Αγορα καινουργιας μοτοσυκλετας

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπερα συνονοματε :D Καταλαβαινεις οτι για ευνοητους λογους δεν εβαλα τον αριθμο μου στο ιντερνετ.
Ποιο 700αρακι ειχες? Οσο για το lc προτειμω να το ζαχαρωνω και να ειμαι ξεγνοιαστος παρα να το βαλω δοσεις και να το εχω εγνοια στο πισω μερος του μυαλου μου :p. Ας το αφησουμε για ενα μακρυνο στοχο. Θα εχει περισσοτερη γλυκα οταν θα το αγορασω ανετος καποια στιγμη :D
Είχα το NT700 Deauville
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Οοσο για τον τροχο σε 19αρη δεν ξερω τι επιλογες εχω περα απο ΚΤΜ 1090 οποτε καταληγω σε 21 προς το παρων
Mαλλον το αντιθετο εννοεις. Σε 21" παιζουν τα Τενερε 700, ΚΤΜ 790/1290R, Africa Twin 1000/1100, F850GS, Tiger 800XC/900rally. Οοοοοοοολα τα υπολοιπα ειναι με 19" τροχους.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Προσωπικά μου αρεσει το καινούριο αφρικα , και το αφρικα 1000 ειναι πολυ ομορφο .
Εχει ενα μοτερ φανταστικο , αθόρυβο και γραμμικό που ψηλα λαχανιαζει (αλλα εσενα δεν σε νοιάζει αυτο) .
Το αφρικα 1000 εμενα δεν μου αρεσε η ανάρτηση κ το πλαίσιο , η πισω αναρτηση αν και ποιοτική εσωτερικα , θελει αλλο ελατήριο αμέσως και ριβαλβινγκ.
Η εμπρος ειναι σκουπίδι και δεν καταλαβαίνω γιατι μπηκε σε αυτο το μηχανακι .
Το πλαίσιο αν το πιεσεις φορτωμενος , λαστιχαρει .
Επισης θελει προσοχή στο πολυ φορτωμα .
Το αφρικα 1100 ειναι αλλο μηχανακι, να το κανεις βολτα οποιαδήποτε.
Πιστεύω οτι πρεπει να το αγορασεις γιατι εκει εισαι , ειναι ομορφο , σύγχρονο ,εχει πολλα μπλιμπλικια και φωτακια .

Το xtz1200 ,το εχει φιλος και το εχω οδηγήσει πολυ , εχει βαρια αίσθηση , φανταστικο αξονα μετάδοσης κ ενα γεματο μοτερ παντου.

Το gs lc το εχει πολυ φιλος μου , μοντελο 2013 και το εχω κανει ταξιδι πολλες φορες , αλλη αισθηση , δεν κουναει ποτε και πουθενα , ωραια ποιότητα , εχει μηχανικους θορυβους (σασμάν κ αξονας ) που λενε στα τελευταία μοντελα εχουν εξαφανιστεί.

Το ktm 1090-1290 δεν μπορει να παει αργα , πολυ ελαφριά αίσθηση , γκαζι αρκετο αλλα με 6 και 120 θα σκορτσαρει , τουλάχιστον το 1290 το κανει , θελει +20km/h παραπανω.
Το 1090 ειναι πολυ τίμιο αλλα θα πρεπει να σου αρεσει κιολας .

Το ducati 1200 που ειχα , παλι θελει να πηγαινεις συνεχεια πανω απο 140 αλλιως βήχει.
Το ducati 950 το πηγα μονο μια μικρη βολτα αλλα το μοτερ δούλευε καλύτερα σε μικρες ταχυτητες .

Καβασακι δεν θα ξανα έπαιρνα , ειχα βερσις και ζ750 , δεν χωνεψα κανενα ποτε .

