται ο συνεπιβάτης αλλα το μόνο που βρίσκω είναι σε Amazon και τα σχετικά
Είναι μπαμπάτσικη αλλά είναι η μόνη που προσφέρει χειρολαβές. Ταχυδρομικά δωρεάν. Την έχει ο thanosxrv

 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σχετικά με τις χούφτες, μίλησα και με άλλο μάστορα, και πήγα και πήρα κάτι της πλάκας τις acerbis x-ultimate τις οποίες τις τοποθέτησα μόνος μου και λίγο κόπο. Όσο αναφορά τη σχάρα, εχει τοποθετήσει κανένας την givi sr1191; Και αν ναι ας ανεβάσει καμία φωτογραφία και από πάνω και από το πλάι. Γενικά ψάχνω μια που να έχει χειρολαβές ή κάτι υποτυπώδες για να στηρίζεται ο συνεπιβάτης αλλα το μόνο που βρίσκω είναι σε Amazon και τα σχετικά
Αν πας για off road κάποια στιγμή βάλε χούφτες που να αγκαλιάζουν το συμπλέκτη, έστω και πλαστικές. Εγώ χτες, σε μία αρκετά απαιτητική διαδρομή που δεν είχα ξανακάνει και στην οποία δεν πρόκειται να ξαναπάω με τα μαμά τα λάστιχα, πήρα τα πρώτα παράσημα και ανακάλυψα πόσο σημαντικές είναι. Μου έπεσε δύο φορές το μηχανάκι και οι πλαστικές οι χούφτες έσωσαν τη μανέτα του συμπλέκτη, αλλιώς θα έμενε εκεί.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σχετικά με τις χούφτες, μίλησα και με άλλο μάστορα, και πήγα και πήρα κάτι της πλάκας τις acerbis x-ultimate τις οποίες τις τοποθέτησα μόνος μου και λίγο κόπο. Όσο αναφορά τη σχάρα, εχει τοποθετήσει κανένας την givi sr1191; Και αν ναι ας ανεβάσει καμία φωτογραφία και από πάνω και από το πλάι. Γενικά ψάχνω μια που να έχει χειρολαβές ή κάτι υποτυπώδες για να στηρίζεται ο συνεπιβάτης αλλα το μόνο που βρίσκω είναι σε Amazon και τα σχετικά
Σοφή επιλογη, στο αγωνιστικό enduro έχουν απαγορευτει οι κλειστές χούφτες για λογους ασφαλείας
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είναι μπαμπάτσικη αλλά είναι η μόνη που προσφέρει χειρολαβές. Ταχυδρομικά δωρεάν. Την έχει ο thanosxrv

Είναι καλό το γεγονός ότι είναι μπαμπάτσικη!!!
Το μεγαλύτερο πλάτος, εκτός απ'την "ευκολία" των χειρολαβών, προσφέρει και πιο σταθερό δέσιμο σε λουκάνικα και τα συναφή! Πιο μεγάλη βάση, χωρίς υπερβολές όπως αυτή, είναι καλοδεχούμενη!!! ;)
 
Reactions: STF

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σοφή επιλογη, στο αγωνιστικό enduro έχουν απαγορευτει οι κλειστές χούφτες για λογους ασφαλείας
Βασίλη μπορείς να το εξηγήσεις αυτό, πως είναι επικίνδυνες οι κλειστές.
Και ότι σκεφτόμουν μήπως έπρεπε να πάρω κλειστές για το σβουμ
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Εχουν γινει αρκετα ατυχηματα κ στο εξωτερικο αλλα κ στην Ελλαδα περνώντας το χέρι μεσα στην χουφτα κ εγκλωβίζοντας το μετα απο άσταλη-άτυχη στιγμη μετά απο άλμα ή μεγαλα σαμάρια ή κάποιο ατύχημα, ειδικά οταν εισαι κουρασμένος.
Αν περάσει το χερι μεσα κ πέσεις φαντάσου τις συνέπειες
Ειχα πάθει κάτι ανάλογο το 2003 στο ΠΠΕ στη Λειβαδιά
 
Top Bottom