OnOff road κα everyday γίνεται;

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Τι λέτε γι αυτό το σχετικά φτηνό τζάκετ της Acerbis τριών στρωμάτων, όπου η αδιάβροχη μεμβράνη φοριέται και μέσα και από απέξω;

φαίνεται να τικάρει όλα τα κουτάκια.... πολύ καλό!!!
αλλά δεν το βλέπω να υπάρχει πουθενά εδώ.. χωρίς δοκιμή δεν νομίζω πως θα ψώνιζα κάτι!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To 3L/τριών στρωμάτων το έχουμε κάνει πλέον την πιο παπατζα καραμέλα στις διαφημίσεις.

Βλέπω ένα dainese 3L και λέω μια χαρά laminated και τελικά δεν είναι, αλλά για να κοροϊδέψουμε λίγο αυτούς που κοιτάνε goretex 3L ας ονομάσουμε έτσι ένα κανονικό μπουφάν όλο και κάποιος θα ψωνίσει που δεν ξέρει. Ίδια εξυπνάδα και η πενφέ.



Διαφορά ακόμα μια που κοιτούσα. ΑΑ rated το Klim Κarlsbad με cordura 630, ΑΑ και τα άλλα με 400αρα. Edit θα είναι πολύ αστείο αν και αυτό το νούμερο μπορεί να είναι παραπλανητικό και το 600 του ενός είναι "ίδιο" με το 400 του άλλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κύριε amyroukai σας φάγανε τα κομπιούτερ και οι αριθμοί...σε λίγο βλέπω να αγοράζετε μηχανή μέσα από αλγόριθμο...Η ζωή είναι σύντομη...καλή χρονιά...
Κύριε Μητροπάνε800 όλοι από χώμα ξεκινάνε και στο χώμα καταλήγουν, ακόμα και αν καούν αντί να ταφούν. Η ζωή είναι σύντομη για αυτό κοιτάμε να μην την κάνει ακόμα πιο σύντομη και χειρότερης ποιότητας ο μλκς με το Όπελ που κάνει αναστροφή, τυχαίο παράδειγμα. Οπότε το ότι τα level2 προστατευτικά κάνουν δουλίτσα το είδαμε, το ότι το κράνος από "ακριβά" υλικά κάνει δουλίτσα το είδαμε, δυστυχώς είδαμε ότι τα δημόσια νοσοκομεία είναι ο πιο αδύναμος κρίκος ξανά σε βαθμό επικίνδυνο, κάνοντας ακόμα πιο κρίσιμη την επιλογή εξοπλισμού που δεν θα σε στείλει εκεί. Είδαμε σε άλλες περιπτώσεις ότι το laminated απλά δεν έχει αντίπαλο (οκ, όσο δουλεύει). Οπότε πλέον ξέρουμε τι ζητάμε και δεν έχουμε λόγο να πάρουμε κάτι πιο λίγο.

Είτε σας αρέσει είτε όχι, ασυνείδητα ή συνειδητά όλοι από αλγόριθμο ψωνίζουν. Το αστείο ξεκινάει όταν οι πιο σκληροί ελεύθεροι "αισθηματίες" αποδεικνύεται ότι απλά έχουν πρόγραμμα αλγορίθμου τρεις γραμμές.

Καλή χρονιά και μηχανάκι στα θέλω σου για το '24 :)
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος
Όνομα
Al
Μοτό
CRF300L
Από το όλα δρόμος είναι καταλήξαμε στο όλα αλγόριθμος είναι...όλα καλά θα πάνε...εσεις ψαξτε για big bore kit...όποιος μου βρει πρώτος κερδίζει βόλτα...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
φαίνεται να τικάρει όλα τα κουτάκια.... πολύ καλό!!!
αλλά δεν το βλέπω να υπάρχει πουθενά εδώ.. χωρίς δοκιμή δεν νομίζω πως θα ψώνιζα κάτι!
Το έχει τό mcimport στην Μιχαλακοπούλου
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Θα πάρεις το halo που σου είναι μισό νούμερο μεγαλύτερο και με το θωρακα θα κάτσει τέλεια.θερμικη επένδυση με το θωρακα δεν θέλει καθότι δημιουργείται ένα κενό και δεν παγώνει το σώμα, χωρίς στο πολύ κρύο βάζεις την αδιαβροχοποιηση είτε από μέσα είτε απέξω και τέλος το κρύο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είδα και ακόμα ένα ωραίο μπουφάν γιατί ο αλγόριθμος ξέρει τι να προτείνει, laminator της Clover.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Θα πάρεις το halo που σου είναι μισό νούμερο μεγαλύτερο και με το θωρακα θα κάτσει τέλεια.θερμικη επένδυση με το θωρακα δεν θέλει καθότι δημιουργείται ένα κενό και δεν παγώνει το σώμα, χωρίς στο πολύ κρύο βάζεις την αδιαβροχοποιηση είτε από μέσα είτε απέξω και τέλος το κρύο
χμμ ... δεν μπορείς να βάλεις θώρακα στο Halo είναι ενσωματωμένες οι προστασίες
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
εσύ επιμένεις σε laminated ε;
Εγώ παίζω εκ του ασφαλούς γιατί έχω... Τριών (όχι χειμώνα, για το δικό μου κορμί στο κρύο) το sand4, έχω χάσει 15 κιλά με μέλλον για 10 ακόμα να έρθω στα κανονικά μου οπότε θέλω να αλλάξω το enduroguard για του χρόνου την σεζόν με άλλο laminated και σκέφτομαι φωναχτά.

Για χρήση στην ΕΕ όπου βροχή παίζει και το καλοκαίρι καθόλου σπάνια, το laminated ίσως παίζει 4/4.

Το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση γιατί ανοίγει πολύ με παράθυρα μπρος και πίσω, όχι απλά φερμουάρ/αεραγωγούς.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
laminated για χωμα κατ'εμέ ουτε καν. Οπως ουτε καν αδιαβροχο παντελονι.
Εκτος αν ως χωμα μιλαμε βολτα καθιστος σε δασικους αποκλειστικα χειμωνα. Αλλιως σε αλλες καταστασεις με εξοπλισμο/θώρακα απο κατω μιλαμε για τρελο βρασιμο..

Για εμενα και οπως βιωνω τις βολτες στο χωμα και τη θερμοκρασια που ανεβαζω θα κοιτουσα για μπουφαν που βγαινουν τα μανικια και εχει οσο περισσοτερους αεραγωγους. Το Halo το κανει..δεν ξερω ποια αλλα..
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για αυτό έχω ξεχωρίσει χρήση "τρόφι" και "διάσχιση σε βόλτα" ήδη.

Σε φάση τρόφι το laminated μπορεί να μπει τσάντα και να φορεθεί στο τέλος για την επιστροφή.

Το halo με το περίεργο φερμουάρ δεν ξέρω αν είναι ταιριαστό με καθημερινή χρήση
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Το Halo εμένα προσωπικά δεν μου ταιριάζει και γιατί το φερμουάρ του είναι περίεργο και θα πρέπει να το έχεις κουμπωμένο σχεδόν πάντα εκτός μοτο, και γιατί δεν έχει θερμική επένδυση (οκ αυτό λύνεται), και γιατί είναι αρκετά έως πολύ βαρύ. Σαν ιδέα είναι εξαιρετική αλλά ίσως μια δεύτερη γενιά του consept αυτού να λύσει τα θεματάκια που έχει!
Θα τσεκάρω το Bogota με την πρώτη ευκαιρία…
Αν και εδώ το βρίσκω μόνο σε μαύρο.
 
Top Bottom