Σουζουκι βε στρομ ειχες , παρε κατι αλλο .
Φασολαδα -φασολαδα καποια στιγμη φαε και ενα φιλετο .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Είχα το NT700 Deauville
Διαφορετικο στυλ μηχανακι.Νομιζα οτι εννοουσες on off 700αρη αλλα αυτο ειναι αλλη φιλοσοφια.Ανεβαινεις πανω και πας ευρωπη κατευθειαν απλα ωραια ανετα ξεκουραστα. Πανεμορφα μηχανακια θα επαιρνα ανετα ενα k1600 gt στην συνταξιοδοτηση μου αν και πιστευω οτι μεχρι να ερθει αυτη η ωρα θα πετανε τα μηχανακια :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το ktm 1090-1290 δεν μπορει να παει αργα , πολυ ελαφριά αίσθηση , γκαζι αρκετο αλλα με 6 και 120 θα σκορτσαρει , τουλάχιστον το 1290 το κανει , θελει +20km/h παραπανω.
Eκτος εαν βαλεις 16αρι γραναζι μπροστα ή 45αρι πισω. :)
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Προσωπικά μου αρεσει το καινούριο αφρικα , και το αφρικα 1000 ειναι πολυ ομορφο .
Εχει ενα μοτερ φανταστικο , αθόρυβο και γραμμικό που ψηλα λαχανιαζει (αλλα εσενα δεν σε νοιάζει αυτο) .
Το αφρικα 1000 εμενα δεν μου αρεσε η ανάρτηση κ το πλαίσιο , η πισω αναρτηση αν και ποιοτική εσωτερικα , θελει αλλο ελατήριο αμέσως και ριβαλβινγκ.
Η εμπρος ειναι σκουπίδι και δεν καταλαβαίνω γιατι μπηκε σε αυτο το μηχανακι .
Το πλαίσιο αν το πιεσεις φορτωμενος , λαστιχαρει .
Επισης θελει προσοχή στο πολυ φορτωμα .
Πιστεύω οτι πρεπει να το αγορασεις γιατι εκει εισαι , ειναι ομορφο , σύγχρονο ,εχει πολλα μπλιμπλικια και φωτακια .

Το xtz1200 ,το εχει φιλος και το εχω οδηγήσει πολυ , εχει βαρια αίσθηση , φανταστικο αξονα μετάδοσης κ ενα γεματο μοτερ παντου.

Το gs lc το εχει πολυ φιλος μου , μοντελο 2013 και το εχω κανει ταξιδι πολλες φορες , αλλη αισθηση , δεν κουναει ποτε και πουθενα , ωραια ποιότητα , εχει μηχανικους θορυβους (σασμάν κ αξονας ) που λενε στα τελευταία μοντελα εχουν εξαφανιστεί.

Το ktm 1090-1290 δεν μπορει να παει αργα , πολυ ελαφριά αίσθηση , γκαζι αρκετο αλλα με 6 και 120 θα σκορτσαρει , τουλάχιστον το 1290 το κανει , θελει +20km/h παραπανω.
Το 1090 ειναι πολυ τίμιο αλλα θα πρεπει να σου αρεσει κιολας .

Το ducati 1200 που ειχα , παλι θελει να πηγαινεις συνεχεια πανω απο 140 αλλιως βήχει.
Το ducati 950 το πηγα μονο μια μικρη βολτα αλλα το μοτερ δούλευε καλύτερα σε μικρες ταχυτητες .

Καβασακι δεν θα ξανα έπαιρνα , ειχα βερσις και ζ750 , δεν χωνεψα κανενα ποτε .

Σουζουκι βε στρομ ειχες , παρε κατι αλλο .
Φασολαδα -φασολαδα καποια στιγμη φαε και ενα φιλετο .


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Απλος,λιτος,περιεκτικος και κατατοπιστηκοτατος μ αρεσεις :D . Θα σου απαντησω λοιπον και εγω αναλογα
GS LC-KTM 1290-Ducati 1200 πολυ μακρυα απο μπατζετ μιας και μιλαμε για καινουργιο
xtz 1200 πολυ ομορφο μηχανακι εγκρινω τιμια τιμη
KTM 1090 ελαχιστα κομματια, καλη τιμη, καλο μηχανακι
Versys δεν με συγκινησε καν
v strom Value for money
Τι προσοχη χρειαζεται στο πολυ φορτωμα το αφρικα?
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Mαλλον το αντιθετο εννοεις. Σε 21" παιζουν τα Τενερε 700, ΚΤΜ 790/1290R, Africa Twin 1000/1100, F850GS, Tiger 800XC/900rally. Οοοοοοοολα τα υπολοιπα ειναι με 19" τροχους.
θα περιμενω και το tiger 900 γιατι και αυτο μου αρεσε στην ομορφια αρκετα και καλα χαρακτηριστικα.Μενει μονο να δουμε τιμη
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Διαφορετικο στυλ μηχανακι.Νομιζα οτι εννοουσες on off 700αρη αλλα αυτο ειναι αλλη φιλοσοφια.Ανεβαινεις πανω και πας ευρωπη κατευθειαν απλα ωραια ανετα ξεκουραστα. Πανεμορφα μηχανακια θα επαιρνα ανετα ενα k1600 gt στην συνταξιοδοτηση μου αν και πιστευω οτι μεχρι να ερθει αυτη η ωρα θα πετανε τα μηχανακια :p
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τι προσοχη χρειαζεται στο πολυ φορτωμα το αφρικα?
Με το αφρικα1000 εκανα περίπου 30.000 χιλιόμετρα , στο φορτωμα δικαβαλος και με 3 βαλιτσες χανεις το μπροστινό και η προφορτιση τέρμα σφιγμένη πισω.
Οπότε ελατήριο με το καλημερα , επισης σπαει η σχαρα .

Στο 1100 ειναι μεταλλική νομίζω η τουλάχιστον βελτιωμένη.

Η απόλαυση ειναι το μοτερ χαμηλες και μεσαίες , ψηλα δεν...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νομιζω πως ξεχασα να τονισω ενα βασικο πραγμα δεν ειμαι απο Αθηνα ή θεσσαλονικη που αντε εκει μπορεις να πεις εχει ενα καλυτερο ασφαλτινο δικτυο:fun.Ειμαι απο ενα χωριο των τρικαλων οποτε αντιλαμβανεστε οτι γυρω γυρω υπαρχουν τρομερες επιλογες εξορμησης στα βουνα για οποιον ξερει και εχει ερθει( Κοζιακα Αγραφα Ολυμπο τζουμερκα γκιωνα).Οποτε εχω μεγαλη ποικιλια για βατες χωματινες διαδρομες.Δεν μιλαω για μονοπατια που παει μονο enduro, μην το παμε σε αλλο ακρο. Γι αυτο και τα μηχανακια που διαλεξα ηθελα να εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα δηλαδη να ειναι και ταξιδιαρικα και χωματινα και οχι καθαρα ασφαλτινα
Ένα είναι το μηχανάκι λοιπόν.
990 adventure R.

Παρακαλώ να κλειδώσει το νήμα. Ο κος Βουλτς αποφάσισε.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
¨Εχουμε στην Ελλάδα ας πούμε 50% ευκαιρίες χιλιομετρικά να δούμε μέρη απο άσφαλτο και 50% απο χώμα..

Αντικειμενικά τα πιο όμορφα μέρη στην Ελλάδα θα τα δεις απο χώμα, δεν συγκρίνεται κάν η φάση. πώς μπορείς ας πούμε να είσαι Τρίκαλα και να μην ανέβεις στη Βερλίγκα..?! Πώς μπορείς να μην βολτάρεις στη Πίνδο! Πώς μπορείς να μην βιώνεις την ομορφιά του βουνού και την απείρως απολαυστική και διασκεδαστική οδήγηση σε χωμάτινες επιφάνειες??!!

Ρε thenos πές κατι ρε φίλε θα πηδηχτώ απ το παράθυρο!

Και ερωτώ με αφέλεια.. θα ξοδέψεις όλο τον οβολό σου να πάρεις ένα 1000 ξέρω γω 16-17 χιλιάρικα. τί ακριβώς έκρηξη συναισθημάτων αναμένεις να συμβεί συγκριτικά με ένα V-strom 650? Περιμένεις να ανακαλύψεις ξανά τη μοτοσυκλέτα?

Δεν θέλω να σε προσγειώσω απότομα αλλά τίποτα συγκλονιστικό δεν θα συμβεί! Πάνω κάτω ίδια γεύση θα χεις! Τουρισμό κάνεις και μάλιστα χαλαρό τουρισμό, ούτε κάν το πλακώνεις στα στροφιλίκια απ ότι κατάλαβα. θα πας να κάνεις τουρισμό με ένα Africa Που δεν είναι κάν ΤΟ τουριστικό μηχανακι. Συνειδητοποιείς πώς σε σημεία μπορεί να σου φανεί και χειρότερο απο το Strom? Και δεν υπερβάλλω!

Απο την άλλη έχεις ψάξει αρκετά το θέμα χώμα?Έχεις φίλους δικούς σου ανθρώπους να το συζητήσεις/Έχεις οδηγήσει σε χώμα με ένα ελαφρύ καλοστημμένο μηχανάκι? Αν δεν το χεις κάνει σε διαβεβαιώ πώς χάνεις! Εϊσαι σε ένα κρίσιμο σημείο να δώσεις ένα σκασμό λεφτά που θα σε ΔΕΣΜΕΥΣΟΥΝ για χρόνια σε ένα καθεστώς. Δεν θα αποφασίσεις εύκολα μετά να αλλαξεις ρότα γιατί θα έχεις χασούρα.

Προτού παρασυρθείς απο τη μεγαλομανία που μας πιάνει ΟΛΟΥΣ με τα κυβικά και την υποτιθέμενη αναβάθμιση ζύγισε τα καλά τα πράγματα και ψάξου καλά γιατί παρασυρόμαστε όλοι. Δεν είναι συμβιβασμός να έχεις ένα 650 καλό και να έχεις την ευελιξία την οικονομική να παίξεις μπάλα και αλλού.

Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει το χωμα οπότε πάσο και θες να παίξεις high end ασφάλτινος. Τώρα με το Africa να αποφασίσεις σε δεύτερο χρόνο να γνωρίσεις το χώμα χωρίς πρότερη εμπειρία σόρυ αλλά στην πρώτη πτώση έχεις εγκαταλείψει. Δε παίζει... Οπότε αν παίξεις μπάλα σε ασφάλτινο πάρε το καλύτερο ασφάλτινο και το Africa είναι απλα ένα μέτριο ασφάλτινο. Μαλακό, λαστιχωτό, μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων, 21 ζάντα, σέλα σχεδιασμένη πιο στενή και για χώμα κλπ κλπ. τα 2κάβαλα ταξίδια ήταν πολύ ΄πίσω στη λίστα των μηχανικών που το φτιαξαν.

Αξιολόγησε αυτά που ακούς, τα λέμε όλοι με ενδιαφέρον πιστεύω γιατί έχουμε περάσει απο τέτοιες φάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juve750

GPS
Περιοχή
ΜΕσσηνια
Όνομα
Gio
Μοτό
CapoNord 1000
Δυστυχώς ο φίλος αποφάσισε να βγάλει εκτός το Versys 1000 19'
Το μόνο μηχανάκι που στο Test Ride στο Σοφικό είπα ότι φεύγω τώρα με αυτό και με ψάχνουν να με βρουν!!

Δύναμη όσο χρειάζεσαι
Φρένα τα καλύτερα στην κατηγορία
Μοτέρ το πιο ελαστικό με ήχο κάτσε καλά!!
Σέλα την δεύτερη καλύτερη μετά το Gs
Και ζελατίνα έτοιμη για όλα!

Φουλ άσφαλτινο με 17' τροχούς και
Κατανάλωση για τσέπες χωρίς περγαμηνές!!!


Για εμένα πριν αποφασίσεις πήγαινε κάνε το μια καλή βόλτα!!!

Α... Ξέχασα να πω ότι είχε το καλύτερο σε αίσθηση ηλεκτρογκάζο!!!

Για την ιστορία εκείνη την μέρα οδήγησα τα
GS1250,Multi950s,Ktm1250adv,Versys1000SE 19
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
¨Εχουμε στην Ελλάδα ας πούμε 50% ευκαιρίες χιλιομετρικά να δούμε μέρη απο άσφαλτο και 50% απο χώμα..

Αντικειμενικά τα πιο όμορφα μέρη στην Ελλάδα θα τα δεις απο χώμα, δεν συγκρίνεται κάν η φάση. πώς μπορείς ας πούμε να είσαι Τρίκαλα και να μην ανέβεις στη Βερλίγκα..?! Πώς μπορείς να μην βολτάρεις στη Πίνδο! Πώς μπορείς να μην βιώνεις την ομορφιά του βουνού και την απείρως απολαυστική και διασκεδαστική οδήγηση σε χωμάτινες επιφάνειες??!!

Ρε thenos πές κατι ρε φίλε θα πηδηχτώ απ το παράθυρο!

Και ερωτώ με αφέλεια.. θα ξοδέψεις όλο τον οβολό σου να πάρεις ένα 1000 ξέρω γω 16-17 χιλιάρικα. τί ακριβώς έκρηξη συναισθημάτων αναμένεις να συμβεί συγκριτικά με ένα V-strom 650? Περιμένεις να ανακαλύψεις ξανά τη μοτοσυκλέτα?

Δεν θέλω να σε προσγειώσω απότομα αλλά τίποτα συγκλονιστικό δεν θα συμβεί! Πάνω κάτω ίδια γεύση θα χεις! Τουρισμό κάνεις και μάλιστα χαλαρό τουρισμό, ούτε κάν το πλακώνεις στα στροφιλίκια απ ότι κατάλαβα. θα πας να κάνεις τουρισμό με ένα Africa Που δεν είναι κάν ΤΟ τουριστικό μηχανακι. Συνειδητοποιείς πώς σε σημεία μπορεί να σου φανεί και χειρότερο απο το Strom? Και δεν υπερβάλλω!

Απο την άλλη έχεις ψάξει αρκετά το θέμα χώμα?Έχεις φίλους δικούς σου ανθρώπους να το συζητήσεις/Έχεις οδηγήσει σε χώμα με ένα ελαφρύ καλοστημμένο μηχανάκι? Αν δεν το χεις κάνει σε διαβεβαιώ πώς χάνεις! Εϊσαι σε ένα κρίσιμο σημείο να δώσεις ένα σκασμό λεφτά που θα σε ΔΕΣΜΕΥΣΟΥΝ για χρόνια σε ένα καθεστώς. Δεν θα αποφασίσεις εύκολα μετά να αλλαξεις ρότα γιατί θα έχεις χασούρα.

Προτού παρασυρθείς απο τη μεγαλομανία που μας πιάνει ΟΛΟΥΣ με τα κυβικά και την υποτιθέμενη αναβάθμιση ζύγισε τα καλά τα πράγματα και ψάξου καλά γιατί παρασυρόμαστε όλοι. Δεν είναι συμβιβασμός να έχεις ένα 650 καλό και να έχεις την ευελιξία την οικονομική να παίξεις μπάλα και αλλού.

Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει το χωμα οπότε πάσο και θες να παίξεις high end ασφάλτινος. Τώρα με το Africa να αποφασίσεις σε δεύτερο χρόνο να γνωρίσεις το χώμα χωρίς πρότερη εμπειρία σόρυ αλλά στην πρώτη πτώση έχεις εγκαταλείψει. Δε παίζει... Οπότε αν παίξεις μπάλα σε ασφάλτινο πάρε το καλύτερο ασφάλτινο και το Africa είναι απλα ένα μέτριο ασφάλτινο. Μαλακό, λαστιχωτό, μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων, 21 ζάντα, σέλα σχεδιασμένη πιο στενή και για χώμα κλπ κλπ. τα 2κάβαλα ταξίδια ήταν πολύ ΄πίσω στη λίστα των μηχανικών που το φτιαξαν.

Αξιολόγησε αυτά που ακούς, τα λέμε όλοι με ενδιαφέρον πιστεύω γιατί έχουμε περάσει απο τέτοιες φάσεις.
:hlb::hlb::hlb::clp::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αλλα μεταξυ μας ο μονος λογος για να επαιρνα τενερε 700 ητανε να μου το δωσουν τζαμπα , να το πουλησω και να παρω τα λεφτα για να αγορασω κατι αλλο:secret:.Πολυ ασχημο μηχανακι αλλα το 1200 ειναι μια ομορφια σκετη και με τιμια λεφτα στα 14 χιλιαρικα καινουργιο
Οι διαχειρισται τι κάνουν; Το Τενερε 700 άσχημο; Δηλαδή μηχανάκι με εμφάνιση τακαρισια βγαλμένη από το Παρίσι Τακαρ και να γράφεται εδώ μέσα ότι είναι άσχημο; Οποία ιεροσυλία... σχόλιο για Μπαν...αλλά το προσπερνω...φίλε μου το θέμα έχει φτάσει στις 8 σελίδες με πάνω από 100 ποστ...δηλαδή άμα αθροίσουμε το χρόνο για να γραφτούν και να διαβαστούν όλα αυτα φτάνουμε το χρόνο για 3 με 4 test ride...στην επόμενο ποστ σου να μας ενημερώσεις ώρα και μέρα για τεστ ραιντ και μοντέλο...μετά έλα να γράψεις τις εντυπώσεις σου να φτάσουμε τις 30 σελίδες να πει μετά κι ο todor να πιάσουμε τις 50 και να
σου πούμε καλορίζικο.Αυτα...κι άμα το καθυστερήσεις κάνα χρόνο ακόμα τότε θα υπάρχει και αυτό...το κακάσχημο. Απορώ ποιοι περιμένουν με το χέρι στη σκανδάλη για να βγει αυτό το μοντέλο...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Προσωπικά μου αρεσει το καινούριο αφρικα , και το αφρικα 1000 ειναι πολυ ομορφο .
Εχει ενα μοτερ φανταστικο , αθόρυβο και γραμμικό που ψηλα λαχανιαζει (αλλα εσενα δεν σε νοιάζει αυτο) .
Το αφρικα 1000 εμενα δεν μου αρεσε η ανάρτηση κ το πλαίσιο , η πισω αναρτηση αν και ποιοτική εσωτερικα , θελει αλλο ελατήριο αμέσως και ριβαλβινγκ.
Η εμπρος ειναι σκουπίδι και δεν καταλαβαίνω γιατι μπηκε σε αυτο το μηχανακι .
Το πλαίσιο αν το πιεσεις φορτωμενος , λαστιχαρει .
Επισης θελει προσοχή στο πολυ φορτωμα .
Το αφρικα 1100 ειναι αλλο μηχανακι, να το κανεις βολτα οποιαδήποτε.
Πιστεύω οτι πρεπει να το αγορασεις γιατι εκει εισαι , ειναι ομορφο , σύγχρονο ,εχει πολλα μπλιμπλικια και φωτακια .

Το xtz1200 ,το εχει φιλος και το εχω οδηγήσει πολυ , εχει βαρια αίσθηση , φανταστικο αξονα μετάδοσης κ ενα γεματο μοτερ παντου.

Το gs lc το εχει πολυ φιλος μου , μοντελο 2013 και το εχω κανει ταξιδι πολλες φορες , αλλη αισθηση , δεν κουναει ποτε και πουθενα , ωραια ποιότητα , εχει μηχανικους θορυβους (σασμάν κ αξονας ) που λενε στα τελευταία μοντελα εχουν εξαφανιστεί.
Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι αυτό που λέμε πες μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι...
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Καλησπέρα και από μένα ! Παρακολουθώ αυτά που γράφεις και προσπαθώ να σε καταλάβω ώστε να σε βοηθήσω κ εγώ όσο μπορώ στην επιλογή σου ! Αν δεν υπήρχε θέμα μπατζετ 1200 lc δεν θα έπαιρνες;!;! Και φαντάζομαι χωρίς πολλές συζητήσεις κ ενδιασμους σωστά ;
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Οι διαχειρισται τι κάνουν; Το Τενερε 700 άσχημο; Δηλαδή μηχανάκι με εμφάνιση τακαρισια βγαλμένη από το Παρίσι Τακαρ και να γράφεται εδώ μέσα ότι είναι άσχημο; Οποία ιεροσυλία... σχόλιο για Μπαν...αλλά το προσπερνω...φίλε μου το θέμα έχει φτάσει στις 8 σελίδες με πάνω από 100 ποστ...δηλαδή άμα αθροίσουμε το χρόνο για να γραφτούν και να διαβαστούν όλα αυτα φτάνουμε το χρόνο για 3 με 4 test ride...στην επόμενο ποστ σου να μας ενημερώσεις ώρα και μέρα για τεστ ραιντ και μοντέλο...μετά έλα να γράψεις τις εντυπώσεις σου να φτάσουμε τις 30 σελίδες να πει μετά κι ο todor να πιάσουμε τις 50 και να
σου πούμε καλορίζικο.Αυτα...κι άμα το καθυστερήσεις κάνα χρόνο ακόμα τότε θα υπάρχει και αυτό...το κακάσχημο. Απορώ ποιοι περιμένουν με το χέρι στη σκανδάλη για να βγει αυτό το μοντέλο...
Ζητώ ταπεινά συγνώμη αν προσεβαλα τα θεία αποκαλοντας το Τ700 άσχημο δεν είχα καμμια τέτοια πρόθεση και είμαι έτοιμος να δεχτώ οποιαδήποτε τιμωρία και ανακαλώ αμεσως:hlb:. (αλλά πάλι άσχημο θα συνεχίζει να είναι )  :secret::fun
Συμφωνώ για το μέγεθος που πήρε το thread αλλά Μην το βλέπεις σαν 8 σελίδες και 130 ποστ και ότι θα μπορούσα να είχα κάνει 3-4 test drive αλλά δες το σαν καλές συμβουλές διευκόλυνσης ενός νέου αναβάτη και νέο στον χώρο. Νομίζω άλλωστε αυτη είναι μια από τις λειτουργίες των forum. Να αλληλοβοηθιοσαστε και να ανταλλάσετε απόψεις και από ότι φαίνεται το thread αγοράς καινούργιας μοτοσυκλέτας πάντα θα τραβάει αρκετό κόσμο. Εγώ βλέπω κιόλας ότι μαζευτήκατε αρκετοί στο συγκεκριμένο θέμα και μπορεί και στο τέλος να κανονίσετε και καμμια βόλτα
Υ. Γ πανέμορφο το Ducati φίλε. Μου
 

voults

Μέλος
Όνομα
voults
Μοτό
CRF 1100
Καλησπέρα και από μένα ! Παρακολουθώ αυτά που γράφεις και προσπαθώ να σε καταλάβω ώστε να σε βοηθήσω κ εγώ όσο μπορώ στην επιλογή σου ! Αν δεν υπήρχε θέμα μπατζετ 1200 lc δεν θα έπαιρνες;!;! Και φαντάζομαι χωρίς πολλές συζητήσεις κ ενδιασμους σωστά ;
Πιστεύω φίλε μου ναι προς τα εκεί θα πήγαινα χωρίς να είμαι απόλυτος πάντα.
 
Top Bottom